anaokulunda sınıf yönetimi

öğrtmn

New member
arkadaşlar ben anaokulunda 5-6 yaş grubu öğretmeniyim.sınıfta bir türlü düzen sağlayamıyorum.bn hepsinin bireysel düşünce ve isteklerine saygı duyuyorum .öğrencilerle bireysel ilgilenebiliyorum fakat grup olarak birleşemiyoruz.o zaman dinlemiyorlar beni.ne yapacağımı şaşırdım.hikaye saatinde bir türlü dikkatimizi toplayamıyoruz çünkü sürekli konuşuyorlar.kural yok bizim sınıfta (yani var da umursayan az)arkadaşlar ne olur bir akıl verin çıldıracam.onları üzmeden en doğru şekilde kuralları nasıl aktarabilirim.

Merve1987

New member
arkadaşlar ben anaokulunda 5-6 yaş grubu öğretmeniyim.sınıfta bir türlü düzen sağlayamıyorum.bn hepsinin bireysel düşünce ve isteklerine saygı duyuyorum .öğrencilerle bireysel ilgilenebiliyorum fakat grup olarak birleşemiyoruz.o zaman dinlemiyorlar beni.ne yapacağımı şaşırdım.hikaye saatinde bir türlü dikkatimizi toplayamıyoruz çünkü sürekli konuşuyorlar.kural yok bizim sınıfta (yani var da umursayan az)arkadaşlar ne olur bir akıl verin çıldıracam.onları üzmeden en doğru şekilde kuralları nasıl aktarabilirim.

Merhaba etkinlikler arasi gecisler sene baslarinda hep zor olur oncelikle sakin olun:) cocuklarin hepsinin birden dikkatini cekmek istediginizde sinifin ortasina geçip ve bildiginiz en guzel parmak oyununu hepsinin duyacagi sekilde soyleyın. Boylece hepsi size bakacaktir ondan sonra istediginiz etkinlige gecebilirsiniz.Hatta Ben her etkinlik için bir parmak oyunu veya sarki bulup yıl boyu ayni seyleri yaparak etkinlige gecerdim mesela turkce dil etkinliginde dikkat toplama sarkimiz Sar makarayi, lavaboya El yikama sarkimiz sira olalim vb. Kolaylıklar dilerim sene basi ogretmenler için gercekten zor:)

Son düzenleme:

şebnemnas

New member
Merhaba bende 2017 mezunu okul öncesi öğretmeniyim. Şu anda bir kreşte drama lideri olarak çalışıyorum 2 aya yakındır çalışmama rağmen öğrenciler beni dinlemiyorlar :((( 5 sınıfın dersine giriyorum ayrı ayrı. Özellikle bir sınıfımdaki çocuklar sürekli koşuyorlar ve birbirlerini rahatsız ediyorlar ne dersem diyeyim etkili olmuyor oturtsam bile kalkıp koşmaya devam ediyorlar :( Lütfen yardım !