9 Yaş Karşı Cins Özel Şeyler İzlemesi !!!

Nilravecrin

New member
Hocam 9 yaşındaki kız çocuğunun internet üzerinden karşı cins ve kendi cinsleriyle ilgili özel şeyler izlemesi normal mi ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım

Gonca Anıl

New member
Hocam 9 yaşındaki kız çocuğunun internet üzerinden karşı cins ve kendi cinsleriyle ilgili özel şeyler izlemesi normal mi ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım

Merhaba [MENTION=4844]Nilravecrin[/MENTION],

Çocuğun cinsel bilgilerle vaktinden erken tanışması, onun duygusal gelişimine zarar verir.
Öncelikle evinde çocuk olan herkesin internet için aile koruma filtresi kullanması gerekli. İsterseniz öncelikle bunu sağlayın.
Çocuğunuzun bu merakını farkettiğinizde büyük ve ani tepkiler vermemeniz ve kendisini suçlu hissettirmemeniz de çok önemli.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için Adem Güneş'in Adım Adım Çocuklarda Cinsel Eğitim kitabını mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Cinsel eğitimle ilgili sorularınıza orada cevap bulabilirsiniz.
Sevgiler

bahar1234

Banned
Ne kadar internet ağı kullanırsanız kullanın engel olamazsınız. Neden mi? Uygulamalar var. Mesela Tumblr uygulaması Tmblr.com olarak aynı biçimde site olarak çalışmakta. Ya da blogspot. Ama filtreye takılmaz. Bir çok da site var filtreye takılmayan. Bence anlatmak en iyisi ona uygun dille