Ayrılık Yıldönümümuzu Kutluyoruz!

Yıldönümümüzü kutluyoruz 🎆...
Ayrılmamızın yıldönümünü😨..
Bir ayrılık hiç mi üzmez insanı! Hiç mi aratmaz eski günleri! Ne illet ne sinsi bişeymis meğer 😈 Stresimizin de, iki kelam edemeyisimizin de, ibadete engelimizin ve daha birçok gunahimizin ana nedeniymis o kör olasıca! Bilakis, neşemize neşe muhabbetimize muhabbet katti bu ayrılık. Gönlümüzü gözümüzü açtı, Dilimizi açtırdı, kitap karıştırttı bu ayrılık. Git ve bir daha gelme evimize, inan hiç ozlemedik seni😠..
Televizyonu kaldırışımızı kutluyoruz. Tam geçen sene bugündü evden çıkardığımız gün. Nasıl bir deli karar aldık o gün ben de bilmiyorum. Ilk beş gün cenaze çıkmış gibi hissettirdi kendimize, itiraf etmeliyim. Yerine ne koyacagimizi bilemedik. Nasıl bir baglanmaysa artık, zombi gibi dolandik evin içinde! Sonrasında evdeki sukunet, huzur, muhabbet ise yaşanmaya değer. Simdi tek bir özlem, hasret yok içimizde. Gittiğimiz yerlerde anliyoruz nasıl bir fazlalık, hastalik, musibet olduğunu..
Hayat kısa. Zaman kötü. Haberler fena!Yaşama kalite katmalı. Sekine lazım bu devirde artık bizlere. Eve geldiğimizde kötü haberlerle dolmak değil, sohbet muhabbet ve huzurla deşarj olmalı dedik ve yaptık. Bunun gerçek kahramanı.baş vesilesi Adem Güneş'tir. Onu dinlemek, onu örnek almak bize çok şey katti.
Biz vardık mürvetine, siz de çıkın kerevetine.. 😉

Ayşe Gençer

New member
Yıldönümümüzü kutluyoruz ...
Ayrılmamızın yıldönümünü..
Bir ayrılık hiç mi üzmez insanı! Hiç mi aratmaz eski günleri! Ne illet ne sinsi bişeymis meğer Stresimizin de, iki kelam edemeyisimizin de, ibadete engelimizin ve daha birçok gunahimizin ana nedeniymis o kör olasıca! Bilakis, neşemize neşe muhabbetimize muhabbet katti bu ayrılık. Gönlümüzü gözümüzü açtı, Dilimizi açtırdı, kitap karıştırttı bu ayrılık. Git ve bir daha gelme evimize, inan hiç ozlemedik seni..
Televizyonu kaldırışımızı kutluyoruz. Tam geçen sene bugündü evden çıkardığımız gün. Nasıl bir deli karar aldık o gün ben de bilmiyorum. Ilk beş gün cenaze çıkmış gibi hissettirdi kendimize, itiraf etmeliyim. Yerine ne koyacagimizi bilemedik. Nasıl bir baglanmaysa artık, zombi gibi dolandik evin içinde! Sonrasında evdeki sukunet, huzur, muhabbet ise yaşanmaya değer. Simdi tek bir özlem, hasret yok içimizde. Gittiğimiz yerlerde anliyoruz nasıl bir fazlalık, hastalik, musibet olduğunu..
Hayat kısa. Zaman kötü. Haberler fena!Yaşama kalite katmalı. Sekine lazım bu devirde artık bizlere. Eve geldiğimizde kötü haberlerle dolmak değil, sohbet muhabbet ve huzurla deşarj olmalı dedik ve yaptık. Bunun gerçek kahramanı.baş vesilesi Adem Güneş'tir. Onu dinlemek, onu örnek almak bize çok şey katti.
Biz vardık mürvetine, siz de çıkın kerevetine..

Nice mutlu ayrılık yılları Sevgili Fadime Hanım, Allah birleştirmesin! Darısı diğerlerinin başına :)

Yusufbekir

New member
Yıldönümümüzü kutluyoruz ...
Ayrılmamızın yıldönümünü..
Bir ayrılık hiç mi üzmez insanı! Hiç mi aratmaz eski günleri! Ne illet ne sinsi bişeymis meğer Stresimizin de, iki kelam edemeyisimizin de, ibadete engelimizin ve daha birçok gunahimizin ana nedeniymis o kör olasıca! Bilakis, neşemize neşe muhabbetimize muhabbet katti bu ayrılık. Gönlümüzü gözümüzü açtı, Dilimizi açtırdı, kitap karıştırttı bu ayrılık. Git ve bir daha gelme evimize, inan hiç ozlemedik seni..
Biz vardık mürvetine, siz de çıkın kerevetine..

Merhaba Fadime hanım başlık dikkatimi çekti doğrusu kimdir bu ayrılıktan bu kadar memnun kalan diye geçirdim içimden ve okuyunca ayrılığınıza ben bile uzaktan sevindim .
Canı gönülden tebrik ediyorum sizi...

Ne kadar guzel bır kutlama �� kaldırdıgımız gunu not etmek ıyı olurmuş sımdı bu fıkrı verdınız bana. Hatırlamıyorum ama fıkır olarak oglumun dogumuyla bıtırdık televızyonu. Once baska odaya attık en sonunda tamamen kaldırdık. Bu önemli gunu not etmelıymısım. Hıc ozlemıyorum gercekten ıyı kı gıtmıs. Sımdı baska evlerde gozume takılan dızılerın aslında ne kadar da ahlaksız oldugunu anlıyorum. En kotusu de pembe rengıne aldanıp ahlaksızlık boyutunu farketmeden kör kutuk ızlıyorlar. Gercektem evımızdeyken ıcımızdeyken farketmıyordum ben de. Oyle gözüm alısmıstı kı bır köşede ahlak kıyımı yapılmasına musade edıyordum. Nelere aglamısım nelere gulmusum meğer. Sımdı goz ucuyla bakınca goruyorum ne kadar cırkın oldugunu. Bır ıkı dakıka bıle ızlemeye tahammulum olmuyor . yenı nesılı oyle etkılıyor kı o kadar kalplerını karartıyor kı evdekı dusman televızyon kesınlıkle. Herkese nasıp olsun ınsaallah kurtulmak.

Söylediğiniz her kelimeye katılıyorum. Gerçekten de öyle oluyor. Başka evlerde görünce o zaman daha iyi anlıyorsunuz ne kadar ahlaksız şeyler izlendiğini hiç tahammül edemiyorum bende. Nasıl da zaman öldüren şeymiş. Muhabbeti bir kesiyor ki, konus konusabilirsen. Bir de evlerin en güzel köşesine en baş köşesinde duruyor ya nasıl da gözüme batıyor. Çok şükür bin şükür evden çıkarabilmek iradesini bize veren Allah'ima. Kesinlikle bir daha evime sokmayi düşünmüyorum. Adem hocanın da gerçekten payı coookkk büyük, Allah ondan da ebeden razı olsun [MENTION=394]Adem Güneş[/MENTION]

Çok hosmus Fadime hanım tebessüm ettiren bir yazıydı elinize gönlünüze sağlık :) televizyonsuz hayatın tadını bir bilseler bir daha bulaşmak istemezler hem de onunla geçen yıllara oturup ağlamak isterler bence , [MENTION=31]Ayşe Gençer[/MENTION] hanımın dediği gibi darısı o zevke ulaşmamış olanların başına inşaAllah :)

Katılıyorum. Çok daha lezzetli bir hayat olduğunu bir bilseler

Sevgili [MENTION=1795]Fadime Yazıcı[/MENTION], ne kadar hos bir ayrılık yazısı bu böyle:) bende hastalik derecesinde bagli oldugum, kapali iken yemek dahi yiyemedigim o mereti, kizimin dogumu ile once sınırlı izlemeye başladım, biraz büyüyüp gözünü alamaz olunca gunduz o uyanikken hic acmamaya basladim. Kizim uyur uyumaz esimle karşısindan kalkmıyorduk. Yada o izlerken biz kizimla icerde oyun oynamak durumunda kalıyorduk. Kizim büyüdükçe, tv nin acik kalma suresi de gittikçe kısaldı evimizde. Esim tvyi değiştirmek istemisti birde uydu almak. Suan ilgi duymuyorum ama degistirirsen yeniden tv ye yönelebilirim diyince almaktan vazgeçti, sagolsun. Şimdi ise yaklaşık 3 bucuk aydir hicbirsey izlemedim, Yalitim ile gelen bu yasak, yaşam şekline dönüştü ;) esimde bazen haber izleyip kapatıyor. Hayatimdan tamamen cikmis olmasi beni sevindiriyor. Izlenmeye değer, vakit ayrilacak hiçbirşey bulamiyordum ama oyalanmak icin yoneliyordum. Artik benimde hayatimda yok, dönmesini de hic istemiyorum:)

