Bir anneyi evladına karşı tahammülsüzleştiren nedir böyle?

Ahval1

New member
Cevabı gercekten merak ettiğim icin konudan bahsetmem gerekiyor. Şöyle annem heves etmiş yemek takımı bakalım sana dedi. Gittik baktik beğendik. Eve gelince netten baktim. Yemek takımı alman markası ve kemik tozundan yapılmış icime şüphe düştü. Arastırdım helal olup olmamasiyla alakali bir sey bulamadim. Ama okuduklarimdan anladigim süpheli. Bunu anneme dedim. Anne boyle bir ihtimal varmis. Gel baska bakalim. Sonucta kullanacak benim icime sinmedi dedim. Annem yeni yeni icatlar çikarma. Onlar kasiklarla cok guzel uydu başka bulamayiz. Ben şimdi oraya ne diyecegim.( Kararlastirdik daha eve gelmedi.) Bunlari sinirli bir ifadeyle soyledigini dusunun bir de. Boğalmıs bir sekilde.(aldığımız yerde de annem eski müsteri. Gittigimizde dukkani onune serdiler o derece. ) ki annem dini hassiyetleri olan bir insandir. Hocalik gecmisi var. Ben problem oldum. Ben sıkıntı oldum. Sabah olsun konu yine açılacak ve ustume gelecek. Allah askina ben ne yaptim. Gercekten cok mu zor. Boyle bir suphe varsa tamam gel baska bakalim icine sinmezse yine acelemiz yok yeni urunler gelir bekleriz demek boylesine zor mu. Hatta gidersek teyzemin kizini da cagirdi. Biz bunla anlasamiyoruz sende gel dedi. Ugrasmak istemiyorum boyle seylerle sıkılıyorum dedi. Annemin boyle ufacik bir seyde tahammulsuz yapan ben degilim. Ama burda oldugu gibi cıkıntılık yapan ortamı istememekle geren ben oldum . Kararında diklenmeden dik durup sakince isi hallet diyorum kendime.

Son düzenleme:

Ahval1

New member
Orda kemik tozu oldugunu duydum ama ilk defa boyle bir alisveriste bulundum. Ayrıntısıni bilmeden. Hatta annem bir baska dukkan sahibine sormus. Gercek kemik tozlari cok pahali olur demis. Bunu ordayken soyledi. Yani aldigimiz gercek degil manasinda. Eve gelince markayi nete yazmak aklıma geldi. Gayette kemik tozu yaziyordu su kadar yuzde de diye. Baska ayrinti goremedim ve bana supheli geldi. Aradan iki gun gecti ben okuduklarimi dedim. Boyle basladi.

suhande

Member
sormayın. benim annem de babam da hiçbir sözümüzü önerimizi dinlemez kendi bildiklerini okurlar. ablam 40 ben 38 yaşımızdayız yıllardır iş ve insan tecrübemiz var, hala dünyayı kendi gençliklerindeki gibi sanıp safça hareketler yapıyorlar. başları derde girince de yardım da istemiyorlar. hep haklılar. hep başkaları haklı ben ve ablam haksızız. hatta çoğunlukla benden ya da ablamdan "korktukları için" damatlarıyla konuşuyorlar. hep böyleydiler hep de böyle kalacaklar maalesef... iki çocuğum var inanın kendimi onarmak için çok zorlanıyorum.

Ahval1

New member
Annenizin babanizla sorunlari varmi? Benim en tahammulsuz oldugum zmanlar genelde esimle tartistigim zmanlar oluyoda.ogluma cok bagiriyorum.hani surkli boyle ise bi yorum yapamicam ama

Her şey var aslında. Hep birikenler. Şu dunyada başımı dizlerine koymamı, kızmadan azarlamadan sakince dinlenmeyi elimde alan, annemi bu duruma getiren kim varsa hakkımı helal edesim yok hiçbirine.

Son düzenleme:

Ahval1

New member
sormayın. benim annem de babam da hiçbir sözümüzü önerimizi dinlemez kendi bildiklerini okurlar. ablam 40 ben 38 yaşımızdayız yıllardır iş ve insan tecrübemiz var, hala dünyayı kendi gençliklerindeki gibi sanıp safça hareketler yapıyorlar. başları derde girince de yardım da istemiyorlar. hep haklılar. hep başkaları haklı ben ve ablam haksızız. hatta çoğunlukla benden ya da ablamdan "korktukları için" damatlarıyla konuşuyorlar. hep böyleydiler hep de böyle kalacaklar maalesef... iki çocuğum var inanın kendimi onarmak için çok zorlanıyorum.

