7 yaşında kızım gece alt ıslatma problemi

haticeb

New member
7 yaşındaki kizimin gece alt islatma problemi var dr gittik surup verdi faydasi olmadi alarim aldik denedik olmadi uyanmadi cok utaniyor bez kullaniyoruz mesane tembelligi var ne yapmamiz gerek

muhtemel

New member
iyi aksamlar haticep hanim ilac ve alarmdan ziyade mesaneyi gunduz sık sık bosaltmasina ve cisini yavas yavas tabiri caizse tutup birakip tutup birakip yapmasina cabalayin benim kizimda da yasadik hala yasiyoruz aksam uykusunu acamiyor uyuduktan 1 saat sonra ve ondan 2 saat sonra ve bir de sabah karşı cise kaldırıyorum ilk iki kaldirisimda uyanmiyor bile cok derin uyuyor ayilamiyor bu konuda hepimize sabir diliyorum sakin ve anlayisli olmak lazim geçici bir donem olarak görebiliriz mesanesini kullanmayi yaşı ilerledikce ogrenecektir benim kizim da 8 yasinda. kiziniza bez takmanizi onermiyorum yetersizlik hissettirebilir basarisizlik ve sucluluk hissetirebilir bunlari hissetmesinden daha kötü degil yatak yorgan yikamak :))) sık sık tuvalete gitmesini saglayin ilaclar bu konuda kesin cozum saglamiyorken bos yere kimyasal almasinlar bir de alezli yatak koruyucu ve bebeklerin alt degistirme ((musamba olanlari)) bezlerini yatagin altina koruyucu olarak kullanabilirsiniz gecmis olsun kolaylıklar diliyorum