2 Yıllık Evliyim Evlilikte Saygı Sevgi Bittiyse ?

Hazan

New member
Merhaba arkadaşlar ben 2 yillik evliyim 1 yasinda oglum var.*

Evliligimizde nisanliliktan beri sorunlarla dolu hic bir isimizi gulerek hevesle yapamadik hep aile problemleri sorunlarla stresle geçti . Evlendigimiz ilk günlerde eşim bana şiddet uyguladi ve ben surekli boşanmak istedigimi söyledim hep yalvar yakar oldu,pismanligini gosterdi benim düşünme surecimde ve oglumuz dunyaya geldi.Ancak ben yasananlari atlatamadım eşim her olauda ailesindn yana oldu ve sonrasinda ciddi bosanma girisimlerimiz oldu.. Bir sekilde ayrilmadik ama kavgalarda sevgiyi saygiyi tamamen kaybettik. yazarken bile ayrılmanın mantikli olduğunu anliyorum fakat Ne yapabilirim bebegim ve benm ruh sağlığım için ne yapmaliyim? *

Betül sultan

New member
Bunca yasanmisliktan sonra gercekten bir ask hikayesi cikar mi???
Hazan hanm size Zafer akıncının programlamalarını tavsiye ederim.siz sadece yaşanmışlıkları bir kenara bırakın huzurunzu mutluluğunzu satın almak için biraz gayret, biraz çaba,sonrasında Rabbim in izniyle neden olmasın eşiniz size aşık bile olur :) Mutlu bir yuvanz olmasına adapte olmaya çalışın eviniz ayrıysa daha da rahat hareket edersinz değişiklikler için.biliyorum içiniz okadar acımşken çok zor ama,bi süre stresli hallerinizi bir kenara bırakmaya çalşn.tavır ve davranışlarınızı biraz değiştirin fark edeceksiniz ki,eşinizinde size karşı davranışları çok düzelecek
Bir hedefe doğru yol alacaksınız ve sonu güzel olabilme ümidiyle düşünmeye çalışn...Rabbim yar ve yardımcınız olsun...

Hazan

New member
Yazdıklarınız bir an içimi ferahlatti acaba olabilor mi dedim ancak ben karnmda bebegimle bunalımda ağlarken kardesnin fotografini çekmekle mesgul biri için mi ugrasacagim? ve daha yazsam neler neler... Ben uğraştıkça ailesine daha çok düşüyor,işin kötüsü onlar onlarin yuvamiza destegi olmadığı gibi tek yaptiklari eşimi kiskirtmak... biz birbirimizin terapisti değil bunalıma surukleyini olduk maalesef...

Hazan

New member
Annemin uzerine yuruyen terbiyesiz diyen daha neler neler ... yuz goz olduk tamamen bu evlilik kurtulmaz bence. Benim ve cocugumun psikolijisi kurtulur mu acaba onu düşünüyorum artik...

Annemin uzerine yuruyen terbiyesiz diyen daha neler neler ... yuz goz olduk tamamen bu evlilik kurtulmaz bence. Benim ve cocugumun psikolijisi kurtulur mu acaba onu düşünüyorum artik...

Hazan Hanimcim. Şundan emin olun ki bu evlilik kurtulur. Ancak benim bu konularda bildiğim bisey varsa değişim istiyorsak once kendimizden baslamamiz gerektiği. Adem Hocanin eşler arasi iletişim radyo arşivlerini dinleyin. Bir kere siz önce bu konuya bi inanın. Çözüm için bilgi fizanda olsa gidin alın. Ancak tek derdiniz onu degistirmek olmasin,bu süreçte siz de yipranan,farklilasan duygularinizi onarmak icin de ugrasin. Cocugunuzun psikolojisi demissiniz ya siz iyi olunca goreceksiniz o da pamuk gibi olacak,sekine haline burunecektir.
Bir çocuğun en mutlu oldugu söz anne babasin birbirlerine 'seni seviyorum ' demesiymis.
Allah yar ve yardimciniz olsun. Insallah gelismeler yasanie ve burada bizimle paylasirsinjz

Hazan

New member
Herşey çocuklar için değil mi zaten. Ama yaşama sevincini kaybetmiş bir anneyle ne kadar mutlu olur bir bebek. hiç hasta olmayan ben 2 yildir dert edindim kendime yeni hastalıklarım çıktı. Düzelsin isterim ama kendimi yokluyorum gelmiyor içimden. Kılımı dahi kıpırdatmak gelmiyor . Adem hocadan randevu alabilsem keşke ama bulamadım nerden alacağımı. Zamn ayırdiliniz için teşekkür ederim....

