10 ayliq bebeyim neredeyse butun gece gecə emmek istiyor

qusinka

New member
meraba ,ben adem hocayi yeni tanimaya basladim ,guvenli baglanma donemine basladiq 9cu ayinda oglumun,simdi neredeyse butun gece emmek istiyo,eskiden 2defe emzirirdim guvenli baglanmaya baslamazdan evvel,her oyandiginda emzirmelimiyim,emzirmeyince cok agliyo,aramizda kayqili baglanma olmasindan korkuyorum,geceleri emzirirken cokda hevesli olamiyorum,acaba 24 ayin sonuna kadar butun gece emmek mi isteyecek,yeni basladimicun biraz narahatam,siz de de yasaniyomu ayni seyler acaba? gun erzinde ev islerini yapmaua calisiyorum,yemek filan,ama mizildaninca hemen qucagima aliyorum ya da oynamaga calisiyorum,cok engellememeye calisoyorum,oyunlar filan oynaga calisiyorum bazen ama o surekli kucagimi istiyo,bazen evde qoyub 1 deqiqelik disari cikiyorum ama hemen donuyorum bunlar kayqili baglanmaya neden olurmu acaba? guvenli baglanmayi pekisdirmekcun neler yapa bilirim,kitabi almaq gibi bir sansim yok,azerbaycandayim

Merhaba

Oğlunuz 9 aylık değil mi yanlış anlamadım?

Bebeğiniz doymadığı için emme miktarı artmış olabilir. Büyüdükçe hareketleniyorlar ve enerji ihtiyaçları artıyor. Yatmafan yarın saat önce doyurucu bir şeyler yedirmeyi denediniz mi? Bazı bebekler geceleri daha çok beslene eğiliminde de olabiliyormuş, annenin süt saklama kapasitesi ile ilgiliymiş.

9. ay bebeklerin annelerinin farkına vardıkları dönem. Tüm bebekler 9-18 ay arası annelerine yapışık gibi yaşamak isterler. Hiç telaş etmeyin bu çok normal. Ne kadar çok kucak açarsanız o kadar kolay bağ kurulur.

Güvenli Bağlanmada temel hedef bebeği kaygılandırmamaktır. Onu yalnız bırakmamanızı tavsiye ederim.

Çok selamlar.