19 aylık bebeğim kızım kafasını yere vuruyor

Neva

New member
19 aylık kızım var ve uzun süredir başını yere vuruyor. Çok sert darbelerle hemde onu kizdirmamaya çalışıyoruz ama neye kizacagi belli değil oyuncaklarla oynarken bile kendi kendine sinirleniyor dişlerini sıkarak ya oyuncağı yere vuruyor yada kafasını ne yapacagimi bilmiyorum nasıl davranmak gerekir çok üzülüyorum bu durumu gecicimi acaba ne yapmalıyım ?

şima

New member
19 aylık kızım var ve uzun süredir başını yere vuruyor. Çok sert darbelerle hemde onu kizdirmamaya çalışıyoruz ama neye kizacagi belli değil oyuncaklarla oynarken bile kendi kendine sinirleniyor dişlerini sıkarak ya oyuncağı yere vuruyor yada kafasını ne yapacagimi bilmiyorum nasıl davranmak gerekir çok üzülüyorum bu durumu gecicimi acaba ne yapmalıyım ?

bu durum geçici olabilir bazı çocukların böyle yaptıklarını duymuştum bizim çocugumuzda sizin bahsettiğiniz dönemde ellerini duvarlara vuruyordu bir süre sonra geçti galiba nasıl duygularını ifade edeceklerini bilmedikleri için galiba.

Neva

New member
bu durum geçici olabilir bazı çocukların böyle yaptıklarını duymuştum bizim çocugumuzda sizin bahsettiğiniz dönemde ellerini duvarlara vuruyordu bir süre sonra geçti galiba nasıl duygularını ifade edeceklerini bilmedikleri için galiba.

İnşallah geçicidir bende duyuyordum anne olmadan önce ama denk gelmemistim olan gücüyle yere vuruyor yani o an nereye denk gelirse çok tehlikeli korkuyorum bisey olacak diye engellemeye çalışınca da bize saldırıyor :(

Citko

New member
Hoca bağlanma bozukluğu durumunun tipik hareketi olduğunu söylemişti başı vurmanın, sizin bağlanma sureciniz hala devam ettiği için güvenli bağlanmaya yoğunlaşmanizi tavsiye ederim

инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо
инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо
инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инйо инфо инфо
инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо
инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо инфо