Ariyanna'nın Sihirli Kutusu - Aleix Cabrera

Ayşe Gençer

New member
0000000455529-1.jpg

Tübitak çocuk hakları ilkelerine göre her biri için ayrı bir hikaye kitabı yapmış. Doğrusu o kitapların hepsini sevemedim. Bir iki tanesini sevdim. Bu kitap da onlardan biri, yani o serinin en sevdiğim kitabı.

Ariyanna'ya büyükbabası bir gün sihirli bir kutu veriyor, bu kutuya dair şöyle bir sır veriyor:
"İçinde gizemli şeyler bulacaksın ve kim olmak istersen o olacaksın."

Bazen hayatta bir problemi çözmek yerine o probleme takılır kalırız. Problem de problem benim bir problemim var da var der dururuz da çözüm üretmek aklımıza gelmez. Bu hikayede problemlere çözüm üretmek üzerine durulmuş ki bu çözüm bulma meselesi son zamanlarda benim özellikle sıkça kullandığım bir kelime kızımla. "Buna nasıl bir çözüm bulabiliriz?" diyorum problemlerle karşılaştıkça o ya da biz, fark etmiyor.

Kitap da Ariyanna'nın sihirli kutuya girişlerinde orada karşılaştığı tavşanların problemlerine çözüm üretmek üzerine yazılmış.

Hem keyifli anlatımı hem de çocuklara problem çözmenin (matematikte değil tabi ki, hayatta :) ) önemini anlatmasıyla değerli bir kitap :)

Tavsiye ederiz :)

Ayşe Gençer

New member
İşte satış noktası tanıtım yazısı:

Ariyanna'nın, içinde özel dostların yaşadığı bir sihirli kutusu olur ve Ariyanna çok geçmeden bu özel dostların zayıf olduklarını ve acıkıp hastalanmamaları için onlara yardım etmesi gerektiğini anlar. Kahramanımız fark etmeden, anne babadan doktora ve eğiticilere, yetişkinlerin çocukların bakımında oynadığı rolün önemini anlamaya başlar. Bu hikâye Çocuk Hakları Bildirisi'ndeki, çocuğun sağlıklı bir şekilde gelişme ve yetişme hakkına sahip olduğunu bildiren 4. İlke'den hareketle kaleme alınmıştır.

Sayfa Sayısı: 40

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Tübitak Yayınları

Sayfa Sayısı : 40

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe