18 aydan sonra

Karaca

New member
Merhaba arkadaşlar. Forumda sık sık 2 yaşına doğru emzirme süreci bittiğinde uyku problemi yaşayanları okuyorum. Merak ettiğim şu. Kızım 20 aylık olmak üzere. Bir kayıtta yanlış hatırlamıyorsam bir bayan 22 aylık bebeği için emzirerek uyutmama yoluna girerek bebeğinin anneannesiyle öğle uykusunu uyumasında sakınca olup olmadığını soruyordu adem bey de uyuyabilir demişti. 2 yaşından sonra zorlanmamak adına uykuya geçişleri emzirme olmaksızın yapanlar var mı benim eksik anladığım bir nokta kalmış olabilir mi bağlanma açısından sorun oluşturur mu bu? Yapanlar nasıl bir yol izledi? Paylaşırsak sevinirim.

Merhaba arkadaşlar. Forumda sık sık 2 yaşına doğru emzirme süreci bittiğinde uyku problemi yaşayanları okuyorum. Merak ettiğim şu. Kızım 20 aylık olmak üzere. Bir kayıtta yanlış hatırlamıyorsam bir bayan 22 aylık bebeği için emzirerek uyutmama yoluna girerek bebeğinin anneannesiyle öğle uykusunu uyumasında sakınca olup olmadığını soruyordu adem bey de uyuyabilir demişti. 2 yaşından sonra zorlanmamak adına uykuya geçişleri emzirme olmaksızın yapanlar var mı benim eksik anladığım bir nokta kalmış olabilir mi bağlanma açısından sorun oluşturur mu bu? Yapanlar nasıl bir yol izledi? Paylaşırsak sevinirim.

Merhaba sevgili anne;
O kayıtta acaba anne çalışan anne miydi? Normalde uykulara anneyle geçen bir bebeğin anneanneyle geçmesi gibi bir yöntem olabilir mi acaba?

Uykular en sona bırakılıp önce gündüz somra gece emmesini kesiyoruz. Ağlamalarda teselli ediyoruz.. kendi tecrübesi olan annelerden de destek alalım inşallah [MENTION=1277]Seda Ermurat[/MENTION]

Sevgili [MENTION=6377]Karaca[/MENTION] bebeginizin emme refleksi yogun bir sekilde 24aya kadar devam edecek bu yuzden ozel bir durum yoksa 24 ayi bekleyip oyle sutten kesme surecine girmenizi tavsiye ederim..
Kolay gelsin..