4 ve 7 yaş kızlarım için onları kırmadan incitmeden kaç yasa geldiğinde benliğin fark

Hasret

New member
4 ve 7 yaş kızlarım var kızlarımı incitmeden kırmadan kaç yaşında benliğin farkına varıyorlar mesala küçük kızım şu an internet vidyo izlemeyi aşırı seviyor kızım bu zararlı dediğimde dinlemiyor böyle yapmaya devam edersen elinden çekmem gerek diyorum cekdigimde iradesi kiriliyormu merak ediyorum büyük kızımda anne sağlamasına gerek yok ver lütfen diyor bende veriyorum doğrumu yapıyorum acaba

Bezbebek

New member
Babanın koyduğu kurallar olmalı. Ve aile toplantısı yapılmalı haftada bir aile toplantısında alınan kurallar olmalı.
Adem hocaya sorsak o yaşta çocukların elinde bilgisayar ne geziyor diyecek :( haklı da.
Ama bizde de eşim bilgisayarın faydalı olduğunu düşündüğü için, sınırlı bir şekilde çocuklara veriyoruz.
Yarım saat süre verdiniz mesela. Oyunun bitmesini ona göre ayarla, diye tembih edip, süresi bitince, önce uyarmak, sonra yaklaşıp tekrar uyarmak, en son hâlâ vermediyse elinden almak. Ama incitmeden kırmadan, kötü söz söylemeden. Süren doldu, bu kadar.