Yardım Anneme dönüşmek istemiyorum

Lena

New member
4 aylık bir bebeğim var 5 yaşında bir kızım kızıma çok düşkündüm ama yeniden anne olduğumdan beri sevgimdeki o derinlik kayboldu sanki ve ona şiddet uyguladım bı kaç kez ellerimi kesmek ölmek istiyorum anneme donusuyorum beni çok döverdi normal yetişkin bir bireye vurur gibi saçından tutup duvara fırlatıldı altı dert terliklerle vururdu terligin numarası bacağıma çıkardı kuzenlerim için bile beni döverdi hatta onlarda aramda bir sorun olduğunda açık şekilde onları savunirdu ben şimdi onun gibi olmaktan korkuyorum her gece dua ediyorum canımı al onun gibi olacaksan benim çocuğumda yorganın altında benden aldığı acılar için ağlayarak uyiyacaksa izin verme nolur diyorum ölmek istiyorum yardım edin nolur canım yanıyor kızıma bunu yapmaktansa ölmek istiyorum

Henna

Member
Merhaba. Benzer başlıkta bir konu açılmıştı daha önceden. Hatırladığım kadarıyla verilen tavsiyeler şöyleydi. Yeni bir bebek doğduktan sonra büyük çocuğun davranışları kaba gözükürmüş. İster istemez insan kiyas yapıyor demek ki. Halbu ki diğeri de daha çok küçük. Henüz 5 senecik yaşamış ama bir anda abla ya da abi oluveriyor ve etrafındaki herkes ona çok büyük muamelesi yapıyor. Büyük çocuğunuzun bebeklik fotoğraflarına bakın, onunla yaşadığınız şeyleri hayal edin ve küçük olanın bakımına onu da dahil edin. Siz de bir insansiniz. Kendinize çok fazla yüklenip duruma içinden çıkılmaz hala getirmeyin. Konuşun çocuğunuzla. Hatalı davrandığınızı itiraf edip özür dileyin ondan. Hepimiz ayrı ayrı biricik bireyleriz unutmayın. Evet büyüdüğümüz ev, kültürel çevre ve pek çok faktör büyürken gelişimimize olumlu ve olumsuz pek çok etki bırakıyor ama biz onların esiri değiliz. Yaşadığınız şeyi yaşayan pek çok anne baba var. Annesinin ya da babasının davranışlarından kaçarken bir anda kendini tanıdık bildik olan o yola sokan. Çünkü bilinçaltında yer etmiş. Ama siz bunun madem ki farkındasınız ve bu durum sizi rahatsız ediyor, o girdabın sizi ele geçirmesine izin vermemek adına elinizden geleni yapabilirsiniz. Kendinize yüklenmeyin. Siz de bunları yaşarken küçük bir çocuktunuz. Üç çocuğu birden kucaklayın sarıp sarmalayın. Allah yardımcınız olsun kalbiniz inşirahla dolsun inşaallah.

Nfs

New member
Merhaba. Kendini bu kadar suçlamayın nolur sizi yapılanların hiç birini haketmemistiniz, hepsi kocaman bir haksızlık. Bence kendinizi onarın, çocukluk anınıza gidip oradaki küçük halinizin yaralarını sarın bolca sarılın ve suçlu olmadığını söyleyin, kızınıza da aslında durumun onunla ilgili olmadığını ama yanlışlıkla ona yansıttığımızı ifade edin suçlu bendim kızım yanlış yaptım senin hiç bir suçun yoktu özür dilerim diyin