Yanlıs bir şey söylemiyorsun mesela. Doğru olan da eminsin. Ama en ufak evlat olarak yasadığın bahsettiğin bir aksaklığa tahammül olmuyor. Dikkat ettiğin ayrıntılar önemliyken başkalarına göre sadece amacin ortalığı karıştirmak oluyor. Ben artık şöyle düşünüyorum. Annem benimle anlaşamadiğini soyler. Kizkardesim mesela bir sey alacak olsa onsuz hareket edemez. Her seyde kararsızdir. Ben yeri gelir beğenmem istemedigim bir seyi zorla yapmak istemem. Anneme göre anlaşamama sebebimiz. Aykırılık yapmak, büyümeyen bir evlat, çocukça davranmak.. annem tamamen şimdi ki benmiş aslında. Bence. Düşünürmüş ne neden diye. Ama yaşadıkları artık böyle düsündürmüş. Başaramamış. Tahammülü kalmamış. Başka şeylerle oyalamış kendini gerçeği görmemek icin.Üzülüyorum. Ayrıntılar üzerinde düşünüp bu neden böyleye tahammülü yok. Hele benimle alakalı. Beni aileden kopuk görüyor. Halbuki onu benden başka inceden de düşünen olmaz. Olsun varsın öyle düşünsün. Rabbim her sıkıntılarında da hep yanlarında olmayı nasip etsin. Başımın üstünde yerleri var. Ben birey olduğumu anladığım, doğruyu yanlışı okuyup öğrendiğim,kayda değer bir potansiyel taşıdığımı bilmeye ve daha çok öğrenmeye devam edicem.

Ahval1

New member
Cok uzuldum nu duruma.peki sorumu cozdunuzmu yemek.takimi durumunu?

Tepkisine üzüldüm. Benim istediğimden ziyade takımın güzelliğinin bozulmasından satıcıya nasıl diyeceğini düşünmesine üzüldüm. Bunları derken de azarladi beni. Teyzemlerdeydik. Sanki ben anlamazmışım gibi teyzemin kızını çağırdı özellikle ikinci gidişe. Kendimi yetersiz hissettim. Gittik önden bizi gönderdi. Kendi sonradan geldi. Yolda bir sey demedi. Satıcının bildiği pek bir sey yok. Degiştiricem diyince surat beş karış oldu. Istemedim almadım o an. Yenileri gelecekmiş tekrar bakicam. Çıkarkende zahmet oldu o kadar kutuladılar falan filan dedi annem. Kutulasınlar dedim. Teyzemin kızı da olsun işi. Onemli olan içine sinmesi dedi. Zamana bıraktım.

Son düzenleme:

