acil travmayı oyunla aşmak

karçiçeği

New member
Hayırlı günler arkadaşlar kızım 3 buçuk yaşında 1 hafta önce korkulu Bir Rüya görmüş olarak sabah kötü bir şekilde uyandı çok korkunç kötü bir rüya gördüm ama anlatamam anne hastane ile ilgili dedi yaklaşık bir buçuk yıl önce ateşi çok yüksek olduğu için acile götürmüştük. Kardeşi Doğalı 1 ay olmuştu yurtdışında kızımın dilini bilmediği bir ülkede yaşıyoruz hastaneye gittiğimiz gün Ben bebeğim izle ilgilenmek üzere arabaya gitmiştim Babası da işlemleri halletmek için kızımın yanından ayrılmış o sırada hemşireler serumu takmışlar kızımın rüyasında gördüğü Hastane olayı buymuş sonradan anlattı rüyayı gördüğü günden beri her gün defalarca hastane oyunu oynuyoruz ben serumu takan hemşire oluyorum o da hasta bugün elimi çok acıtarak serumu Tak Dedi ve bunu defalarca yaptırdı elinin üstü kızardı artık onun tarif ettiği şekilde oyunu oynadım artık annen gelip sarılmış sana deyip rol değiştirip annesi olarak ona sarılmak istedim ama o Annem daha gelmeyecek Elim daha da çok acıyordu daha uzun sürsün Annem şimdi gelmesin deyip oyunu uzattı benim nasıl davranmam lazım ki bu travmatik olayı kızım anlatabilirsin acil olarak desteğinize ihtiyacım var teşekkürler

sekerparem

New member
Hayırlı günler arkadaşlar kızım 3 buçuk yaşında 1 hafta önce korkulu Bir Rüya görmüş olarak sabah kötü bir şekilde uyandı çok korkunç kötü bir rüya gördüm ama anlatamam anne hastane ile ilgili dedi yaklaşık bir buçuk yıl önce ateşi çok yüksek olduğu için acile götürmüştük. Kardeşi Doğalı 1 ay olmuştu yurtdışında kızımın dilini bilmediği bir ülkede yaşıyoruz hastaneye gittiğimiz gün Ben bebeğim izle ilgilenmek üzere arabaya gitmiştim Babası da işlemleri halletmek için kızımın yanından ayrılmış o sırada hemşireler serumu takmışlar kızımın rüyasında gördüğü Hastane olayı buymuş sonradan anlattı rüyayı gördüğü günden beri her gün defalarca hastane oyunu oynuyoruz ben serumu takan hemşire oluyorum o da hasta bugün elimi çok acıtarak serumu Tak Dedi ve bunu defalarca yaptırdı elinin üstü kızardı artık onun tarif ettiği şekilde oyunu oynadım artık annen gelip sarılmış sana deyip rol değiştirip annesi olarak ona sarılmak istedim ama o Annem daha gelmeyecek Elim daha da çok acıyordu daha uzun sürsün Annem şimdi gelmesin deyip oyunu uzattı benim nasıl davranmam lazım ki bu travmatik olayı kızım anlatabilirsin acil olarak desteğinize ihtiyacım var teşekkürler

Merhaba,
Korkuyu hastanede almış yine hastanede çözülebilir diye düşünüyorum.

karçiçeği

New member
Konuyla ilgili bilgisi olanlardan Cevap bekliyorum lütfen

Uzun bir aradan sonra kızım tekrar bugün doktorculuk oyunu oynamak istedi oyundan önce şöyle söyledi anne Eski hastane açılmış yeni hastane kapanmış tamam mı ne demek istediğini anlamaya çalıştığım da şöyle söyledi hastane ile ilgili bu kötü anısını yaşamadan önceki zamanlarda Biz doktorculuk oynarken iyi ne serum gibi şeyler oyuna dahil değildi Eski hastane açılmış dediği buymuş yeni hastane diye kastettiği de olumsuz izlenim bırakan bu hastane algısı imiş dediği gibi oynadık oyunu bugün bundan sonra hiçbir zaman yeni hastane açılmayacak ama Son Bir Kez iğne ve serum olsun o hastane açılsın herkes de bu yeni hastaneye gelsin mutlaka sonra kapanır tekrar diye söyledi ve bu sefer ilk zamanlardaki gibi değil de elini çok az acıtacak şekilde Serum takma mı istedi benden bu durumu değerlendirebilirler mi acaba uzman arkadaşlar ne anlama geliyor zannediyorum sorunu açtı gibi kızım buraya yazılan yorumlar Önemli çünkü benzer durumlarda karşılaştığımızda neler yapmamız gerektiğini buralardan öğreniyoruz

karçiçeği

New member
Konu ile ilgili eklemek istediğim bir durum daha var kızım bu hastane oyununu ısrarla oynamamızı istediği ve elini acıktıracak şekilde bana iğne yapıyormuş gibi yap dediği dönemde bir gün yere düştü acımadı ya İnşallah dedim ama acısa zaten ağlardın dedim artık çok acısada ağlamam anne diye cevap verdi acaba çocuğumun canını fazlaca acıtarak buna sabretmesi duyarsızlaşma çabası mıydı bunları yorumlayacak uzmanlarımızdan Cevap bekliyorum teşekkürler