Adem hocamızla yaşadığım tecrübem

Lila

New member
Peki çalışanlar is yerinden izin mi alması gerekiyor? Ben eşimle beraber girmek istiyorum ama iş yeri o kadar uzun süre izin vermiyor.

Peki çalışanlar is yerinden izin mi alması gerekiyor? Ben eşimle beraber girmek istiyorum ama iş yeri o kadar uzun süre izin vermiyor.
Merhaba sevgili lila
Eşler uzaman arkadaşla ayrı ayrı vakitte görüşüyorlar ancak aynı zaman diliminde yalıtıma girebiliyorlar diye duymuştum Adem hocadan. Nasıl bir yol izleneceğini uzmanla konuştuktan sonra kararlaştırıyorsunuz. Her uzamanın ve kişinin farklı bir yolculuğu oluyordur mutlaka. Bence bir an önce randevu alıp bu süreci deneyimlemelisiniz. Allah kolaylık versin . Selametle...

Merhaba sevgili çocuk dostları;
Size Adem güneş hocamızla randevu tecrübemden bahsetmek istiyorum. Yalıtımdan yeni çıktım, duygularım daha demlenme aşamasında, ama o kadar güzeller ki burada derdine çare arayanlara belki bir yudum su olur düşüncesiyle yazmak istedim. Evladım ve aile içi iletişimimizde sağlıklı bir noktaya gelebilmek adına bir randevu aldım. Elhamdulillah bir yola girdik, bana her hafta egzersizlerle kendimi dinlemeyi, kendimi bırakmayı öğretti, inşallah kaybetmeyecek şekilde öğrenmişimdir. Sorun olarak hayatımı etkileyen şeylerin bir çoğunun çocukluğumda aldığım yaralardan dolayı aşırı hassaslaşmış bölgelerim olduğunu gördüm. O yaraları duymak, duymazdan geldiklerimin üzerine eğilmek o küçük kızı okşamak, onun duygularının 26 yaşındaki ben'e nasıl miras kaldığını görmek beni ilk başlarda bayağı zorladı. İlk haftalar o kadar öfkeliydim ki.. dirayetle inanmaya çalıştım bu tünelden çıkacağıma bir ışığın olduğuna. En ince ayrıntısına kadar hatırladığım ilk çocukluk hatıramdan bugünüme yolculuk ettim, bir not defteri tuttum ilk günden itibaren ve tüm anılarımı oradaki hislerimi yazdım. Derinleştikçe sevgi kanallarımın açıldığını bizzat gördüm. Mesela ben çiçek beslemekten nedense nefret ederdim, evime hediye gelen tüm saksı çiçekleri birilerine hediye etmişimdir; yalıtım sürecinde doğayla içiçe olma isteği doğdu bende park bahçe dolaştık kızımla. Aa bir baktım marketteki çiçekler gözüme ne kadar güzel geliyor, ilk kez evime beslemek üzere bir çiçek aldım ve ona isim bile verdim:) tomurcukları neşem oldu. Kızıma çok hassastım her zaman ama yaklaşık ayda 1-2 kere ciddi öfke hali geliyordu üzerime tahammül edemiyor anneliğe bi an yabancılaşıyor kızımla beraber ben de ağlıyordum. Hepsi tedavinin sonunda rafa kalktı. Anneliğime kızıma bakışıma iletişimime çok şükür dışarıdan bile övgüler gelir, ne kadar hevesli bir annesin diye ben de kendimi kızıma ne kadar bağlıyım o da bana öyle diye düşünürdüm ama dostlar inanın gülüşü, sesi her hali artık sanki yüreğimde daha derinlere dokunuyor. Yüreğimdeki tortuları kazıdıkça kızım sindi her köşeye, etraf gül bahçesi..

Allahın El-Adl ve Er-rahman ismi sanki kalbime tecelli etti dostlar; bana o yaşadıklarımı yaşatıp kalbime eziyet edenleri bir bir gördüm, affettim, kendimi iyileştirdim ve bana herşeyi temize çekecek bir aile verip adaletle davranan Rabbime şükrettim.. herşey aslında ufak bir farkındalıkla alakalı. Bunu iyi bir uzmandan yolu ve yordamınca öğrenince hiç birimizin hele ki hiç bir annenin aşamayacağı sorunumuz yokmuş , sadece yöntemlerden yoksunuz ve çok incitilmişiz. Rabbim dertlilere derman versin.. bana da bu hali devam ettirmem için bol dua edin olur mu.. hayırlı geceler.
Gülbahar hanım öncelikle paylaşımınız için çok teşekkürler tüm bunları yaparken nasıl bir yol izlediniz neler yaptınız basitçe keşke bunlardanda bahsetseniz