Vuslatt

New member
Merhaba sevgili [MENTION=4300]Hazan[/MENTION]
Esinizle ilgili kotu hatiralari bir kenara birakip biraz evliliginize yatirim yapmaya calissaniz mutlaka yapmissinizdir eminim ama saydiginiz problemler sizi birbirinize uzaklastirmis. Simdi yeni bir sayfa acabilseniz ve onarmak icin çabalasaniz ne guzel olur. Bir yikintidan bir aşk hikayesi cikarabilirsiniz inanin. Dogru yontemlerde buyutulmedik , dogru yontemleri bilerek evlenmedik ya da cocuk sahibi olurken dogru adimlar atmadik ama neden bu kısır donguye dur diyemeyelim ki? Uzun vadede hepinizin karli cikacagi yontemler var inanin. Bosanmak kolay kolayda karli cikana hic rastlamadim ben. Bir cok uzmanda dogrulayacaktir bu soyledigimi. Gelin kurtaralim gelin bir basari hikayesi yazalim ne dersiniz?

Bir yıkıntidan bir aşk hikayesi. Cümlesi ne kadar hoşuma gitti gerçekten olabilir mi olabilir bence sadece uzun vadeli yatırım. Gerekebilir 😊😊

Vuslatt

New member

Ne cektiginizi bilmiyorum. Lakin bende çok acı çektim gerçekten bir çocuk varken ve en önemlisi belki daha beterini görmediniz diye böyle dusunuyosunuz en kötü durumda sadece şu an sizmissiniz aslında öyle deil öyle yaşantılar var ki anlatilsa durumunuza sukredersiniz hı bilmiyorum. Neler yaşadığınızi. Sadece kurtarın evliliğinizi derim her şeye rağmen

Vuslatt

New member
Herşey çocuklar için değil mi zaten. Ama yaşama sevincini kaybetmiş bir anneyle ne kadar mutlu olur bir bebek. hiç hasta olmayan ben 2 yildir dert edindim kendime yeni hastalıklarım çıktı. Düzelsin isterim ama kendimi yokluyorum gelmiyor içimden. Kılımı dahi kıpırdatmak gelmiyor . Adem hocadan randevu alabilsem keşke ama bulamadım nerden alacağımı. Zamn ayırdiliniz için teşekkür ederim....

Yaşama sevinci deyince ben duraksiyorim sizi çok iyi anlıyorum Rabbim yardimciniz olsun şunu demek.isterim her şeyin bir çözümü var ben hep bu gözle. Bakıyorum olaylara çünkü sorun nerde ise çözüm. Oraya gider.

B'sMom

New member
Bir uğraşa eşinizle birlikte girip bir şans verebilirsiniz evlat için oda yoksa sizi bu kadar üzen biri zaten hayatınızda olmamalı ama herşey yavrular için deyip son bir sabır çekilebilir bellide herşey değişir bilinmez ama uğraş tek taraflı olursa ya ? Bide bu erkeklerin aile düşkünlüğü tam bir kabus önce ona artık ailesinin siz olduğu anlatılmalı belki uzak bir yere gitmeli gerçi ben okyanus ötesindeyim buraya da yetişiyorlar ama neyse zaten herkes söylemiş yavrular için son bir sabır madem yapıldıysa bir hata onlar büyüyene kadar görmemeli duymamalı diyorum tabi yaşamayana demeside kolay :(

