3 yaşında odadan ayırma ?

Dilruba

New member
3 yaşında bir oğlum var şu anda aynı odada ayrı yatakta yatıyor inş Allah nasip ederse 3,5 yaşındayken kardeşi olacak ve ben kardeşi gelmeden odasını ayırmak istiyorum biliyorum 4 yaşındayken ayırmak gerekiyor ama kardeşi olduktan sonra daha zor olur diye düşünüyorum şimdiden ayırsam kardeşi doğana kadar odasına alışmış olur tecrübeli arkadaşlardan fikir istiyorum

Dilruba

New member
Ne acidan zor olur sevgili anne?Bu konuda tecrubem yok maalesef ama bunu yapan cok anne var.Yavrunuz yataginda yatarken bebisinizde yaninizda yaticak.Eger ayirirsaniz odasini kardes kiskancligi daha da artar diye dusunuyorum.En azindan bi 6 ay daha yatmasi iyi olur sevgili anne.

Bebeği yanıma yatıramiyorum yatağın yanına birleşen beşiklerden kullanıyorum ve yatak odam hem büyük çocuğumun yatağını hemde beşiği alacak kadar büyük değil o yüzden bebek gelmeden önce ayrı odaya alıştırsam mı diye düşünüyorum editör arkadaşlardan da bir fikir rica ediyorum

Umutluana

New member
Dilruba hanim ben oglumu tam 3 yas doldugu gun odasini ayirmisdim, sorun olmadi. Sahsi dusuncem bebek olunca ayirirsaniz kiskana bilir kardesim geldi diye baska odaya gectim dusunebilir. Hem simdi ayirsaniz uyuyana kadar yaninda olub guvenle odasina alismasini saglarsiniz. Sonra bebekle zor olur.

Dilruba

New member
Dilruba hanim ben oglumu tam 3 yas doldugu gun odasini ayirmisdim, sorun olmadi. Sahsi dusuncem bebek olunca ayirirsaniz kiskana bilir kardesim geldi diye baska odaya gectim dusunebilir. Hem simdi ayirsaniz uyuyana kadar yaninda olub guvenle odasina alismasini saglarsiniz. Sonra bebekle zor olur.

Evet aynen bende öyle düşünüyorum kardeşi olunca hiç gitmek istemez ama şimdiden ayırırsam doğana kadarda odasına alışmış olur diye düşünüyorum cevabınız için teşekkür ederim

Umutluana

New member
Evet aynen bende öyle düşünüyorum kardeşi olunca hiç gitmek istemez ama şimdiden ayırırsam doğana kadarda odasına alışmış olur diye düşünüyorum cevabınız için teşekkür ederim

Rica ederim insallah kolay gece bu surec. Allah saglik sihhatle ikinci bebeginize de kavusmagi nasip etsin.

Dilruba

New member
Bu konuxa telegramda sizin durumunuza benzer bir program dinledim su an.Ayirmayin diyo adem hoca.Ayirirsaniz kardrsi dogduktan sonra yine gelir yaniniza diyor.Yani siz alisir diye dusunuyorsunuz belki ama 4 yasini doldurmadigi icin tekrar yaniniza gelmeler baslar.Linki atamiyorum ama telegraminiz varsa yataktan ayirma radyo programlarini dinleyebilirsiniz.

Telegramım yok maalesef hiç bu durumu yaşamış olan yok heralde bana yardımcı olabilecek???

Gülin

New member
Benim oğlum da şu an 4 yaşında kendi yatağında yatıyor ve 5 ay sonra kardeşi olacak bende bu konu ile ilgili çok araştırma yaptım adem bey şu an kendi odasında yatsa da sizin odada yatsa da kardeşi olduğu zaman sizin yanınıza gelmek isteyecek diyor yani alışır gibi bir düşünceye kapılmayın bir süre sonra ben sıkıldım deyip kendi yatağına gidecek zaten diyor panik yapmayın 4 yaşına gelene kadar kalsin sizin odada sonra yatağına alışır zamanla