4 aylık bebeğim emmek istemiyor..

annemimar

New member
merabalar sevgili anneler.
oğlum yaklaşık 4,5 aylık ve son 1 haftadır ara ara emmeyi reddediyor.
Emziremek üzere yatırınca beni elleriyle ittiriyor. Gazdan rahatsız olduğundandır diye düşünüyordum ama sorunun giderek artması düşündürüyor.
Başından böyle bişey geçen vardır mutlaka.
Bebeklerin dönemsel tepkilerinden biri mi acaba bilemiyorum..
Annemler ısrarla çocuk doymuyor mama verelim diyorlar ama direniyorum.. Kilo alması da azaldı eskiye göre.
Bebeklerin aylık gelişimleri ve yetileriyle ilgili önerebileceğiniz kitap makale vs. var mı ?
teşekkür ederim sevgiler..

annemimar

New member
Ayrica cocuk doymuyor olsa surekli emmek ister.Sizin yavrunuz da bu yok ki.Bence mamaya baslamayin derim. Güvenli Bağlanma Icin Emzirme Tecrübelerimiz Bu konunun basinda ki yaziyi sizin durumunuza benzettim acikcasi sevgili anne.

Sağolun Nurdan hanim. Henuz gercekten sebebini anlayamadim. Yatarak emiyordu ve oyle uyuyordu. Ama su an durum değişti cok huzursuz davranıyor. Benle alakali duygusal kopus mu yaşıyor bilemiyorum. Oyle bi donem de olmadi aslinda. Çok üzülüyorum ben de..
Teşekkür ederim sevgiler..

annemimar

New member
Kaygili misiniz sevgoli anne
Oyle bir durumunuz var mi acaba.Biliyorsunuz cok cabuk etkileniyor yavrularimiz.Kendinizde boyle bi sey hissediyordaniz bu konu uzerine yogunlasabilirsiniz sevgili anne.

Büsbütün kaygidan arinmis oldugumu söyleyemem ama öncesinde bundan daha kaygili dönemler geçirmiştim böyle bi sikinti yasamadik.

annemimar

New member
merhabalar

4 ay civarinda bazi cocuklar buyume atagi geciriyolar benim kizimda emmiyodu 4.ayinda.yavas yavas kilo alimi azalacak.cok normal emmek istemediginde zorlamayin.sarilin sadece.sakinlestirmeye calisin.eger guvenli baglanma sartlarini yerine getiriyosaniz korkmayin.

sevgiler

Güvenli baglanma sartlarini yerine getirmeye çalışıyorum. Mesela şimdi cok uykusu var normalde emip hemen uyurdu, şimdi sallamak zorunda kalıyorum öyle biraz sakinlesiyor ve ancak emiyor. Dediginiz gibi umarim donemseldir. Kitap onerisi var mi acaba bebeklik donemkerihle alakali?

baharibeklerken

New member
Güvenli baglanma sartlarini yerine getirmeye çalışıyorum. Mesela şimdi cok uykusu var normalde emip hemen uyurdu, şimdi sallamak zorunda kalıyorum öyle biraz sakinlesiyor ve ancak emiyor. Dediginiz gibi umarim donemseldir. Kitap onerisi var mi acaba bebeklik donemkerihle alakali?

Merhaba
Emme reddini 2 6 aylar arası yaşadık bizde. Benzer sıkıntıyı yaşayan çok anne varmış bu sitede öğrendim bende. Bebeğim doymuyor emmedigi için sanırdım , meğer çok emermiş, birde kusardı ( uyku geçişinde em erdi sadece ). Kaygimdan anlayamazdim.
Sakinljgi korumak, ve geçici olduğunu bilmek çok önemli. Lütfen kaygilanmayin, geçecek. Kaygı süreci daha da uzatıyor. Ben ne zaman sakinlestim, kabullendim, uyanık vermeyi bıraktım yavaş yavaş düzeldi. Bakışarak ve kucagimda emzirmek hayal gibiydi, şimdi hepsine kavuştum çok şükür. Hiç telaş etmeyin, bebeginiz sizi yönlendirir sakince onun mesajlarına odaklanın sadece.
Sevgiler