3 aylık oğlumu uyutamıyorum

Güneştuna

New member
2 yasında bir kızım var ve 3 aylık ta bir oğlum. Malesef oğlumu ne gece ne gündüz uyutamıyorum tecrübeli olmam gerekirken iyice afalladım. Sallamak istemiyorum ama saatlerce kucagımda geziyor uyumak için anca daldı diye yataga yatırıyorum hoopp basıyor yaygarayı. Kafayı oynatmak üzereyim bir yandan kızım ilgi bekliyor ona yetmiyorum diye vicdanım sızlıyor. Bir yandan bebegimi uyutamıyorum diye strese giriyorum. Aglamasına izin vermiyorum mızırdanınca alıyorum kucagıma sizce nasıl bir yöntem denemeliyim 😢😢

O

Onurum

Guest
Yataga birakinca uyaniyorsa annesini istiyordur gece beraber uyumuyor musunuz? Ayri mi yatiyorsunuz?

Güneştuna

New member
Gece birlikte yatıyoruz ama yinde de 15 dakikada bir uyanıyor ac mı diyorum sütüm dolup taşıyor emmek istemiyor ama yinde de uyanıyor. 2 yasında da bir kızım var onuda yanımda uyuyarak büyüttüm mısıl mısıl uyurdu beni görünce yanında ama oğlumla bir türlü iletişime gecemedik galiba :(

Sabah

New member
Merhaba
Bebeklerde anne sutu disinda birsey vermek beni hep tedirgin etmistir. Sutum dolup tasiyor demissiniz ya emzirmeleriniz nasil geciyor bebeginiz sakince emebiliyor mu en az yarim saat?

Gaz sancilari nasil?

Bir de sizin ruh haliniz ve kaygi durumunuz nasil?

Güneştuna

New member
Uzun süre emmiyor en fazla 20 dakika. son zamanalrda ruh halim oldukça bozuk desem yeridir. Allahıma Şükürler olsun aratmadı ama cok istedigim bir gebelik degildi malesef. Sürpriz bir bebek oldu bize oğlum. ÇÜnkü 2 yasında da bir kızım var son günlerde kızımla ilgilenemiyorum diye asırı stres halindeyim. onunla dısarı cıkmak birlikte oyun oynamak bütün gün aktivite pesinde kosmakla geçiyordu oğlum dogana kadar. ve hep kendimi sucluyorum böyle olmasaydı daha neler yapabilirdik diye. Kızım anne gel oynayalım diye gözlerime bakarken kardesini uyutayım oynayalım demek zoruma gidiyor.dogumumdan 1 hafta önce kızım ciddi bir saglık problemi yasadı 8 gün hastanede yattık ölümden döndü resmen. Ve simdi ona karsı caresiz im elimden birsey gelmiyor yetemiyorum kahroluyorum.kendime engel olamıyorum agzımdan cıkıyor bazen keske aldırsaydım diyorum.

Sabah

New member
Uzun süre emmiyor en fazla 20 dakika. son zamanalrda ruh halim oldukça bozuk desem yeridir. Allahıma Şükürler olsun aratmadı ama cok istedigim bir gebelik degildi malesef. Sürpriz bir bebek oldu bize oğlum. ÇÜnkü 2 yasında da bir kızım var son günlerde kızımla ilgilenemiyorum diye asırı stres halindeyim. onunla dısarı cıkmak birlikte oyun oynamak bütün gün aktivite pesinde kosmakla geçiyordu oğlum dogana kadar. ve hep kendimi sucluyorum böyle olmasaydı daha neler yapabilirdik diye. Kızım anne gel oynayalım diye gözlerime bakarken kardesini uyutayım oynayalım demek zoruma gidiyor.dogumumdan 1 hafta önce kızım ciddi bir saglık problemi yasadı 8 gün hastanede yattık ölümden döndü resmen. Ve simdi ona karsı caresiz im elimden birsey gelmiyor yetemiyorum kahroluyorum.kendime engel olamıyorum agzımdan cıkıyor bazen keske aldırsaydım diyorum.

Hic oyle dusunmeyin. O size ikinci hediye. Oyle dusunurseniz ucunuz de mutsuz olursunuz. Bunda kimsenin bir sucu yok kaldi ki ortada bir suc da yok. Halbuki bu dusunceleri nir kenara koyup anneliginizin tadini cikarmaya baksaniz iki cocugunuza da yetecek kadar enerjiniz oldugunu goreceksiniz. Siz boyle kaygili ve istemez yaklasikta o minicik yavru bunu tabii hisseder, uyumaz. Atin bu dusunceleri aklinizdan. Ikisi de dunyanin en temiz ve size en muhtac varliklari. Her cocukla anne farkli bir bag kurarmis ve her bag anneye genislemede yeni bir mertebe demekmis. Tadini çıkarın bu nimetin.