Son düzenleme:

Nuray19

New member
Katılıyorum. Çok daha lezzetli bir hayat olduğunu bir bilseler

Bizde evlendigimizden beri almadık kızımız dogdu zaten iyiki almamisiz dedik hala da diyoruz.. eşim aksamlari 7de geliyor yemek yiyoruz sofra topla falan saat 8 e geliyor sonra hep birlikteyiz ya oyun oynuyoruz bazen biz çay içip sohbet ederken kızım kulak misafiri olurken oyun oynuyor falan ama bı değişiklik arıyoruz bazen çünkü eşim yorgun geliyor tabi ve bazen sıkıliyor ve uykusu daha çabuk geliyir, mesela kızım uyusa film izlesek gece 12 ye kadar oturuyor ama birlikteyken daha erken uykusu geliyor.. ben esiminde içinde bulunup kaliteli vakit gecirebilecegimiz neler yapabilirim, siz neler yapıyorsunuz... Genelde kızım sadece ikimizi birlikte görse ve biz çay içiyor olsak mesela çok mutlu oluyor anne baba sizi çok seviyorum diyor yani gündüz hep oyun istese de akşam sadece birlikte olmak yetiyor sorun eşimin gözlerinde heyecan olarak bize katılması... Bunun için ne yapabilirim. Biraz uzun oldu kusura bakmayin

Bizde evlendigimizden beri almadık kızımız dogdu zaten iyiki almamisiz dedik hala da diyoruz.. eşim aksamlari 7de geliyor yemek yiyoruz sofra topla falan saat 8 e geliyor sonra hep birlikteyiz ya oyun oynuyoruz bazen biz çay içip sohbet ederken kızım kulak misafiri olurken oyun oynuyor falan ama bı değişiklik arıyoruz bazen çünkü eşim yorgun geliyor tabi ve bazen sıkıliyor ve uykusu daha çabuk geliyir, mesela kızım uyusa film izlesek gece 12 ye kadar oturuyor ama birlikteyken daha erken uykusu geliyor.. ben esiminde içinde bulunup kaliteli vakit gecirebilecegimiz neler yapabilirim, siz neler yapıyorsunuz... Genelde kızım sadece ikimizi birlikte görse ve biz çay içiyor olsak mesela çok mutlu oluyor anne baba sizi çok seviyorum diyor yani gündüz hep oyun istese de akşam sadece birlikte olmak yetiyor sorun eşimin gözlerinde heyecan olarak bize katılması... Bunun için ne yapabilirim. Biraz uzun oldu kusura bakmayin

Merhaba
Biraz can sıkıntısı oluyor evet. Ancak o boşluk tv ile de dolmuyor.
Eşinizin letoya ilgisi var mıdır. Bu aralar çok rövanşta olan küçük lego çılgınlığı var. Kocaman dönme dolaplar, evler falan yapılıyor bu küçük legolarla.
Ya da yapboz ile ilgilenir mi? Şöyle 3000 parçalık yapboz. Hatta belki ailenizin yapbozu
Geçenlerde pazardan küçük parçalara ayrılmış ahsap mobil tarzı şeylerden aldık. Önce birleştirdik örneğine bakarak sonra bir güzel boyadık. Koca halikopterler, gemi, araba, bebek yatağı, ev falan oluyor.
Kış da geldi. Ev etkinliklerini artırmak gerek haklisiniz. Parkta ya da dışarıda gezerek vakit geçiyordu ama artık havalar soğudu. Daha da dusunelim bakalım neler çıkacak. Ben de fikirlenizi bekliyor olacağım.