4 yasinda oglum takintili

Asilmuhammed

New member
4 yasinda oglum 2 yaşından beri kıyafet takintisi var ne giyse olmuyor düştü.siki vs deyip ayıp fırlatıyor ağlama kirişlerine giriyor bağırıyor.hicbirsey giymek istemiyor zorla giydirihorum.aglaya ağlaya giyiyor.hastane okul dışarı Vs gitme durumumu oluyor giyinmek istemiyor.baksir kilot vs giyiyor onda bile defalarca seçiyor agliyor öyle kendi giyiyor çocuk lütfen bana yardımcı olun.okula yeni başladı orda sorun yok öğretmenine sıkıntı çıkarmadan giyiniyor.ama evde öyle değil.kardesi 4 aylik olduğundan beri ellerini ağzına getiriyor yalıyor parmak sokuyor ağzına ve sürekli pipi sini tutuyor

Hira Yıldız

New member
Merhaba...oncelikle bu size karsi.bu yolla.gosterdigi.bir tepki.olabilir.cocuklar bazen iclerindeki sorunu.boyle.anlatabilir.cocugunuzla.iletisiminizde.sizin vicdaninizi rahatsiz.eden bir sey var mi.acaba? Ven burda.hata yapiyorum.o sebeple.bana boyle.tepki veriyor diyebileceginiz.varsa.onu halledelim ki.bu.tepki bitsin.eger yok.diyorsaniz.ben olsam.onunla.bir.alisverise cikar.ve senin zevkine guveniyirum.hadi.sana.atlet alalim.kazak.alalim.sen sec.sen artik.buyudun kendi.kiyafetlerini.kednin secmelisin derim.onunla.kiyafet alirim.dolabini duzenlerim.dolabinin ustune iste alinin dolabi.gibi sevdigi kahramabin resmi.olan bir.yazi.asarim.ve her giyunme.vaktinde.saygiyla.ne.giynek.istersin ta taaaaaa.kapilar aciliyor.acil.susam.acilll.derim.mesela.kayipi.acamaya calisir.gibi.yaparim.dolabin..ama.acamiyormus.gibi yapin ve yardim isteyin.ben acamiyrium.sen denermiain deyin.o.acinca cok.sasirin.hayran kalin.cocuklar gucun.kendinisinde.oldugunu.sezerse onarilirlar.kolay gelsin

Asilmuhammed

New member
Merhaba emin olun hepsini yaptimberaber seçtik kıyafetlerini.ama genede yazları kışlık kisinyqzlikgibi giyinmek istiyor.ve kıyafet yüzünden dışarı cikamiyor.olmaz ben kısa kollu atletle gidicem dışarı diyor.baksirla kiloyla yatıyor.al oğlum istediğin pijamayi git diyorum asla giymiyor.

Asilmuhammed

New member
Şimdi düşündümde evet belkide giymeyince zorla giydirihorum.bagiriyorum eline vuruyorum.baska türlü giymiyor defalarca güzelce dile getiriyorum.gidecegimiz yere geç kalıyoruz.ama giymiyor.mecbur zorla giydiriyorum

Asilmuhammed

New member
Ve inanın herseyi denedim.begendi aldı ama genede aynı şeyleri yapıyor.kiyafet yüzünden huzur kalmadı.ben şiddete karşıyım oturup ağlıyorum oğluma bayıldığım için eline vurduğun için zor giydirdiğim için.ama 4 aylik bir bebeğim daha var.okadar bağırıp ağlıyorki kıyafet giyerken sevdiğinize giyse bu sefer düşüyor diye kendi gene çıkartıyor.saatler aliyor bir kıyafet giyinmesi.

Hira Yıldız

New member
Ve inanın herseyi denedim.begendi aldı ama genede aynı şeyleri yapıyor.kiyafet yüzünden huzur kalmadı.ben şiddete karşıyım oturup ağlıyorum oğluma bayıldığım için eline vurduğun için zor giydirdiğim için.ama 4 aylik bir bebeğim daha var.okadar bağırıp ağlıyorki kıyafet giyerken sevdiğinize giyse bu sefer düşüyor diye kendi gene çıkartıyor.saatler aliyor bir kıyafet giyinmesi.

Bence sorun kiyafet degil.kardesinin gelmesiyle.alakali.bir sorun olabilir mi? Bir tepki.oldugunu dusunuyorum.bundurumda eline vurdugunuz icin birndaha yapmamak.uzere.samimiyetle.ozur.dileyip.bir sekilde birlikte vakti.ten.temasini arttirin.kiyafet bir tepki sadece

Asilmuhammed

New member
Ama kardeşi olmadan bu tepkilere başladı.tamam ben kendime de oğlumda söz verdim.vurmak yok şiddet yok.ama nasıl bir durum sergilemeliyim.yani kendi halindeki bırakayım.yoksa bu kıyafet giyilecek kararlığı olayim

Hira Yıldız

New member
Ama kardeşi olmadan bu tepkilere başladı.tamam ben kendime de oğlumda söz verdim.vurmak yok şiddet yok.ama nasıl bir durum sergilemeliyim.yani kendi halindeki bırakayım.yoksa bu kıyafet giyilecek kararlığı olayim

Bence kendi.secimi olmali..iradesiniz kirmayin.birakin hatta kisa.kollu giyiyorsa.giysin.ususun disarda..hissetmeden bilemez.misafirlige en kotu kiyafetiyle gitsin birakin belkide kendi tercihlerini yapmak.istiyodur..dosya ekle.diye.bir bolum.var sanirim.yeni konu acarken oluyor.bana mesaj da atabilirsiniz ozelden

Asilmuhammed

New member
Özel mu nasıl atılıyor hiç bir bilgim yok çok karışık burası daha çözmeye çalışıyorum numaramı versem Vatsaptan atsam olurmu sizin için mahsuru yoksa