Sabah

New member
Ha bir de Güvenli bağlanma için emzirme tecrübelerimiz diye bir konu acmistim ona bir bakın orada anne sutunun fazla gelmesi sendrimunu anlatmistim. Sizde de olabilir bu durum.

68741603_igtd

New member
Hic oyle dusunmeyin. O size ikinci hediye. Oyle dusunurseniz ucunuz de mutsuz olursunuz. Bunda kimsenin bir sucu yok kaldi ki ortada bir suc da yok. Halbuki bu dusunceleri nir kenara koyup anneliginizin tadini cikarmaya baksaniz iki cocugunuza da yetecek kadar enerjiniz oldugunu goreceksiniz. Siz boyle kaygili ve istemez yaklasikta o minicik yavru bunu tabii hisseder, uyumaz. Atin bu dusunceleri aklinizdan. Ikisi de dunyanin en temiz ve size en muhtac varliklari. Her cocukla anne farkli bir bag kurarmis ve her bag anneye genislemede yeni bir mertebe demekmis. Tadini çıkarın bu nimetin.

Bazen öyle zamanlar oluyor,ki doğruyu bildiğimiz halde kendimizi telkin edemiyoruz değil mi ? Hepimizn birer sıkıntısı var bazen kucukken,gözümüzde büyütüp dağ gibi yapıp asamadigimiz . Çok şükür guzel Allahim size ikinci bebegi hediye etmiş belki sizin için zamanli değil ama vardir,bundada bir hayır. Ben zor hamile kalan,ama deli gibi bebek isteyen bir anne olarak size,nacizane sukredin derim . Yaklaşık yedi,sene nerde ise her ay bebegimi, geleceği günü bekledim . Be etrafimda o kadar cok ki . Çok şükür mevlam,nasip etti kızımı. Ben bile bu kadar istememe,ragmen çok zorlandım hatalarım oldu . Ama şunu anladim kki gervekten kendinizi biraktiginiz an herşey rayina oturuyor . Bunu soylemek kolay tabi 2 yaşında kızınız var ve doguma,bir hafta kala nerdeyse kaybedecekmissiniz guzel mevlam kimseye evlat acısını gostermesin . Su an ki ruh haliniz o kadar normal ki . Ama size birşey soyliyim mi bebeginize ne kadar çok kendinizi bırakırsanız o kadar guzel uyur . Ve o zamanda da kizinizla ilgilenirsiniz . Ve böyle devam ettikce üç kisilik ritminiz oturur. Hatta bebeginiz uyanikken bile . O da gulucukleriyle size eşlik eder mutlulugunuz artar . Siz rahatladikca cicuklarinizda rahatlatacaktır. Ama şu hep aklınızda olursaiyi olur diye dusunuyorum emzirirken ne kadar kizinizi dusunur onunla oynayamiyorum diye iciniz rahat etmezse bebeginizde o kadar huzursuz olur uyumaz soyle bir,kendiniz birakin kızınıza belki ucunuz yalnizken olmasa da babniz evde kızınız la oynarken siz bi kendinizi bırakın inaniyorum ki bebeginzde o kadar huzurla uyur sizde yanindan kalmazsınız ama kizinizla yalnizken uyuttuginuzda uykusu derinlesince kalkarsanız zamanla zamanla oturur . 2017 size çocuklarınıza huzur ve güvenli baglanmalar getirir umarım.

68741603_igtd

New member
Yanlış alıntı yapmışım size cvp vermeye çalışmıştım özür: )

Güneştuna

New member
Çok teşekkür ederim öyle güzel yazmissiniz ki inanın utandim düşüncelerimden.Uzun süre evlat hasreti çeken bir anneymissiniz Allah sağlıkla mutlulukla dolu bir ömür versin kiziniza.Bu saatten sonra oğluma daha içten bırakacağım kebdimi guvende olduğunu hissetmek tek ihtiyacı ve sevgi bunu ona yansitanadigiim içinde kebdimi yedim bitirdim iki evladima da yetebilmek tek derdim
yazdiklariniz içimi öyle çok rahatlattı ki minnettarım size.tekrar teşekkür ederim

68741603_igtd

New member
Çok teşekkür ederim öyle güzel yazmissiniz ki inanın utandim düşüncelerimden.Uzun süre evlat hasreti çeken bir anneymissiniz Allah sağlıkla mutlulukla dolu bir ömür versin kiziniza.Bu saatten sonra oğluma daha içten bırakacağım kebdimi guvende olduğunu hissetmek tek ihtiyacı ve sevgi bunu ona yansitanadigiim içinde kebdimi yedim bitirdim iki evladima da yetebilmek tek derdim
yazdiklariniz içimi öyle çok rahatlattı ki minnettarım size.tekrar teşekkür ederim
Çok mutlu oldum . Güzellikler sizin ve güzel cocuklarinizla olur inşallah.

