7-14 Yaş "Yarını Kodlayanlar" Projesi

Bayan Koala

New member
Bu projeyi aldığım bir mail ile öğrendim. Mailden ve projenin web sitesinden bazı alıntılar yapacağım. Ben de Ankara'da katılacağım inşallah.

"Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde, geleceğe yönelik nitelikli bir nesil yetiştirmek için dünyada erken yaşta 'Kodlama Eğitimi' önem kazanmıştır.

'Yarını Kodlayanlar' (Yarını Kodlayanlar) projesi çerçevesinde, değişik illerde 7-14 yaş arası çocuklara kodlama eğitimi organize edilmektedir. Çocuklara programlamaya giriş, uygulama yapma, hikâye oluşturma ve oyun yapma gibi konularda teorik ve uygulamalı eğitimler verilmektedir."

"Proje kapsamında verdiğimiz eğitimlerde çocuklara 4 temel değeri öğretmeyi hedefliyoruz:

Hayal et,
Tasarla,
Yap
Paylaş.
Bu değerler, “kendin yap” kültürünün de temelini oluşturuyor. Yeni fikirler her zaman hayal etmekle başlar. Çocuklarımızın hayal gücünü harekete geçirmeyi hedefliyoruz. Onlara hayal ettikleri düşünceleri tasarlama imkânı sunuyoruz.

Uygulama illerimizde 7-14 yaş arasındaki çocuklara, 4 saat boyunca “Scratch” programlama dili eğitimleri gerçekleştiriyoruz. Bununla birlikte çocukların yaratıcı düşünme becerileri ile algoritmaya ve kodlamaya giriş yapmalarını sağlıyoruz. Sonrasında eğitimi alan çocuklarla “Hackathon” etkinlikleri gerçekleştiriyoruz."

Proje illeri:
İstanbul, Balıkesir, Kocaeli, Edirne, Bursa, Manisa, Afyon, Denizli, İzmir, Aydın, Antalya, Mersin, Adana, Samsun, Trabzon, Düzce, Rize, Şanlıurfa, Siirt, Mardin, Gaziantep, Kars, Erzurum, Elazığ, Erzincan, Ankara, Kayseri, Konya, Eskişehir, Sivas, ve Kıbrıs.

Ayrıntılı bilgi için: Yarını Kodlayanlar
 
Son düzenleme:
Üst