6aylık bebeğime kitap okumak istiyorum

Yasmin24

New member
Herkese merhaba. Bebeğim 6aylık. Her gün az da olsa kitap okumak istiyorum. Tecrübeli anneler başlangıç için hangi kitabı önerirsiniz.?

Ecem

New member
Suan daha cok kucuk kitap okuyarak degilde kitaba alistirarak baslayabilirsiniz işe.kucuk cocuk kitaplari var el kadar.icinde hayvan,oyuncak resimleri olan.neydiklerini anlatir gosterirsiniz.hayvan ve tasitlarin seslerini cikartarak tanitabilirsiniz.birde siz kitap okuyunki gorsun elinizde,cevrenizde.ona okutmaya calisir ama siz kitaptan uzaksaniz biraz zor olabilir.cocuklarin aylarina gore kitap cok fazla.netten de bulabilirsiniz ilk kitaplarim diye geciyor genelde.ben hep D.R den aldim cunku tek ulastigim yer orasiydi.sonra netten de aldim.ilerleyen aylardada kucuk hikaye kitaplari oluyor yine ayina yasina gore.is bankasinin hareketlikitap serisi de cok dikkatini cekiyor cocugumun.ama biraz fiyatlari pahali.ama oyuncaktan daha mantiklilar.

Muhammed55

New member
0-2 yaş arasında bebeğe masal kitabı okutulması kanatindeyim. Sallayarak uyumaya alıştırmaktansa masal okunarak uyutulabilir mesela üstelik bu adem hocaya göre dil gelişiminidr olumlu etkileyen bir faktör ancak bende henüz kitap isimleri konusunda arayış erisindeyim..