3 yaş gündüz uykusu

Karaca

New member
Merhaba 3 yaşını doldurmak üzere olan bir kızım var son 1 aydır gündüz uykularımıznerdeyse hiç yok. Eskiden bakıcısında uyurdu şimdi uyumuyor eve gelince ise çaktırmıyor ama uykusuzluk tavan yapıyor bir de üstüne erken saatte yatmayınca yani 11 12 yi bulunca sabah erken de kalkamıyor ben de uykusunu alsın diye uyandırmıyorum çalışan anneyim. Ayrı kalma süremiz 5 saat civarında. Akşam babası da ben de oynar ilgilenir konuşuruz ama bu uyku sorununa bir çözüm bulamadım. Gerek duymuyor diyemeyeceğim çünkü ara ara uyku basıp olmadık şeylere ağlıyor sonra bir anda hiçbir şey olmamış gibi şarj ediyor kendini tabiri caizse. Önerileriniz ya da paylaşımlarınız ne yönde olur merak ettim

Biz de aynı durumdayız. Gündüz uykusu geldi diyorum yatalim oluyoruz ama uyumuyor. Akşam da hep birlikte vakit geçirmek istiyor o yüzden geç yatıyorlar bence. Ancak sabah erken uyanırlarsa öğle uykusuna yatarlar gibi. Herhalükârda akşam geç yatıyor onu farkettim. Dışarda vakit geçirip çok yorulurlarsa ertesi gün gündüz uykusu mümkün ama. Ben çok problem etmedim, siz çalışan bir anne olunca problem olmuş olabilir bilemiyorum.