4 Yaşında Çocuğun Odası Nasıl Olmalı ?

şima

New member
merhaba arkadaşlar 4 yaşında bir çocuğun odası nasıl olmalı ? Odasına neler koyulabilir , mesela renk seçimi veya diğer düzenler ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

Sabah

New member
merhaba arkadaşlar 4 yaşında bir çocuğun odası nasıl olmalı ? Odasına neler koyulabilir , mesela renk seçimi veya diğer düzenler ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

Merhabalar
Cocugunuzu odasi icin hayal kurmaya tesvik edin boylece odasi ie bag kurmasina da yardimci olursunuz. Makul olculerde onun hayallerine ve bu doğrultudaki secimlerine saygi duyarsaniz kendisini degerli hissetmesini de saglarsiniz. Ihtiyaci olan seyleri secip ihtiyaci olmayanlari gundeme getirmemek de yaklasimin bir parcasi olmali sanirim. Cocugun korkabilecegi renk ve şekildeki oyuncaklardan, resimlerden de uzak durulmali.

Su linkler de bu surecte size fikir verebilir:

http://www.ademgunes.com/radyo/dinle/sorucevap/1181

http://www.ademgunes.com/radyo/dinle/sorucevap/3343

suhande

Member
naçizane fikrim mesela duvarların düz ve açık renkli olması. belki bir duvarını koyu renk boyayıp üzerine çerçeveler konabilir. ben olsam kocaman bir dünya haritası koyardım (koymayı düşünüyorum bu aralar) pastel renkli ve basit çizilmiş bir illustrasyon olabilir bu harita. diğer türlü çok karışık olur. desenli duvar kağıdı filan hiç koymazdım. halı mesela yine çok büyük desenli birşey koymazdım. eşyaları mümkün olduğu kadar sade renkli seçerdim. kitaplar için raflar, belki alçak bir kitaplık, aksesuar ve oyuncaklar için de kutular. belki odasında oturup boya yapabileceği bir masa sandalye. gerçi benim oğlan henüz öyle odada yalnız başına boya filan yapmıyor da yapan varsa diye ;)) yani büyüdükçe ve zevkleri değiştikçe değişimi kolay olacak nötr eşyalar koyardım. lamba, çerçeve, renk küçük masraflarla değişebilir. ama mesela araba ya da korsan yatak kolay değişmez. pinterest'te çok güzel fikirler var.

Yolcu

New member
Selam Elif hanimin da dedigi gibi once hayal etmesi odasina kolay gecmesini bag kurmasini saglar.Bence Montessori egitim ekolune gore bir cocugun odasi nasil olmali internetden arastirsaniz cok guzel fikir edinmis olursunuz.bu ekolde cocuk cok degerli ve odasinda hersey kolaylikla ulasabilecegi yerlerde.dolabi,kitapligi gibi.fikir olur belki sizin icin

Kayaccata

Active member