3 yaşındaki oğlumla oyun oynarken nasıl olmalıyım

aybüke

New member
Selamlar herkese...oğlumla oyun oynarken örneğin logoları ile onunla sürekli iletişim halinde mi olmaalıyım yoksa onu izlemeli miyim sadece sorularını mı yanıtlamalıyım. Ben söyle yapıyorum şu sıra doğru mu acaba kendim de 3yaşındaymışım gibi kendi kendime oynuyorum o elimden çekince ama güzelce istemelisin veya şuan bana lazım diye söylüyorum doğru mudur?

Selamlar herkese...oğlumla oyun oynarken örneğin logoları ile onunla sürekli iletişim halinde mi olmaalıyım yoksa onu izlemeli miyim sadece sorularını mı yanıtlamalıyım. Ben söyle yapıyorum şu sıra doğru mu acaba kendim de 3yaşındaymışım gibi kendi kendime oynuyorum o elimden çekince ama güzelce istemelisin veya şuan bana lazım diye söylüyorum doğru mudur?

Merhaba
Güzel bir sosyal beceri gelişim ortamı yaratmışsınız sevgili anne; güzel olmuş. Genel anlamda her zaman bunu yapmanız doğru mu onu bilmiyorum ama yapamayacağınızı da hesaba katarak cevaplarsam çocuk bir şeye odaklanmışken onunla iletişim halinde olmaya gerek yoktur inşallah.. Çünkü o orda kendi dünyasında oynuyor. (bu tv, tablet gibi teknolojik aletler karşısında hipnoz halinde bırakmamak istisnası tabii)

sevgilerimle
sevgilerimle

aybüke

New member
merabalar ...cevapladığınız için öncelikle teşekkür ederim.oğlum tv tablet vb şeylerden uzak durdu hamdolsun.telefona ilgisi var elbette uzakta olduğumuz için ailelerimzden dedelerle ve ananae,babanne ile görüşmeyi tel.dan sağlıyoruz görüntülü oda canı sıkıldıkça istiyor aramak tek teknoloji yakınlığımız bu.2.bebeğim 2 aylık oğlumla tam oynarken haliyle uyanıyor ve yanımızda yer yatağı yapıp yanımıza alıyoruz acaba 2.bebek için bu sorun teşkil eder mi bağlanma da.ağladıkça kucağıma alıyorum (ki bu zaten uzunca sürebiliyor bazen)sustuğu zaman bırakıyorum.çünkü diğer oğlum bu kez hadi annecim diye beni talep ediyor ama geceler mümkün oldukça emzirdikten sonra kucak kucağa yatıyoruz. [MENTION=3961]Gülbahar Sulu[/MENTION] aslında zihnim okadar dolu ki toparlayıp yazıya dökmekte zorlanıyorum.kendi yazdıklarımı tekrar okuyacak zamnaım dahi yok düzeltemediğim veya anlamsız gelen her cümle için kusura bakmayın olur mu sevgili anneler.hoşçakalın