Merve1987

New member
Bir uğraşa eşinizle birlikte girip bir şans verebilirsiniz evlat için oda yoksa sizi bu kadar üzen biri zaten hayatınızda olmamalı ama herşey yavrular için deyip son bir sabır çekilebilir bellide herşey değişir bilinmez ama uğraş tek taraflı olursa ya ? Bide bu erkeklerin aile düşkünlüğü tam bir kabus önce ona artık ailesinin siz olduğu anlatılmalı belki uzak bir yere gitmeli gerçi ben okyanus ötesindeyim buraya da yetişiyorlar ama neyse zaten herkes söylemiş yavrular için son bir sabır madem yapıldıysa bir hata onlar büyüyene kadar görmemeli duymamalı diyorum tabi yaşamayana demeside kolay :(

Yok Ben yasadim biliyorum șimdi elhamdullillah diyorum çok rezaletler yasadik saygisizlik neymis hakaret siddet hepsini yasadik ama sabir sabir sabir geciyor belki çok da sayygin bir aile olamiyorsunuz ama bir yuvniz var ve emek verdim direndim diyorsunuz ve cocugunuzu babasiyla oynarken gordugunizde en çok iste hic bir emegim bosa gitmedi çok sukur ki direnmisim diyorsunuz. Her Evliligin insanlar gibi ayrı ayrı karakteri olduğunu dusunurum Ben . ve emin olun o kavgalar da donup baktiginizda birbirimizin sınırlarını ogrenmemiz icin gerekliymis diyorum. Cook kavga ettik șimdi o kavgalarda ogrendiklerimzle Devam ediyoruz birlikteligimize. Her evliligin ilk yillari bu yuzden zordur belki de....

Sümeyyeee

New member
Ben öyle evliliğin ilk yıllarında cicim ayları geçiren çifte hiç şahit olmadım evlilikle beraber sorunlar alisabilmeler vs. Oluyor ben eşimle evlenmeden önce yaklasik 2 yil iş arkadaşlığımız oldu kendimden emindim eşimi tanıdığıma ama yanılmışım 7 yıl 10 yılda beraberlik bile olsa aynı çatı altına girmeden asla taniyamiyormussun evleneceğin insanı

Pınar Güzel

New member
Adem gunes çocukluk sirri kitabında bir örnek paylaşmış bizlerle. Anne babası boşanan bir çocuğun durumunu. Çok etkilenmiştim. Bu öyle bir boşluk ki çocuğu tüm hayatı boyunca içine alıp sıktık ca sıkmış. Çocukluğundan eğitim hayatı yıllarına ve hatta evliliğini bile etkilemişti. Çocuk anne babası arasında öyle bir kalmaya mahkum edilmişki evlenecek oluyor kız isteme olayı bile bir sorun oluşturuyor. Annesini çağırsa babasi küsecek babasını çağırsa annesi küsecek. En sonunda kız arkadaşına durumu izah ettiğinde ilk önce annesi istemeye gidiyor daha sonra babasi bir daha istiyor ve ikisininde gönlünü yapmış oluyor. Hayatı hep bu şekilde.. anne babasinin arasındaki dengeyi gozetmeye çalışırken hep kendisi bu yük altında eziliyor. Bence hiç bir anne babanin çocuğuna bunu yaşatmaya hakkı yok.. eğer şartlar çok çok kötüyse,boşanmak artık tek çıkar yolsa, gercekten mucadele ettik elimizden ne geliyorsa yaptık evliligi kurtarmak icin fakat başaramadık denilebiliyorsa, en azından düşmanca deilde insanca,anne ve babası olarak,birlikte, çocuklarının her daim mutluluğunda hüznünde yanında olabilmeliler. O yüzden özellikle dünyaya gelmiş bir çocuk varsa evliliği kurtarmak için anne ve babs birlikte tüm yollari denemeli

Annesi babası ayrılmış tüm çocuklar sanırım bunları yaşıyor. 10yıldır ayrılar halada yaşıyorum. Babamın evine gitsem annem baskı kuruyor ne işin var, nankörsün diyor. Gitmesem babam hiç aramıyorsun gelmiyorsun insan babasını aramazmı diyor. Çocuğum dünyaya geldi, annemin ailesi gelip gider diye babam 2ay sonra gördü kızımı ben üzüldüm.Annenizin evine bile gitseniz akşam olduğunda o sıcaklığı bulamıyorsunuz baba yok çünkü,bir eksiklik hissediyorsunuz.Eşim babama yabancı gibi, 6yıllık evliyim 4ay öncesine kadar onu geçmemiştir babamı görmesi baba diyemiyordu, babamda baba diyemeyişine bozuluyordu.Annemin gazlarıyla babamdan nefret etmişti, ben huzursu oluyordum. En çokta çocuklara oluyor yani, sadece küçükken değil ömür boyu..