Figen84

New member
Değerli gűnestuna
Çok fazla bilgi sahibi değilim ama benim de ikinci cocugumda benzer sıkıntılar olmuştu.onun için yazmak istedim.bebeğim daha 4.günde sebebini anlamadığım aglamaları oluyordu.sonraları o uykuya dalıncaya kadar bayagi zorlaniyordum.cok agliyordu bagiriyordu.karnı arıyormuş meğerse kuzumun velhasıl 4 aya kadar anlamaları sürdü.uyuyuncaya kadar memeli tutmadı.ayakta sűrekli bir tarafa bir bu tarafa giderdim.denemedigimiz bitki çayı kalmamıştı nerdeyse..kendimi çok çaresiz hissediyordum o zamanlar.ama yine de bebeğini teselli etmeye calisiyor bütün bu zorlukların geçeceğini düşünüyordum. Nitekim de geçti.elhamdülillah.4.aydan sonra normallesmeye memeyi rahat tutmaya basladi.benim de 3 düsükten sonra 2.çocuğum oldu.onun icin Rabbim şükrediyorum.sizin de bakın ne güzel bir kızınız varmış bakın Rabbim bir de erkek çocuğu nasib etmiş.ne güzel bence kendinizi bırakabilirsiniz kadar yavrunuza bırakın bu günlerin keyfini çıkarın.küçük yavrunuzun size cok ihtiyaci var.büyügüne ee oldugu kadar ilgilenin ve mümkünse babasina havale edin.büyüğe de anlayabilecegi yumusaklikta anlatın.
Inş.en kısa zamanda sıkıntılar geçer.
Selamlar..

Güneştuna

New member
Değerli gűnestuna
Çok fazla bilgi sahibi değilim ama benim de ikinci cocugumda benzer sıkıntılar olmuştu.onun için yazmak istedim.bebeğim daha 4.günde sebebini anlamadığım aglamaları oluyordu.sonraları o uykuya dalıncaya kadar bayagi zorlaniyordum.cok agliyordu bagiriyordu.karnı arıyormuş meğerse kuzumun velhasıl 4 aya kadar anlamaları sürdü.uyuyuncaya kadar memeli tutmadı.ayakta sűrekli bir tarafa bir bu tarafa giderdim.denemedigimiz bitki çayı kalmamıştı nerdeyse..kendimi çok çaresiz hissediyordum o zamanlar.ama yine de bebeğini teselli etmeye calisiyor bütün bu zorlukların geçeceğini düşünüyordum. Nitekim de geçti.elhamdülillah.4.aydan sonra normallesmeye memeyi rahat tutmaya basladi.benim de 3 düsükten sonra 2.çocuğum oldu.onun icin Rabbim şükrediyorum.sizin de bakın ne güzel bir kızınız varmış bakın Rabbim bir de erkek çocuğu nasib etmiş.ne güzel bence kendinizi bırakabilirsiniz kadar yavrunuza bırakın bu günlerin keyfini çıkarın.küçük yavrunuzun size cok ihtiyaci var.büyügüne ee oldugu kadar ilgilenin ve mümkünse babasina havale edin.büyüğe de anlayabilecegi yumusaklikta anlatın.
Inş.en kısa zamanda sıkıntılar geçer.
Selamlar..

Çok teşekkür ederim.figen hanım doktora götüreceğim bu hafta bakalım inşallah ciddi bir şey yoktur.belki De sadece anne huzuru istiyor.anasi azıcık huzura kavussa 🙄inşallah herşey yoluna girer zamanla.cok üzüldüm düşük yapmaniza şükür ki kavusmussunuz yavrunuza.allah size De kolaylık versin dünya ya çocuk getirmek De çok zor onlara annelik yapabilmek te hayırlı aileler olalım inşallah hayırlı evlatlarımız olsun.sevgiler

Figen84

New member
Çok teşekkür ederim.figen hanım doktora götüreceğim bu hafta bakalım inşallah ciddi bir şey yoktur.belki De sadece anne huzuru istiyor.anasi azıcık huzura kavussa inşallah herşey yoluna girer zamanla.cok üzüldüm düşük yapmaniza şükür ki kavusmussunuz yavrunuza.allah size De kolaylık versin dünya ya çocuk getirmek De çok zor onlara annelik yapabilmek te hayırlı aileler olalım inşallah hayırlı evlatlarımız olsun.sevgiler

Allah razı olsun cümlemize Allah kolaylık versin.çocuk yetiştirmek gerçekten kolay değilmiş.inşallah hayırlı evlatlarına olurlar..