Anne disarida nasil giyiniyor evde de oylemi giyinmeli

Snowdrop

New member
Herkeze selamlar...adim adim cinsellik egitimi kitabinda anne disarida giyindigi gibi evde de oyle giyinirse cocugun kisiligine katkisi olur gibi bir cumle vardi...yani anne disarida etek gomlek giyiniyorsa ecdedemi oyle giyinmeli...biraz acabilirmisiniz bu konuyu

Sabah

New member
Herkeze selamlar...adim adim cinsellik egitimi kitabinda anne disarida giyindigi gibi evde de oyle giyinirse cocugun kisiligine katkisi olur gibi bir cumle vardi...yani anne disarida etek gomlek giyiniyorsa ecdedemi oyle giyinmeli...biraz acabilirmisiniz bu konuyu

Sizin bu mesajiniza sanirim uc kez cevap yazdim dunden beri her defasinda kayit edemeden telefonum kapandi, bu kez sarjim var hadi ya kismet diyip yazayim :)
Ben bu konuda kastedilen seyin arada buyuk ucurumlar olmamasi gerektigi oldugunu dusunuyorum. Yani disarda cok kapali giyinip evde de cok acik giyinmek cocugun mahremiyet hissini anlamlandirmasini zorlastirabilir. Yoksa disarida etek giyilip evde esofman pekala giyilebilir ama ornegin bir kisa sort giyerseniz cocuk bu ikisi arasindaki fark karsisinda tutarsizlik hissine de kapilabilir.

Ayşe Gençer

New member

Merhabalar.

Ben bu cümleyi şöyle de yorumluyorum. Dışarıda gayet özenli olup eve gelince paspal bir moda girmemeyi de anlatıyor olabilir. Maalesef pek çok kişi dışarıdaki insanlara saygından giyinip özeniyor ama evdekilere aynı saygıyı gösteremeyebiliyor. Dışarıda özenli giyinen biri evde de bunu devam ettirirse duruş olarak çocuğa katkı sağlayabilir diye düşünüyorum. Diğeri her türlü çelişkili durum gibi çocuğa iyi gelmeyebilir. Her zaman temiz, bakımlı olmamız gerektiğini çocuk ancak böyle öğrenir gibi geliyor bana.

Sevgilerimle

shery

New member

Merhaba Snowdrop;
Ben bu yazıyı okudğumda aklıma gelen ve kendimle bağdaştırdığım ;dışarıda kapalı giyinen bir annenin,evde çok açık giyinmesinin veya oturup kalkmasında çok rahat davranmasının çocukda düşünce karmaşası yaşayabileceği şeklinde yorumladım.Unutmamalıdır ki Helal Daire Keyfe Kafidir ancak çocuklar edep ,haya ve usturup kelimelerinin anlamını evde öğrenir.

Gonca Anıl

New member

Sevgili Snowdrop, Adım Adım Cinsel Eğitim kitabında şöyle geçer: "Ev içinde bakımsız kıyafetlerle bulunmak, dışarı çıkarken bakımlı olmak,çocuğun kişilik edinimine olumsuz tesir eder."

Sadece anne değil, ailenin tüm fertleri evde bakımsız kıyafetlerle bulunmaktan kaçınmalı ve baba da dahil herkes iç çamaşırlarıyla, banyo kıyafetleriyle evde dolaşmamalı. Dışarıya çıkarken gösterdiğimiz özeni, evde ailemiz fazlasıyla hakediyor çünkü :)

Son düzenleme:

Seva

New member
Merhabalar.

Ben bu cümleyi şöyle de yorumluyorum. Dışarıda gayet özenli olup eve gelince paspal bir moda girmemeyi de anlatıyor olabilir. Maalesef pek çok kişi dışarıdaki insanlara saygından giyinip özeniyor ama evdekilere aynı saygıyı gösteremeyebiliyor. Dışarıda özenli giyinen biri evde de bunu devam ettirirse duruş olarak çocuğa katkı sağlayabilir diye düşünüyorum. Diğeri her türlü çelişkili durum gibi çocuğa iyi gelmeyebilir. Her zaman temiz, bakımlı olmamız gerektiğini çocuk ancak böyle öğrenir gibi geliyor bana.

Sevgilerimle
Ben kapliyim disari ciktigimda kapandikda kizim gozlerini benden cekmiyo))) kizim 6 ay 20 gunluk yaninda uzerimizi deyistirmeyimizde yanlis yapiyormuyuz?

Sevim

New member
ev içinde kötü durmak dışarda çok hoş bakımlı olmak gerçekten olumsuz etkiler