ayni odaya alayimmi

zuhalelf

New member
Merhabalar 26 aylık kızım var ve 4 aya yakındır kendi odasında yatıyordu odayı sahiplenmiş durumda ama okuduklarimdan sonra da acaba yatağını bizim odamıza almalimiyim bir ileri bir geri zarar verir miyim diye düşünmekten alamıyorum kendimi sizce ne yapmalıyım

Sabah

New member
Merhaba
Esya sahiplenme doneminde oldugundan yatagini sahiplenmistir. Sanirim yatagini odaniza tasimaniz guvenli baglanma doneminin saglikli tamamlanmasi acisindan iyi olacaktir. 24 aya kadar birlikte yatmis miydiniz?

Elif Sude Eser

New member
Merhabalar 26 aylık kızım var ve 4 aya yakındır kendi odasında yatıyordu odayı sahiplenmiş durumda ama okuduklarimdan sonra da acaba yatağını bizim odamıza almalimiyim bir ileri bir geri zarar verir miyim diye düşünmekten alamıyorum kendimi sizce ne yapmalıyım

Ben de katiliyorum Elif hanima.Cocugunuz 4 yasina kadar sizin odanizda yatsin,geri alin kuzunuzu odaya.Birakin doysun size,sonra bir daha geri gelmiyor bu günler..

zuhalelf

New member
İki yaşına kadar ayrı yatağı vardı ama hemen hemen birlikte uyuduk ben o zaman maalesef adem hocamızı tanımıyorsun aramızda yatırdım dusurucem diye ben şimdi 4 yaşına kadar mı yoksa 6 haftami alayım yanıma birde bağlanma süresinden sonra da ayrılma aşamasını nasıl yapmalıyım acaba

zuhalelf

New member
Yani kuralları hala babamı devam edecek ben neler yapmalıyım 6 haftanın sonunda

Son düzenleme:

Sabah

New member
Bence yatagini kendi odaniza alin. Yeniden baglanma sureci icin 6 hafta beraber yatin sonra sizin odanizda kendi yatagina alin. 4 yasina kadar orada yatsin.

ademgunes. com sitesinde radyo arsivi var, anasayfada radyo arsivinde ara yazan yere yeniden bağlanma yazip cikan kayitlari dinleme sansiniz olur mu? Bizzat kendi sesinden dinleseniz hocanin cok faydali olur. Guvenli baglanma kitabini okumus muydunuz?

zuhalelf

New member
Radyo arşivi ve videoları fırsat buldukça dinliyorum güvenli bağlanma ve birkaç kitabı okudum hatta arkadaşlarıma verdim onlarda faydalansin istedim etrafımda gördüğüm bildiğine söylüyorum kitapları okumaya devam ediyorum ah ah öyle çok hata varki neresinden tutsak elimde kalıyor bundan sonra güzel olur inşallah iki yaşına dek emzirdim azından öğretmenim dolayısıyla bakicimiz var hem eşime hem ona izah beni yoruyor itiraz ettikleri yerleri aşmak çaba istiyor inşallah kendimi tamamlayıp bağlanma sürecine en kısa zamanda baslicam bu site bir kurtarıcı olmuş emeği geçen herkesten Allah razı olsun bakalım bundan sonra nasıl olacak bizim için bu arada kızım yanımda yatardı okşayarak uyuturdum bakicimiz bunu yapamadığı için sallamaya alıştırdı malesef kızım hirpalanmasin diye el mahkum kabul ettim bir yaşındaydı çalışmaya başladığımda artık büyümüş sallamak zarar vermez dedi dediğim gibi mecburen kabul ettim önce onu mı bıraksam Şubat tatilinde yatağını yanıma alıp sallmayi bıraksam yanlış yapmış ölurmuyum acaba

Sabah

New member
Sallamaktan vazgecirin evet. Kararlilikla ve kendinizle teselli ederek. Yalniz bu kararliliginiz onun istegine karsi cikmaniz olacagindan yeniden guvenli baglanma surecine bu aliskanligini terkettikten sonra girmeniz daha dogru olur sanirim.

Cocugunuz zaten cok kucuk cok da kualiniz yoktur herhalde 2 yasinda bir cocugun uymasi zorunlu ne kadar kural olabilirki :) bilginiz de varmis surec guzel gececektir eminim. Neresinden tutsak elimizde kaliyor demeyin hocam bir ucundan tutuverin, cocuklar fitratlarina geri donmeye cok istekliler rahat olun.

Esmazeynep

New member
Merhabalar benimde 44 aylık bir kızım var bir yildir ayrı odada yatıyor ama beraber uyuyoruz hep önce uykuya dalan kadar ayrıca 4 aylık da bir kızım var malesef şubatta çalışmaya başlamak zorundayım ve bunun için kayinvaldemler bizde kalmaya başlayacak büyük kızım hiç kreşe gitmedi 22 aylık olana kadar kendim bsktim.30 aylıkken de hamile olduğumu öğrenince sütten kesebildim sabır tadı denilen bişiy kullanarak malesef.bu aralar çok hırçın bana karşı kardeşini de kıskanıyor sanırım yeniden bağlanmayı uygulama li miyim nasıl uygulamaliyim yardımcı olabilir misiniz

zuhalelf

New member
İnsâllah bakalım kural konusunda geniş olduğumu düşünüyorum ama bazen hatalarım oluyor mesela dış fırçası banyodan çıkmaması budami yanlistiaman Allahım su içer kalanı döker kızım bu yanlış içince bardagi masaya koyalım hani demişti ya adem hocamiz ogrendiyse amacını kullanisini fıtrat bozuluyosa artık orda dur deyin yanlış mı yorumluyorum çok kafam karışıyor böle olunca Rabbim yardımcımız olsun