26 aylik Bebegim bana nefes aldirmiyo

Lina'li

New member
Merhabalar dogdugundan beri calismiyorum bebegim 26 aylik surekli beraberiz.Kaliteli zaman gecirmeye elimden geldigince destek oluyorum.Birlikte uyuyoruz gunduz uykusunda da beni yaninda gormezse gunduz uyaniyor oyuzden gunduz yanindayim.Gece uykusuna geciste yanindayim daha sonra Babasi ile uykuya devam ediyor sukur gece uyanmasi yok.Bana ihtiyaci var farkindayim ancak bu ara yanimdayken ne oyun oynuyor surekli sklgan tavir icinde.Eskiden de yanima gelirdi oyuncaklari ile oynardi ben neler yaptigimi anlatirdim.Tatmin olmaz oldu bu ara.Ne oyun oynarken ne ev isi ne disarida.Surekli Anne sen gel,Annesi nerdesim buraaya gel vb
ifadeleri var.Sabah dahil olmak uzere surekli disaridayiz.Ya da balkonda su oynariz .Hep zzz diyorum cunku kendisi hic bisey yapmaz oldu.Bensiz nefes alamazcasina davraniyo.Lutfen oneri yardim istiyorum.Bu baglilik mk? Guvenli kopus ne zaman? Zira cok daraldim.

H.S.ay

New member
Merhabalar aynı sıkıntı bu ara bizde de olmaya başladı kızım 22 aylık ben acaba güvamli bağlanma sağlayalım derken çoçuğu kendime bağımlı hale i getirdim diye düşünüyorum malasef

İlknurpoyraz

New member
İki yaş sendromu olabilir diye düşünüyorum. Sabırla geçecektir eminim. Çocuğunuzla kaliteli zaman da geçirdiğinizi ifade etmişsiniz. Kızım seninle vakit geçirmek çok eğlenceli fakat şimdi şu işi yapmam gerekiyor diye bir açıklama yapabilirsiniz. Aile ve çocuk oyun grupları oluyor böyle bir imkanınız varsa değerlendirebilir siniz.