4 yaş ve yeniden bağlanma

Hazan

New member
Merhaba sevgili anneler forumda yalıtım kendini onarma ve yeniden bağlanmaya ilgili pek çok konu okudum ve kafamda fikir oluştu, ancak bir sorunum var oğlum 45 aylık 4 yaşa 3 ayınız var ve benim depresyondan çıkıp bir sorun olduğunu farketmem bu aya denk geldi malesef:( çok üzgünüm herşeyi kaçırdım mi bilmiyorum. Yavrum hırçın siz dinlemiyor çoğu aksanla kavga ediyor aşırı hareketli vs. Daha bir-çok davranış problemi. Tehlike canları çaldı bizim için. Büyüklerin sözünü dinlemiyor gruba uyum sağlamıyor hep kendi istediği olsun istiyor. Her neyse ben çocuğuma uzun zamandır şefkatli davranmaya çalışıyorum babasıyla birlikte uğraşıyoruz ancak bu sene ana sınıfına başlayacak ben de öğretmenim yeniden bağlanma sürecini okullar açıkken yapabilir miyim? Yada 4 yas öncesi degil de yaşını doldurduktan sonra mi yapmaliyim. Birde 6 hafta boyunca anneanne dede görmeden durması çok zor hic kimseyle mi görüşemeyeceğim o kısmi tam anlayamadım. Ikimizde okula giderken süreci uygulayabilir miyim?

Hazan

New member
Köpek gibi büyütülmüş çocuk isminde bir kitap okudum ufkumu bağlanma süreciyle ilgili çok acti adem hocayla uyuşuyor söylenenler ancak çocuğu ne kadar yeniden bağlanma süreciyle düzeltsek te yabancıdili kritik dönemden sonra öğrenenlerin aksansız dili konusamayacagi gibi, sonradan bağlanan anne çocukların da sevgi dilini aksansız konuşmayacağını yani hep bi eksik kalacagini soyliyordu... çok e tkilendim ben ne hamilelik ne ilk yıllarını geri getiremem o açığı asla kapatamayacağım diye vicdan azabı çekiyorum...