"Ay sinirlerim bozuldu" diyip gülmek neyi ifade eder?

katy

New member
Sinir ve öfke aynı kavramlar mıdır, sinirlendiğinde gülmek neye tepkidir?

Siz ne düşünüyorsunuz sizin fikrinizi merak ettim , sizi bu soru için bu kadar düşündüren ikilem ne ki benim bu sorunuza cevap verebileceğim kabileyetim yok malesef :) ama gerçekten sizin duygularınızı merak ettim şuan bu soruyu sorarken neler hissettiniz...

Sevim

New member
[MENTION=3480]Zeynep3[/MENTION] Merhaba bende sizin görüşünüzü merak ediyorum

Ahval1

New member
Siz ne düşünüyorsunuz sizin fikrinizi merak ettim , sizi bu soru için bu kadar düşündüren ikilem ne ki benim bu sorunuza cevap verebileceğim kabileyetim yok malesef :) ama gerçekten sizin duygularınızı merak ettim şuan bu soruyu sorarken neler hissettiniz...

Merhaba. Düşünmeden gelişti aslında. Bir olay oldu. Karşıdaki kişi hem üzgün hem uçlarda konuşuyordu. Hadi canım öyle de konuşma der gibiydi belki gülmesi. İlginç gelen gülmesinin planlı olmadan olması. Anlık.bu karşıdakini önemsememek midir yoksa onu toparlamaya çalışmak mı. Asıl sorum ay sinirlerim bozuldu deyip gülmek sağlıklı bir insan davranışı mıdır?

Merhaba [MENTION=3480]Zeynep3[/MENTION]

"Sinirlerim bozuldu" derken aslında kişi olumsuz bir hissin içini kapladığını kastediyor olmalı herhalde. Değersizlik, yetersizlik, güvensizlik hislerinden biri olabilir bu. Böylesi bir his insanı kapladığı sırada, baş edebilecek gücü yoksa, savunma mekanizması devreye girer. Bu gülme halini de bu işte savunma hali olarak yorumladım.

Bilmem size nasıl geldi :)

Ahval1

New member
Merhaba [MENTION=3480]Zeynep3[/MENTION]

"Sinirlerim bozuldu" derken aslında kişi olumsuz bir hissin içini kapladığını kastediyor olmalı herhalde. Değersizlik, yetersizlik, güvensizlik hislerinden biri olabilir bu. Böylesi bir his insanı kapladığı sırada, baş edebilecek gücü yoksa, savunma mekanizması devreye girer. Bu gülme halini de bu işte savunma hali olarak yorumladım.

Bilmem size nasıl geldi :)

Bahsettiğiniz başlıklardan yetersizlik yakin geldi. Yetememek sıkıntısına çare olamamak belki de.