13 Yaşına Gelmeden Yaşanacak 50 Macera İçin Klavuz - Pierdomenico Baccalario

Ayşe Gençer

New member
ODTÜ Yayıncılıktan çıkan bu kitapta çocuklara 13 yaşına gelmeden yapılacak 50 maceradan bahsediyor. "Canı sıkılan" günümüz gençliği için 50 ilginç macerayla hayatlarına renk ve hareket katacak gibi görünüyor. Dolayısıyla da sizinkine. Bakalım 40'ıma gelmiş olmama rağmen yapmadığım neler var bu maceralar arasında

Bu arada her görevin (maceranın) sonunda bir "Görev Tamamlandı" bölümü var.
* Görev puanı (cesaret, merak, özen, yapım, eğlence)
* Ne hatırlayacaksın
* Okunacak kitap (görevle ilgili bir kitap tavsiyesi)

Bu arada kitabın kuralları sayfasında şöyle yazıyor. "Bu kitabın sayfaları arasında gizlenmiş pek çok hazine var. Bunlar, kimsenin çalamayacağı hazinelerdir. Bu yüzden, hazineleri bir kere bulduktan sonra sonsuza kadar senin olacak. Bunların küçük, normal ve hatta yararsız şeyler olduğunu düşünebilirsin, ama bu hazinelerin değerini anlamak çok zordur. Ancak zamanla ne kadar değerli olduklarını anlayacaksın. Yıllar geçtikçe hazinelerin gün ışığında parlayan birer elmas gibi olduklarını göreceksin.
Bu hazineler nelerdir? Heyecanla atan bir kalp, koşu sonrası soluk soluğa alınan bir nefes, derini yakan bir sıcak, bir kırlangıcın uçuşu, bir salyangozun salyası, bir bulutun göz kırpması ya da tam olarak istediğin yerde yuvarlanan bir kutu.
Bize güven bunlar değerli şeyler."

Ekli dosyalar

• IMG_0235.jpg
    IMG_0235.jpg
    83.5 KB · Görüntüleme: 4

Ayşe Gençer

New member
Nasıl çok ilginç değil mi kitap? Küçük Prensim bak işte bizim önemsediğimiz şeyler var burada, yaşadığının farkına varmak var. Haydi gel okuyalım beraber...

Not: Kitap fuarından aldığım bu kitap henüz kitapçılara ulaşmamış olabilir. Öyleyse çok yakında raflarda yerini alacak

havuçtatlısı

New member
ben edindim kitabı, ve muhteşem bişey

benim bu 50 maceradan neredeyse 30unu yapmamışım ve çocuklarımla beraber ben de deneyimleyeceğiz.
hayat tecrubeler ve deneyimlerle tadına varılır. bunu geç olmadan yaşamamız gerek.

deva

New member
Tesekkurler tavsiyeleriniz icin ayse hanim.gercekten cok merak ettim kitani almak istiyorum