aidin salih - bebeklerde ishal tedavisi

nesibebilican

New member
Hay ağzınıza sağlık Sevgili Nesibebilican,

Şimdi içim rahat etti, bir oh çektim Allah sizi inandırsın :)

Umarım bir an önce biter sevgili yavrunuzun ishali. İnanıyorum ki bol sıvı, sıcacık bir kucak, annesinin göğsü ona her şeyden çok daha iyi gelecektir.

Sevgilerimle :) :) :)

Bir sorum olacakdı
Oğluma çayı biberonda verdim kaşıkla ve bardakla zor oluyordu
Ama biberonu da emmedi ben hep ağzına sıkıp içiyor
Dün adem hocayi telegramda dinledim ve sütten kesmek icin gündüzleri biberon verilmemesini söyledi
Bu benim icin de geçerli mi acaba?

Ayşe Gençer

New member
Bir sorum olacakdı
Oğluma çayı biberonda verdim kaşıkla ve bardakla zor oluyordu
Ama biberonu da emmedi ben hep ağzına sıkıp içiyor
Dün adem hocayi telegramda dinledim ve sütten kesmek icin gündüzleri biberon verilmemesini söyledi
Bu benim icin de geçerli mi acaba?

Bebeğinizin sütten kesilmesi gibi bir durum mu vardı?
Emiyor diye anlamıştım ben...
Sanırım tam anlayamadım :(

Ayşe Gençer

New member
Yok sütten kesme bir durum yok
Adem hoca biberon vermeyin demisdi sütten kesilirken ve bende su an oğluma cayı biberonla verdiğim İçİn bu dediği benim durum İçin de geçerli mi diye merak ettim?

Hmm şimdi anladım. O konuda bir bilgim yok doğrusu ama sizinle kendi deneyimimi paylaşabilirim.

Sütüm ilk günlerde olmadığı içim doktor mama vermek zorunda kalmıştı. Biberona alışıp göğsü almayacak diye çok korkuyordum. Süt olmamasına rağmen emmeyi çok seviyordu. Belki çok yanlış bir şey yaptım bilmiyorum doğrusu kızım memeyi bırakmasın diye (yavaş yavaş gelmişti sütüm az da olsa) 2 ay kaşıkla, şırıngayla beslemiştim. Emzik de vermemiştim. Ne zaman istese emziriyordum. 2 aydan sonra çok zordu artık kaşıkla doyurmak bana zor gelse de biberon verdik. Emzirmeye devam ettim. 19 aylık olana kadar emzirdim. Bu süreçte anne göğsünden uzaklaşma olmadı, hatta en sevdiği şeydi diyebilirim.

Ama bu belki de bir bütün içinde böyleydi o yüzden biberon verin sorun olmaz diyemem.
Sadece kendi deneyimimi paylaşmak istedim.

Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar umarım yardımcı olabilirler :)

Tekrar çok geçmiş olsun :)

Sevgilerimle

Naide

New member
Butun yorumlari okuma firsatim olmadi ama aidin salih hanim ya butun tip dunyasinin ezberi bozacak bilgilere sahip yada bilgisi cok yok diyecegim.. sakin yalnis anlasilmayayim kendisinin kim oldugu bile bilmiyorum ismini ilk defa bu flrumda duydum ama bildigim seyler varsa oda bebege 6 aydan once sade anne sutu verilir, 1 yasindan once bal verilmez, ve 2 yasindan once de cay karisimleri verilmez.. ustelik ishal olan bir kisi sivi kaybi yasar aldigi siviyi takviye edemezsse( ki burda bebegi ac birakmaktan bahsediyoruz)elektrolitler dengesi bozulabilir buda olume bile yol acabilir.. Aidin salih hanim belki gercekten cok basarilidir ve gercekten belki butun dedikleri yillar sonra onaylanacaktir ama nacizane fikrim insan hayatini riske atabilecek seyleri uygulamamakta fayda var( bir bebek ki derdini de anlatamiyor) bu durumlarda bence DSO gore hareket etmekte fayda var.. Kendi fikrim tabi ki kimseyi yargilamiyorum tercihleri icin..

nesibebilican

New member
Teşekkür ederim bigileriniz için bende cay vermiyorum artik
İshal iken havalarda cok sicakdı sıvıya takviyesi olsun diye verdim şu an iyi Elhamdulillah