3 yaş çocuğu için masallar

şima

New member
Merhaba arkadaşlar hani hepimiz ufakta olsa birilerine masal anlatmışızdır, ben eçen gün bir aile dergisinde gördüğüm masalı anlattım 3 yaşımdaki kızıma yatarken hadi yine anlat diyordu. keçileri kaçırdım meselesini anlattım böyle ufakda canlandırmalarla belkide yanlış yaptım bilemiyorum. Şimdi sizler nasıl çocuğunuz için hikaye anlatıyorsunuz neler yapıyorsunuz. Çünkü son zamanlarda yine anlat yine anlat dedi bana bende fazla bilmediğimden nasıl masal anlatılır ? Masal onun dünyasında ne oluşturuyor ? o an neler düşünüyor ? Bana faydalı evladına böyle tatlı talı hikaye anlatan varsa lütfen banada burda yazsın belki bir çok anne baba burdaki hikayeleri masalları okuyarak gece yatarken anlatır bebeğine.

elifhifa

New member
merhaba kızıma senin sesin hangisi siye potikare yayınlarından bir kitap almıstım sonra ise sonuc kızımın karga merakı:) suan 20 aylık ve hemen hemen oyuncaklar hiç dikkatini cekmedi diyebilirim. masal olarak sema maraslıdan simdi masal zamanı, pırpır ile hırhır sonrada zeynep sevde paksunun kitaplarını önerebilirim.

elifhifa

New member
zeynep sevde paksunun yine ali yedi uyuyamayan koala isimli kitabini aldık . uyurken kitap okumadan yatamıyoruz dah kücük oldugu için uzun bir sure degil bu sadece 5 10 dk tutuyorum sureyi yoksa uykuyu dagıtıyor okumayıda: ) biriki cümle okuyup sonra resimlerden yorum yapıyoruz birlikte .. uyku oncesi huzurun ögrenmenin bebeklerdeki etkisine inanalardanım sizler neler yapıyorsunuz?

savaşçı

New member
Size bir sır vereyim :) en çok sevecekleri masallar sizin kendi çocukluğunuzda yaşadığınız olaylar :) "Ben küçükken bir gün ne olmuştu biliyor musun..." diye başlayın ve gözlerindeki meraka bakın, müthiş bir şey...aynı şekilde dayılarının,halalarının, amcalarının, teyzelerinin, kuzenlerinin yaşadığı olayları da hikayeleştirebilirsiniz...

Betül

New member
Basit çocukların hoşuna gidecek az bir masal olsa fe a olmaz hani bende suan kitap alma durumu yok

Saliha

New member
Selamın aleyküm arkadaşlar timaş yayınlarının tek masallık renkli küçük kitapları var biz onları çok okuduk kızım çok sevdi timaşın başka kitapları da var onları okuyan okuyan bende kafadan hikaye kurgulama yeteneği gelişti tv yerine masal anlatıyorum çokça ayrıca çocukluk anılarım kızımın sevdiği en güzel masallar bu arada radyo tiyatro suda dinletebilirsiniz Diyanet radyonun hoca Nasrettin ve usta adlı oyunlari çok güzel