2 aylık bebeğim emmeyi bırakmak üzere:(

Vuslatt

New member
mrb arkdslar ogluma kavuşalı 2 ay oldu şukurler olsun guvenlı bı sekıldde bag kurmaya calısyorum gecelerı yanımda uyuyor gunduzlerı cogu kez bırlkte uyuyoruz hatta bazen bırlkte uyandıgmız oluyor her mızırdanmasında kucagımdaydı kı etraftan bu duyumu aldım kucagıa alışmış eşim bile bu konuda kızdı kucagıma alıştıgı ıcın ama ben bunlara kulakasmıyorum bilakis söyleyenlere gercekten mı dıyorum ve mutlu oluyorum hep yanındayım ev iş şahsi işlerim ki her şey şu an lüks olmuş tek başıma bakıyorum ogluma evet cok yoruluyorum hatta kollarım agrıyor aglatmamaya çalısıyorum hatta guvenlı baglanma kıtabını acaba eksık bısey kacırdım mı dıye 3. kezdır okuyorm lakın sıkıntımız var ne yapıcagımı bılmıyorum oglum 10 gun önce grıp olmustu sımdı gectı ama burun tıkanması var bu surecte emıyordu benı ama son bı haftadır emme suresı 5 dakıkaya dustu sutum hızlı gelıyordu kı 5 dakıka emdıkten sonra aglıyordu bogazında kalıo gbıydı hatta bogulacak gbıydı ve bebegımın agzına hava kacıyordu tabıkıde gaz sorunumuzda artmıs oldu uyuması artık zorlaştı aglıyor sureklı aglayarak uyumaya başladı hatta kılsounda dusus oldu yavrum zayıflamıs buyuk abdestı 1 haftadır yesıl ve gunde 5 defa buyukabdestını yapıyr şurup kullandık grıp oldugu ıcın ama sımdı 3 gundur 5 dakıkalık olan emme surecıde bıttı ıstemıyor gogsumu ayakta vermeye iletişim kurarak vermeye calsıyorum ama yok grıp oldugu bu surecte 2 3 kez biberonla sutumu verdım sımdı ıse galıba bıberonu ıstıyor gogsumu red edıyor sutum tazyikli mi dıye arastrdım hatta burda elif şirin hanımın yazısını okudumkendımce tazyikli oldugunu duşundum pozisyonumu degistırdım asoyledıklerını uyguluyordum kı artık cekmıyor bende uyurken verıyorum oda daldıgında cekıyor ne yapmam lazım sımdı bu sekılde tamameın bırakırmı yoksa dönme sansı var mı :( :(

zeyz

New member
tabii ki de döner merak etmeyin, normalde sütünüzü ne sıklıkta sağıyorsunuz? pompa kullanımı sütün tazyikli gelmesine sebep olabiliyor. bu sorunu yaşamıştım ben..

ben premature kızım için 2,5 ay hep sağdım. hep biberonla beslenmesine rağmen en sonunda biberonu bıraktırdım. siz sakince bebeğinize yardımcı olun. iyileştiğinde o sıcaklığı tekrar arayacaktır :)

Vuslatt

New member
Son 10 güne kadar hiç pompa kullanmadım içmesi 5 10 dakikayadüşunce sütümün olmadıgını düşünüp sağdım ama her gün değil sayılı diyebilirm 5 6 defa sagmisimdir şimdi tamamen bıraktı göğsümü 3gundur uyanikken reddediyor uykudayken veriyorum tazyikli mı deil mı emin olamadım buyukabdesti yeşil 10 gündür sütümü emdigi zamanlar da sürekli hava kaçırıyordu midesine ve sürekli yutkunmada problem yasadık bu son 15gundur bunları görünce tazyikli olduğunu düşündüm tek göğüsle doyurmaya çalışıyordum ta ki bırakana kadar öyle bı kac kez biberonla sütümü sagip verdim şimdi ise biberon istiyor gibi biberonu tamamen kaldırdım ağlıyor sürekli uykuya geçmemiz çok zorlaştı maşallah size benimki normal ve dogum kilosu çok iyiydi su an çok hızlı kilo düşüşü var o yüzden çok üzülüyorum bu duruma inşallh dua ediyorum yardımcı olmaya çalışıyorum sakin kalmaya çalışıyorum umarım çok uzun sürmez yoksa mama takviyesi yapabiliriz bende yapmak istemiyorum

Bezbebek

New member
Gripten dolayı bir dönem geçiriyorsunuz. Zor bir dönem.
Emmeye devam edecektir yalnız size tavsiyem biberon vermeyin.
Biber onun kolaylığını alışan bebek anne göğsüne devam etmek istemiyor bazen.
Daha zor olan bir yöntem ama en azından emmeye devam eder; kaşıkla verin. Sütünüzü sagin ve kaşıkla verin.
Kolay gelsin :)

baharibeklerken

New member
2 aylıkken biz de yaşamıştık. Bu konuda çok şey paylaşmıştım. Pes etmeyin ümitsiz olmayın. Reddediyordu bir süre sadece uykuya dalarken ve uyanımak üzereyken emzirebilirsinuz. Ben en son bu çözümü bulmuştum.
Boğulma korkusu yaşamış olabilir. İlk aylar süt tazyikli gelince oluyor biz de de oldu. Hatta hâlâ bazı şeyleri boğazında kalacak korkusuyla yemiyor. Yüz ifadenize dikkat edin. Bizim duygularımızdan etkileniyor kar.

Hayırlı olsun bebeğin iz ve anneliği biz.

Nuray19

New member
Son 10 güne kadar hiç pompa kullanmadım içmesi 5 10 dakikayadüşunce sütümün olmadıgını düşünüp sağdım ama her gün değil sayılı diyebilirm 5 6 defa sagmisimdir şimdi tamamen bıraktı göğsümü 3gundur uyanikken reddediyor uykudayken veriyorum tazyikli mı deil mı emin olamadım buyukabdesti yeşil 10 gündür sütümü emdigi zamanlar da sürekli hava kaçırıyordu midesine ve sürekli yutkunmada problem yasadık bu son 15gundur bunları görünce tazyikli olduğunu düşündüm tek göğüsle doyurmaya çalışıyordum ta ki bırakana kadar öyle bı kac kez biberonla sütümü sagip verdim şimdi ise biberon istiyor gibi biberonu tamamen kaldırdım ağlıyor sürekli uykuya geçmemiz çok zorlaştı maşallah size benimki normal ve dogum kilosu çok iyiydi su an çok hızlı kilo düşüşü var o yüzden çok üzülüyorum bu duruma inşallh dua ediyorum yardımcı olmaya çalışıyorum sakin kalmaya çalışıyorum umarım çok uzun sürmez yoksa mama takviyesi yapabiliriz bende yapmak istemiyorum

2,5 Aylıkken bizde oldu benzeri bı durum hiç bir şekilde biberon vermedim gerekirse kaşıkla verdim ve tekrar döndü.ama benim sütüm azaldığı için emmek istememişti. Şimdide hala çok değil sütüm ama başka alternatif bilmediği için emiyor. Biberon vermek bir hata olur. Uykuluyken daha iyi emer ve pozisyon degisebilirsiniz yatarak ya da geriye doğru yatarak eğer süt çok geliyorsa.