2 aylık bebeğim çok az emiyor

Kuzucuk

New member
2 aylık bebeğim emerken birden ağlıyor gaz problemi oldugünü düşünüyorum sutum çok akıyor ama az emiyor.uyurken de yüzünü örtünce uyuyor. Yüzü ortulunce sakinleştiği için emzirirken de yüzünü örtmeye başladım güvenli baglanma için sorun olur mu.

Emerken sizinle goz temasi kurmasi en saglikli olani. Ben kisma yeterince dikkat edemediğimi dusunup hep pisman olurum. Goz temasinizi emerken mumkun olduğunca cok yapsaniz keske. Bir yandan sutunuzu bir yandan sevginizi icse

Kuzucuk

New member
Bende aynı fikirdeyim ama ilk ay 1 kilo aldı 2. Ay 500 gram aldi süt var ama az emiyor ilk kızımı da 2 yasina kadar emzirdim o da az kilo alıyordu . Anne sütü daha sağlıklı oldugü için elimden geleni yapmaya çalışıyorum inşallah 3. Ay gaz sorunumuz geçer rahat rahat emer.

sekerparem

New member
Bebeklerin gaz problemi icin bir uzmanin onerisi bebegi anne karnindaki pozisyonda eller karinda birlesik ayaklar karina dogru cekilmis pozisyonda tuttugunuzda gaz problemi kalmiyor.bunu denedim gercekten aglama krizindeki bebegi aninda susturuyor.gazi icin deneyebilirsiniz tam anlatabildim sanirim.cenin pozisyonunda bebeginizin iki elini bir elinizle iki ayagini bir elinizle dengeliyorsunuz.rahatlatiyor bebegi.

Beyazyunus

New member
Acaba ağzında aft vb yara olabilir mi ? Yatak başını cok az yüksekte tutarsanız aftlardan korunur. Eger aft varsa karbonatlı su ile silmek de iyi geliyor. Gaz probleminde ise ben yüzüstü yatırmıştım iyi gelmişti. Başını kaldırabiliyorsa deneyebilirsiniz.