Aile ile Bağlanma Aidiyet Kitabı

Ayşe Gençer

New member
Arka Kapak Yazısı

Ait olma, insanın en karmaşık ihtiyacıdır.

Zira bir yandan özgürlüğe düşkündür insan ruhu, diğer yandan tutunacak dal arar. Tutunabildiği kadar huzur bulur; ailesine, dostlarına ve yaşama… hür hissedebildiği kadar kişiliğini geliştirir.

Giderilmemiş aidiyet ihtiyacıdır çocuğu hırçın, huzursuz, duyarsız yapan… Gençlerin aileleri ile yaşadıkları sorunların en derin sebeplerinden biri aidiyet yoksunluğudur.

Çocukluk çağından itibaren "dinmek bilmez bir ihtiyaç" olan aidiyet duygusunun önemini fark etmek, ebeveyn-çocuk ilişkisine büyük katkı sağlayacaktır.

Her çalışmasında çocuğa dair yeni pencereler aralayan Uzman Pedagog Doktor Adem Güneş, Aile ile Bağlanma: Aidiyet'te ait olma duygusunu tüm boyutlarıyla ele alıyor. Aidiyeti bozan durumlara, aidiyet yanılgılarına, kırılmış aidiyetlerin yeniden nasıl onarılacağına değiniyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Timaş Yayınları

Tuba12

New member
Arka Kapak Yazısı

Ait olma, insanın en karmaşık ihtiyacıdır.

Zira bir yandan özgürlüğe düşkündür insan ruhu, diğer yandan tutunacak dal arar. Tutunabildiği kadar huzur bulur; ailesine, dostlarına ve yaşama… hür hissedebildiği kadar kişiliğini geliştirir.

Giderilmemiş aidiyet ihtiyacıdır çocuğu hırçın, huzursuz, duyarsız yapan… Gençlerin aileleri ile yaşadıkları sorunların en derin sebeplerinden biri aidiyet yoksunluğudur.

Çocukluk çağından itibaren "dinmek bilmez bir ihtiyaç" olan aidiyet duygusunun önemini fark etmek, ebeveyn-çocuk ilişkisine büyük katkı sağlayacaktır.

Her çalışmasında çocuğa dair yeni pencereler aralayan Uzman Pedagog Doktor Adem Güneş, Aile ile Bağlanma: Aidiyet'te ait olma duygusunu tüm boyutlarıyla ele alıyor. Aidiyeti bozan durumlara, aidiyet yanılgılarına, kırılmış aidiyetlerin yeniden nasıl onarılacağına değiniyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Timaş Yayınları

Yurt dışında yaşıyorum bu kitaba nasıl ulaşa bilirim acaba?

Ayşe Gençer

New member
Danimarka teşekkürler

Merhaba Tuba12,

Öncelikle geç döndüğüm için üzgün olduğumu bilmenizi isterim.
Elde edebildiğim bilgi şuan için hocamızın Nesil Yayınlarından çıkan kitaplarına Google Play ve iBooks'tan e-katip olarak ulaşabileceğiniz yönünde.
Bu kitap ne yazık ki değil. Bir de hocamızın Doğal Ebeveynlik kitabı sesli kitap olarak temin edilebiliyor şu linkten.

http://www.seslenenkitap.com/Urun/1188/Dogal-Ebeveynlik

Yurtdışında olduğunuz için bir alternatif olabilir diye paylaşmak istedim bu bilgileri.

Eğer farklı bir bilgiye ulaşırsam yine paylaşacağım sizinle.

Sevgiler

ceva

New member
Merhaba Tuba12,

Hangi ülkede yaşıyordunuz acaba? Öğrenmeye çalışayım :)

Sevgiler

Merhaba ben Azerbaycanda yasiyorum. kitaplari siparifle getiren bir cok kitap evleri bulunuyor burada amma fiyati yuksek oluyor ve ben kitapin orjinal olub lmadigindan emin de degilim.baska elde ede bileceyim bir yer var mi?amma kitapin kendisini isterim.ya buraya gelen kargodan kendim bizzat ala bilirmiyim?