Hazan

New member
Yazdiklariniz o kadar kiymetli ki... yureginize saglik hepinizin...

Uzun suredir buralara gelmiyordum arkadaslar herkes neler neler yasiyor su hayatta,hepsi ayri bir hikaye...
Gecen zamanda benim hayatimda degisen birsey olmadi, ben kendimde sunu farkettim neden bunca yasanana musade ettim,esimin ve ailesinin beni uzmesine neden goz yumdum kendimi anlayamiyorum. Surekli kendimi sucluyorum butun olanlar benim sucum, huzursuz yuvada birde cocuk dunyaya getirdim onun hesabini bile veremem,esimle iyi olmayi da basaramiyorum ayrilsam oglum icin sorun ayrilmasam boyle bor evde mutsuz buyuyecek...
Onceden esime sarilmak isterdim bazen ozlerdim ama artik bunlar bile icimden gelmiyor... hic gormesem de olur.
Esim ona sicak davransam duzeltmeye calissam herseyin duzelecegini soyliyor, basbasa bir yerlere gitmemiz gerektigini birbirimize es gibi davranmamiz gerektigini.. evet biliyorum ama icimden gelmiyor yanyana yatmak bile.
Beni yeterince uzdu icimden affedemiyorum.
Bazen ozlemeyi bile ozledigimi hissediyorum, mutlu olmayi icimin kipir kipir olmasini,sevmeyi.. kisacasi mutlu olmayi ozluyorum yazarken bile gozlerim doluyor. kimselere anlatamiyorim derdimi cocugun var yuvani kurtarmaya calis diyorlar ben de disardan yuva gibi gorunen bu evde sadece nefes alip vererek yasamaya calisiyorum.....

Mrymlk

New member
Ben de 3 bucuk yıllık evliyim size evliligimde yaşadığım problemleri anlatsam inanın sizinkinden az değildir. Ayrilma evresine çok geldik. Bizim de hep ailelerle alakalı problemlerdi. Eşim çoğunlukla ailesinden taraf olurdu. Benim ailem hep bize destek olmasına rağmen onun ailesi formalite sadece saygı görmeye gelince ailecilik yapmasına rağmen eşit tutmaya çalışırdı. Mücadele ettim kavgaya gurultuyle değil. Yeri geldi bıraktım olacağına varsın dedim yeri geldi tartıştım da. Ama 2 kız kardeş anne baba ayrı buyugudumuz için ayrılık düşüneceğim en son şeydi. En son şey olmasına rağmen bu evreye çok geldik. Ama 2. Kızım doğduktan sonra 5 ay önce aileler yaşananlardan çok şey öğrenmişti hıc bir sorun yaşamadan bir araya geldiler artık herkes nasıl davranması gerektiğini biliyordu. Ve işin en ilginç yanı eşim aileme karşı çok olumluydu. Benim ailemin emeklerini görüyordu. Kendi annesi yanında doğru düzgün annemin yüzüne bakmayan adam anacim anacim diye annemin peşinde koşuyor kendi annesinin eksiklerini yüzüne vuruyordu. Sonunda hak yerini buluyor. Evet bütün bu olaylar yaşanırken artık onu kaybetmek umrumda değil giib geliyordu sadece çocuklarım için kalıyordum yanında. Ama farkettim ki içimizdeki aşk duruyor biz aslında mutluyuz. Ailelerimiz işin içinde olmadığında yada biz onları aramıza sokmadigimizda çok mutluyuz birbirimizi seviyoruz. Kendi içinize yonelin. Ilımlı olun vazgecmeyin. İpleri bırakmayın ama çekiştirip de durmayın. Dengeyi kurun yavrunuz için tutunun. Düzelecektir. Vazgecmek en son care..