15 Günlük Bebeğm Memeyi ilk alışta dakikalarca ağlıyor ve Slikon Göğüs ucunu bırakmak

Özge Badın

New member
Merhaba Anneler 16 gün önce normal doğum ile bebeğim dünyaya geldi. 3. gün sütüm geldi ve mama takviyesi almadan gayet iyi kilo alarak emzirerek bugüne geldik. Doğduğu ilk günlerde göğüs ucum olmadığı için slikon göğüs ucu kullanmaya başladım. Şimdi göğsümün yeterli seviyede ucu çıktı.
Fakat bebeğim son 4-5 gündür memeyi alacağı ilk anda en az 5-10 dk ağlıyor. Göğsü ağzının içine sokuyorum ağzını kapatıp tutmuyor. Ve sürekli emmek istiyor aslında hep aranıyor. Memeye gelince bir süre süt gelmediğinden midir nedir tutuyor çekiyor bırakıyor ağlıyor. Slikonu normal tutmaya başlasa göğüs ucumu rahatlıkla verebileceğim fakat slikonlada slikonsuz da bas bas bağırarak emmeye geçiyor. Sonra hiç bırakmadan saatlerce kalabiliyor. Fakat ilk başta böyle yapması bende emzirmeleri kabusa dönüştürdü..
Slikon göğüs ucu da süt üretimini azalttığından bir an önce kurtulmak istiyorum..
Siz bebeklerinizi ne kadar süre slikon ile emzirdiniz? Sütünüzde bir azalma oldu mu? İlk 10 günde sütün çok çok gelmesi sonrasında bir miktar azalması normal mi yoksa benim durumumdan mı azaldı? Ağlama sorunu ne kadar sürer çok çok yardıma desteğe morale ve sorularımın cevabına ihtiyacım var lütfen tecrübeleri olan annecikler bilgilendirsin. Bebeğim her emzirmede çok ağlıyor ve lohusalıkla birlikte bu bana çok ağır geliyor :( :(

Naide

New member
Merhaba Anneler 16 gün önce normal doğum ile bebeğim dünyaya geldi. 3. gün sütüm geldi ve mama takviyesi almadan gayet iyi kilo alarak emzirerek bugüne geldik. Doğduğu ilk günlerde göğüs ucum olmadığı için slikon göğüs ucu kullanmaya başladım. Şimdi göğsümün yeterli seviyede ucu çıktı.
Fakat bebeğim son 4-5 gündür memeyi alacağı ilk anda en az 5-10 dk ağlıyor. Göğsü ağzının içine sokuyorum ağzını kapatıp tutmuyor. Ve sürekli emmek istiyor aslında hep aranıyor. Memeye gelince bir süre süt gelmediğinden midir nedir tutuyor çekiyor bırakıyor ağlıyor. Slikonu normal tutmaya başlasa göğüs ucumu rahatlıkla verebileceğim fakat slikonlada slikonsuz da bas bas bağırarak emmeye geçiyor. Sonra hiç bırakmadan saatlerce kalabiliyor. Fakat ilk başta böyle yapması bende emzirmeleri kabusa dönüştürdü..
Slikon göğüs ucu da süt üretimini azalttığından bir an önce kurtulmak istiyorum..
Siz bebeklerinizi ne kadar süre slikon ile emzirdiniz? Sütünüzde bir azalma oldu mu? İlk 10 günde sütün çok çok gelmesi sonrasında bir miktar azalması normal mi yoksa benim durumumdan mı azaldı? Ağlama sorunu ne kadar sürer çok çok yardıma desteğe morale ve sorularımın cevabına ihtiyacım var lütfen tecrübeleri olan annecikler bilgilendirsin. Bebeğim her emzirmede çok ağlıyor ve lohusalıkla birlikte bu bana çok ağır geliyor :( :(

Bebeginiz hayirli olsun oncelikle, ilk zamanlar sutunuz bol geliyor olabilir bebek cok fazla sut geldigi icin agliyor olabilir.. gaz sancilari da olabilir.. lohusalik zor gercekten bende bos yere agldigimi bilirim ama zaman cok cabuk geciyor inanin kendinizi birakin bebeginize siz huzuru yakaladikca bebeginizde huzuru bulacaktir.. ilk 2 ayda sut uretimi de artik dengeye oturuyor dolayisa ondan sonra daha da rahat edersiniz..
Bende silikon ucun sutu azalttigini bilmiyordum daha once hic duymamistim..

