Bebeğimi sütten kesme ve abisiyle odadan ayırma

Caykaralı

New member
Merhabalar. 19 aylık oglum ve tam 4 yasinda bir oglum daha var. Büyük oglum dogdugundan beri bizimle uyuyordu. Ikinci cocuk olunca bir kac ay daha bizimle yatti, küçüğü besiginde. Sonra babasiyla büyük oglum farkli odada gectiler. Ayni yatakta yatiyorlar. Ben de kucüğüyle yatıyorum. Emiyor da hala. Bir kac ay sonra hem sutten kesip hem de ikisini de bizden ayirıp aynı odada yatırmayı planlıyorum. Bu süreç nasıl olmali. Büyüğü yeni oda alicam kardesinle yatacaksiniz deyince hevesli gibi ama bilemiyorum. Su anda yanlız uyumayı kesinlikle reddediyor. Ne yapmali nasil davranmaliyim bilemiyorum. Büyüğü 21 aya kadar emdi hamile kalinca biraktirdim. Yara bandi yapistirmistim. Cok zor olmadi kestirmek. Cok aglamadi. Ama küçüğü kuralina uygun kestireyim diyoum sütten 😊 Yardimci olursaniz cok sevinirim

Caykaralı

New member
Merhaba sevgili anne.Oncelikle adem hocayi ne zamandir takip ediyosunuz?Kitaplarini okudunuz mu onu soruyum.Sorunuza gelwcek olursak eger buyuk oglum bizimle beraber yatiyordu derken ilk iki yil beraber uyuyup iki yasindan sonra yatagini ayirip ama ayni oda da mi drvam ettiniz yoksa 4 sene boyunca ayni yatakta beraber mi yattiniz?Eger beraber yattiysaniz bu iyi olmamis.Simdide babasiyla yatiyo demissiniz.4 yasinda ki bir cocugun yatagi ayrilir ve ayri bir yatakta kendi basina yatar vaziyette olmasi gerekir.Babasi ya da siz uyuyana kadar yaninda durabilirsiniz ama kendi yataginda yatmali.Ikincisi 19 aylik bebeginizi sutten kesmek icin cok erken.Saglik probleminiz ya da sutun tamemen kesilmesi gibi bir durum soz konusu degilse 24 aya kadar emzirmek hem sizin hemde bebeginiz icin oldukca faydali.24. Aya kadar bekleyin hatta adem hoca 30 aya kadar surebilecegini soyluyor.Ayri bir odaya ayirmayin sakin.sizle beraber yatmaya devam etsin.Once suttek 24. Ayda kesin daha sonra yatagi ayirin.Buyuk oglunuzda da sutten kesme surecinde hata yaomissiniz.En cok sevdigi anne gigsunden tiksindirerek ya da korkutarak ayirmak cocukta travmalara yol acabiliyo.Belki cok aglamiyo hoc bi sorun yasamadik diyoaunuz ama ilerde baska sorunlarla karsiniza cikiyo bu husus.Yalniz yatamiyor demissiniz.Guvenli baglanmadan haberiniz var miydi?Ilk iki sene beraber yattiniz mi onunla da?Belki de sutte bu sekilde ayrilmasi sonucu guvemi zedelendi ve su anda yalniz yatmak istemiyo sevgili anne?Size yardimci olmak istiyorum sorularimi sakin yanlis anlamayin.[/QUOTE
Adem hocayi yaklasik iki senedir takip ediyorum. Evet büyük oglumla hep ayni yatakta yattik. Dogru olmadiginin farkindayin zaten. Sadece ayırmak icin dogru yolu ariyorum. Bilemiyorum guvenli baglanma ile ilgili mu yanliz yatmak istememesi. Ama zatwn hic yanliz yatmadigi icin yanliz yatmayi istememesi normal degil mi. Küçük oğlumu da sutten kesmek icin 24 ayı bekleyeceğim zaten. Teşekkür ederim yardimci olmaya calistiginiz icin ayrica.