Ben pedagoji kitaplarını üniversite de iken okudum

bengibade

New member
evet malesef çabalarım sanki boşa çıkıyor. Adem hoca diyor ya videoları izlerken eşinizi de alın gelin. ya da okuduysanız eşiniz de okusun. ben kitabı aldım okudum. ağlaya ağlaya . çünkü beni anlatıyordu. yaşadıklarımı. eşime dedim ki ne olur okur musun. 1 hafta uğraştım . en sonunda başladı bir kaç sayfa okudu. ben bu kitapları üniversitede okudum. otur bana bağlanma konusu anlattı. sonra dedi ki. şu an böyle olamıızın nedeni sensin. beni dinlemedin. ah bu kadınlar . çocuk küçük idi sen çalışmak istedin. çalıştın ne oldu vesaire..... konuşamadım. cevap veremedim. oysa dedim amacım senin beni anlamadan neden ben böyleyim . onarılmak istiyorum beni anlar veya destek olursun. yine suçlayıcı bir dille konuşmasını yaptı. benim çocuğuma kızmam dinlemem ağlamam eşime küsmem insanların saçma sapan bakışlarını sözlerini kafaya takmam. cevap veremediysem o an, daha sonra kendi kendime tekrar tekrar konuşup cevap vermelerim. :((( bitmeycek. canımı yakan insaların gözümün önünde olması, sürekli o şahısla kıyaslanmam, sürekli onun sosyal hayatı yaptığı işleri duymam.
İşin içinden çıkamıyorum gibi. bir ara herkese karşı hissiz olmuştıum. yani onların varlığı yokluğu bir şey ifade etmiyordu. ama ne oldu ise bu aralar canımı sıkıyor.
yetişkinlerde küslük davranışı bende çok. eşime ne desem ki. madem sen okudun biliyorsun neden uygulamıyor veya bana anlatmadın . paylaşmadın bende faydalansaydım. Pedagoji okulu videoların çoğunu izledim not aldım . hep anne iyi olursa her şey iyi olacak izlemi var. onarılma onarılma onarılma. tam onarılıyorsun bi bakıyorsun hopppp gümmm kütt bir tokat. ciddi anlam da uzmandan yardım almalıyım. ama nasıl. o da lanet olsun para... o da yok...