4yas oglumun ikiz kardes kiskancligi

zeysami

New member
hocam 4.5 yasindaki oglum ve ikiz 2 yas cocuklarim var.Ben okul oncesi ogretmeniyim ve oglumla krese gidip geliyoruz.kardeslerini kiskanmamasi icin ilgimizi de eksik etmiyoruz.2 gundur ben ve babasi kardeslerine zarar verdigi icin bagirmistik.Bundan hemen sonra yuzunde ve vucudunda kabarciklar cikmaya basladi.Kiskancliktan oldugunu dusunup iyice sevmeye basladik ve ikisinde de gecti.Kiskanclik icin ne yapacagimi bilemiyorum acil yardimci olurmusunuz?saygilar...

neyzo

New member
Sizlerden kaynaklanan tutarsızlıklar ve tutum hataları mutlaka düzeltilmelisiniz , çünkü tutarsızlıklar ve etkileri yaşam boyu sürebilir Kardeşler arasındaki kıskançlık; çocuklardan en az birinin anneye aşırı bağımlı olması nedeniyle ortaya çıkıyor. Genelde kardeş kıskançlığı ikizlerinden birinin anneye aşırı duygusal bağımlılığına bağlı ise, bağımlı çocuğun bireyselleşmesi desteklenmelisiniz
Bu sorun çocuklar arası problemler, bir kardeşin ihmaline bağlı ise anne babalar ile çocuklar arasında düzenli ve kaliteli birliktelik sağlanmalı sevgili anne Kardeş kıskançlığına bağlı yatak ıslatma, bağlanma bozuklukları, depresif belirtiler vb daha şiddetli problemler başlayabilir bu konuda dikkatli olmanızı öneririm Kardeş kıskançlığı esasen bir iletişim çatışması olduğu için, en önemli nedenleri aile bireyleri arasındaki ilişkilerin sağlıksız veya tutarsız olmasında kaynaklı özellikle de anne babaların tutarsız tutumlarında.....

hocam 4.5 yasindaki oglum ve ikiz 2 yas cocuklarim var.Ben okul oncesi ogretmeniyim ve oglumla krese gidip geliyoruz.kardeslerini kiskanmamasi icin ilgimizi de eksik etmiyoruz.2 gundur ben ve babasi kardeslerine zarar verdigi icin bagirmistik.Bundan hemen sonra yuzunde ve vucudunda kabarciklar cikmaya basladi.Kiskancliktan oldugunu dusunup iyice sevmeye basladik ve ikisinde de gecti.Kiskanclik icin ne yapacagimi bilemiyorum acil yardimci olurmusunuz?saygilar...

Sevgili anne aslinda 4,5 yasindski yavrunuzda henuz cok kucuk..ikizleriniz karsisinda size daha buyumus! Gibi gelebilir ama o da henuz cok yeni dunyada.bu yuzden buyuk oglunuzla biraz yogun olacak sekilde baba ilgilense keske..sizde sevgi ve sefkatinizle yogunlassaniz yavrunuzu sarip sarmalasaniz..kendisini degerli hissettirseniz..kardeslerinin gelisiyle olusan kafa karisikligi ve kaygidan kurtarsaniz yavrunuzu..kendini guvende hissetse sizinle beraber ..o zaman goreceksiniz siz ikizlerinizi nasil seviyorsaniz o da abilik ve aidiyet hissiyle yaklasacak kardeslerine:)
Sevgiler..

Aslanlarım

New member
Aynı sorunu yaşıyorum.4 yaşındaki oğlum 9 aylık ikiz kardeşlerine çok vuruyor.sizinkiler 2 yaşında olmasına rağmen sorun çözülmediyse biz napacaz