Anadolu pedagojisini bilenlerden yardım istiyorum

Üsküdar

New member
Selamlar sürekli kafama takılan bir konu var.Bilenler eğer cevap verirse çok sevinirim.Anadolu pedagojisinde Üstün zekali ve yetenekli dediğimiz azda olsalar varolan bu çocuklara yönelik bir yazı,video yada açıklama var mi?Üstün zekayı veya üstün yeteneğin ne olduğunu değilde bu çocuklara nasıl yaklaşılması gerektiğini açıklayan bilgilere ihtiyacım var.Yada Anadolu pedagojisi bu farkı nasıl yorumluyor gibi.Arkadaslar sorular okunuyor ama cevaplar çok sınırlı kalıyor lütfen birşeyler biliyorsanız kucukte olsa birşey yazin.Sevgiyle kalin

Üsküdar

New member
Bu çocuklar zihinsel olarak yaşıtlarından bazı konularda ileri seviyedeler bu onların yaşıtlarıyla olan iletisiminde sıkılmalara neden oluyor ve kendi gibi çocuklarla olma olasılıkları da neredeyse çok az bu durumlar bu cocuklarin sosyal ve duygusal gelisimlerine zarar vermez mi?

Ecem

New member
Bu çocuklar zihinsel olarak yaşıtlarından bazı konularda ileri seviyedeler bu onların yaşıtlarıyla olan iletisiminde sıkılmalara neden oluyor ve kendi gibi çocuklarla olma olasılıkları da neredeyse çok az bu durumlar bu cocuklarin sosyal ve duygusal gelisimlerine zarar vermez mi?

Ebu bekir ertem bir kitap paylasmisti sanki instagramda bulabilirsem atayim.

Ecem

New member
Bir arastirin isterseniz isinize yarar belki.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-05-03-13-20-52.jpg
    Screenshot_2017-05-03-13-20-52.jpg
    11.2 KB · Görüntüleme: 7
Selamlar sürekli kafama takılan bir konu var.Bilenler eğer cevap verirse çok sevinirim.Anadolu pedagojisinde Üstün zekali ve yetenekli dediğimiz azda olsalar varolan bu çocuklara yönelik bir yazı,video yada açıklama var mi?Üstün zekayı veya üstün yeteneğin ne olduğunu değilde bu çocuklara nasıl yaklaşılması gerektiğini açıklayan bilgilere ihtiyacım var.Yada Anadolu pedagojisi bu farkı nasıl yorumluyor gibi.Arkadaslar sorular okunuyor ama cevaplar çok sınırlı kalıyor lütfen birşeyler biliyorsanız kucukte olsa birşey yazin.Sevgiyle kalin

Adem Güneş - Dinle ocuklara nasıl davranmak gerekir?

Adem Güneş - Arama Sonuları

Üsküdar

New member
Annelik zormuş ve ben bu zorlukları aşmaya cabalarken Adem Hocamizi farkettim,kendisinden ve kendisini rehber edinen kardeşlerimden çok şey öğrendim Allah razı olsun herkesten.Bu açmış olduğum konuda da zamanla daha da çok bilgi sahibi olacagimdan eminim.Arkadaslar eğer küçük de olsa birşeyler görürseniz beni ve burayı unutmayın mutlaka yazın,rica ediyorum.Ben mi yanlış biliyorum bilemedim ama problem çözme konusunda çok başarılı olan bu çocuklar problem çıkarma konusunda da bir o kadar başarılılar.Ve bu bir anne için bu nokta özellikle de yol haritasını bu konuda oluşturamamış bir anne için çok stresli bir süreç o yüzden çok önemsiyorum.Sevgiyle kalın.

Yukarida verilen link malesef acamiyorum. Tekrar yeniden iletemeniz mümkün mü?

Benimde kizimin (3,5yas) üstün zekali olma ihtimali var. Henüz muayene edilmedik. Ama bu sürede kizima nasil davranmal gerek bunu ögrenmek istiyorum.

Muhtemelen linkteki sitede bakım çalışması yapıldığı için açılmıyordur. Yakın zamanda sitenin yine aktif hale geleceğini duydum.