Merhaba
Minik misafirinize hoşgeldin diyelim :)

Emzik veriyor musunuz bebeğinize?

Şayet emzik veriyorsanız emme şaşkınlığı yaşıyor olabilir. Emzik vermeyin.

Bir göğüs pompası ya da göğüs ucu çıkarıcı pompa yardımı ile emzirmeye başlamadan evvel biraz göğsünüzü pompalarsanız hem göğüs ucunuz çıkar hem de süt gelmeye başlar. Bir de böyle deneyin. Henüz küçük olduğu için belki de memeyi tam kavrayamıyordur. Sancı olduğunda da bebekler sürekli emmek istiyor. Çok rahat olun, ilk on günde kilo vermeden hatta kilo alarak ilerlemişsiniz. Endişe edilecek hiçbir şey yok. Sakin kalın ve bebeğinizi teskin edin. Ağlamaları daha çabuk kesilecek siz sakin ve şefkatle yaklaştıkça göreceksiniz.

Birlikte uyuyor musunuz bebeğinizle?

Özge Badın

New member
Merhaba
Minik misafirinize hoşgeldin diyelim :)

Emzik veriyor musunuz bebeğinize?

Şayet emzik veriyorsanız emme şaşkınlığı yaşıyor olabilir. Emzik vermeyin.

Bir göğüs pompası ya da göğüs ucu çıkarıcı pompa yardımı ile emzirmeye başlamadan evvel biraz göğsünüzü pompalarsanız hem göğüs ucunuz çıkar hem de süt gelmeye başlar. Bir de böyle deneyin. Henüz küçük olduğu için belki de memeyi tam kavrayamıyordur. Sancı olduğunda da bebekler sürekli emmek istiyor. Çok rahat olun, ilk on günde kilo vermeden hatta kilo alarak ilerlemişsiniz. Endişe edilecek hiçbir şey yok. Sakin kalın ve bebeğinizi teskin edin. Ağlamaları daha çabuk kesilecek siz sakin ve şefkatle yaklaştıkça göreceksiniz.

Birlikte uyuyor musunuz bebeğinizle?

Evet hem hep göğsümde hemde hep yanımda. Güvenli bağlanma beşiğinde bizim yatağımızda heryerde Postu açtığım gün göğüs alma problemini çözdük ama benim göğüslerim birkaç emzirmede çok kötü oldu. Şimdi göğüs yarası sebebiyle kendim slikon veriyorum. Yeni sıkıntımız bu. Napacağım

Evet hem hep göğsümde hemde hep yanımda. Güvenli bağlanma beşiğinde bizim yatağımızda heryerde �� Postu açtığım gün göğüs alma problemini çözdük ama benim göğüslerim birkaç emzirmede çok kötü oldu. Şimdi göğüs yarası sebebiyle kendim slikon veriyorum. Yeni sıkıntımız bu. Napacağım ����

Emzirmenin ilk bir ayında göğüs ucu yara olmayan anne yoktur sanırım. Ben lanolin içeren bir krem kullanmıştım. Emzirme öncesi yıkamama gerek kalmamıştı, emzirmeye devam etmiştim. İlk bir iki çekişinde çok acı duyuyordum ama sonra geçiyordu. Silikon uca tekrar dönmemiştim. Bebeğin tükürüğünün iyileştirici etkisi olduğunu duymuştum ne kadar doğru bilemiyorum. Küçük bir pamuk topunu zeytinyağına batırıp göğüs ucuna koyup bir sonraki emzirmeye kadar bekletmek de çok rahatlatıcı oluyor.