Onarımı konuştuğumuz başlıklarda bşr çok mesajım var sevgili anne, neredeyse tüm detaylarıyla.

sevgiler

Bakacağım hemen bir sorum daha olacak size umarım cevaplarsınız oğlum 21 aylık güvenli bağlandıkmı bilmiyorum bazen elimde olmadan sesimi yükseltebiliyorum sonra çok pişman olup üzülüyorum eylülde iki yaşına girecek memeden kesmek ve yataktan ayırmayı planlıyorum ancak güvenli bağlandıkmı bilemiyorum bir yaşından sonra Adem beyi keşfettim o zamandan sonra Yanımda yatırmaya başladım bir sene daha Yanımda yatmalımı mesela nasıl anlayabilirim güvenli mi yoksa kaygılımı bağlandık

Bakacağım hemen bir sorum daha olacak size umarım cevaplarsınız oğlum 21 aylık güvenli bağlandıkmı bilmiyorum bazen elimde olmadan sesimi yükseltebiliyorum sonra çok pişman olup üzülüyorum eylülde iki yaşına girecek memeden kesmek ve yataktan ayırmayı planlıyorum ancak güvenli bağlandıkmı bilemiyorum bir yaşından sonra Adem beyi keşfettim o zamandan sonra Yanımda yatırmaya başladım bir sene daha Yanımda yatmalımı mesela nasıl anlayabilirim güvenli mi yoksa kaygılımı bağlandık

Bağlanma dönemi olan 4 yaş bitmeden anlamak zor sevgili anne yada uzmanlık gerektirir.. Ne desem yanlış yönlendirme olur sizi, çocuğunuzu tanımadan

Sevgiler

Ben hic rüya görmezdim,bu sürecte görmeye basladim ve bu beni cok mutlu etti.Danismanima da anlattim,o da şöyle demisti : "Kisi duyarsizken rüya alemi kapanirmiş,kişi duymaya başlayip kendini biraktiğinda yeniden rüyalar görmeye başlarmis " . Yani yeniden rüya görebilmekde bu güzel sürecin bir meyvesiymiş .

Ben bunun üzerine bu aralar çok düşünüyorum. Görünce yazmak istedim. Adem beyin pedagoji okulunu tamamiyle bitirip bir şablon oluşturduktan sonra bir yalıtıma da ben gireyim diyorum.
7.dersteyim. Ama galiba kendimi yavaş yavaş bırakıyorum ki bu rüya meselesi çok garip hale bürünmeye başladı. Normalde rüya görürüm ama genelde şu an ilgilendiğim şeylerle vs.. alakalı günlük hayatla yani. Ama şimdilerde üstüste durdurulamaz bir şekilde çocukluğumun geçtiği ortam ve etrafımdaki kişileri ben çocukkenki halleriyle görüyorum. Pedagoji okulu bittiğinde daha da derinleşıp bazı tam hatırlayamadığım olayları ayrıntısıyla rüyamda görmek hedefim.
:)
Rüya konusunda ayrıntılı bilgisi olan buyursun...

baharibeklerken

New member
Ben bunun üzerine bu aralar çok düşünüyorum. Görünce yazmak istedim. Adem beyin pedagoji okulunu tamamiyle bitirip bir şablon oluşturduktan sonra bir yalıtıma da ben gireyim diyorum.
7.dersteyim. Ama galiba kendimi yavaş yavaş bırakıyorum ki bu rüya meselesi çok garip hale bürünmeye başladı. Normalde rüya görürüm ama genelde şu an ilgilendiğim şeylerle vs.. alakalı günlük hayatla yani. Ama şimdilerde üstüste durdurulamaz bir şekilde çocukluğumun geçtiği ortam ve etrafımdaki kişileri ben çocukkenki halleriyle görüyorum. Pedagoji okulu bittiğinde daha da derinleşıp bazı tam hatırlayamadığım olayları ayrıntısıyla rüyamda görmek hedefim.
:)
Rüya konusunda ayrıntılı bilgisi olan buyursun...

Bu konu benim de çok lgimi çeken bir konu. Eminim söyleyecek şeyi olan kişi da çoktur. Ayrı bir başlık altında konuşalım InsaAllah. Böylece hem ilgilenenler rahat bulur hem de konu farklı bir yöne gitmemiş olur.