Ahval1

New member
Sizin duyarli bi insan oldugunuzun farkindayim.ama su varki cok.kirilgansiniz.mesela bazi anne kuz iliskilerinde kiz birazdaha catlak olursa uzulmez.sizin durumunuzda olsaydim.bunu ben kullanicam sen gelme ben gider degistiririm derdim.hemn evlenmiyorum annecik derdim kizioyosa kizabilir.tabak canak icin annem beni kiriyosa bende cok rahat karsiligini verirdim.tamam sizdede birikim var mesela ama hani o kizdiginda orttami yumusatmaknadina sakalr yapsaniz.onu guldurmeye calissaniz.cok hassas oldugunuzun fsrkindayim ama boyle herseyi takarak sadece hasta olursunuz?.yarin dogacak cocugunuzada sizin tahammulunuz olmaz bilinc bi yere kadar bende bilincliyim ama tahammulum yok annemin yasattiklarini bazen yasatiyorum cocuklarima:(
Alınganım belki dediğiniz gibi. Ama bu şekilde olmayı da ben seçmedim bir yerde. Pes peşe kardesler olmuş. 7 aylıkken yeni bir kardesin telasi falan filan. Bunlari gectim. Kimsenin bak dogru olan bu boyle ol diyip istediğim gibi olmasini beklemiyorum. Yanlıs olabilir eksik olabilir bağırabilir çağırabilir. Asıl önem verdiğim tüm bunların telafi çabası. Dinlenmek. Ve konuştuğuma önem verilmesi. Ben annemle konuşamıyor. Yine ne var gibi bir tavır takınmasından. Akşam bana bağırdı çağırdı ertesi gun konuyu hiç açmadı. Orda anladim ben, yanlisini kabul etti. Cevaplarimdan da farkettiyseniz konuyu açarken ki hararetli konusmam gitmişti. Bende alttan aldım. Şakalaşarak dediğiniz gibi belki bir çözüm olabilir ama gözlemliyorum ki annem dışarda kursları vardır. Ki kurslara gidişinin de bir oyalanma davranışı olduğunu düşünüyorum. İnsanları güldürür eğlendirir sakalar yapar. Ama evde genel rutini oturma odasında akşam erkenden uyumak. Arada güler eğleniriz sakalaşırız tabi. Ama başkalariyla olduğu gibi bizimle sakalaşmali gulmeli degildir diyaloğu. Hatta şöyle der dışarda kurstakileri güldürüyorum hayat dolusun iyi varsın diyorlar. Ben sizi anlamıyorum der. Şimdi şöyle düşünüyorum. Alınganlığım ayrıntıları düşünmem bu neden böyle dememler benim için nimetmiş (ki ergenliğim bunları sorgulayarak geçti) ben bu bakış açısında olmasam şimdi daha kabul edebilir kendine bir şeyler katma çabasında olmaz annem gibi duyarsız olurdum. Hayatı yeri geldiğinde önemsememekten de yanayım. Ama önemsemediklerimin nedeninin farkında olarak, duyarsız kalarak değil. Nedenini bildiği yerde insan yüzleşiyor en azından ve daha kabul edilebilir oluyor birçok şey. Ama duyarsız olduğunda bir ömür yüzleşemediklerinle icine dert oluyor birikerek iste o zaman da hastalık oluyor bence. Ve yuzlesme şu hayatta en çok cesaret isteyen şey gibi geliyor. Bu cesareti gösteremeyenlere en ufak bir diyeceğim yok çünkü gerçekten zor. Bir gun bir yuva nasip olursa bir de evlat tum bildiklerimle tek anladığım yanlışın eksiğin kusurun olabilir ki insansın her zaman doğru olamazsin. Ama en azından yaptığın yanlışın farkına var ne yanlıs yaptığını bil ve telafi cabasinda ol duyarsız kalma diyorum kendime. Bazen oluyor ki dalıyorum oturma odasında ailemi seyre. Suan burda olmak ne büyük nimet çok şükür diyorum eksikler yanlıslarla.. Aile nimeti vazgeçilmez bir sey. Ama sıkıntı olan bir şeyleri de görmezden gelemiyorum işte. Illa uzerine düsünüyorum

Son düzenleme:

Tuba12

New member
Annenizin sorumlulukları yükü fazla mı geliyor acaba ben kendimden biliyorum fazla sorumluluk aldığım zamanlarda omuzlarıma fazla yük bindiği zamanlarda tahammülsüzlük göstere biliyorum

Merve1987

New member
Cevabı gercekten merak ettiğim icin konudan bahsetmem gerekiyor. Şöyle annem heves etmiş yemek takımı bakalım sana dedi. Gittik baktik beğendik. Eve gelince netten baktim. Yemek takımı alman markası ve kemik tozundan yapılmış icime şüphe düştü. Arastırdım helal olup olmamasiyla alakali bir sey bulamadim. Ama okuduklarimdan anladigim süpheli. Bunu anneme dedim. Anne boyle bir ihtimal varmis. Gel baska bakalim. Sonucta kullanacak benim icime sinmedi dedim. Annem yeni yeni icatlar çikarma. Onlar kasiklarla cok guzel uydu başka bulamayiz. Ben şimdi oraya ne diyecegim.( Kararlastirdik daha eve gelmedi.) Bunlari sinirli bir ifadeyle soyledigini dusunun bir de. Boğalmıs bir sekilde.(aldığımız yerde de annem eski müsteri. Gittigimizde dukkani onune serdiler o derece. ) ki annem dini hassiyetleri olan bir insandir. Hocalik gecmisi var. Ben problem oldum. Ben sıkıntı oldum. Sabah olsun konu yine açılacak ve ustume gelecek. Allah askina ben ne yaptim. Gercekten cok mu zor. Boyle bir suphe varsa tamam gel baska bakalim icine sinmezse yine acelemiz yok yeni urunler gelir bekleriz demek boylesine zor mu. Hatta gidersek teyzemin kizini da cagirdi. Biz bunla anlasamiyoruz sende gel dedi. Ugrasmak istemiyorum boyle seylerle sıkılıyorum dedi. Annemin boyle ufacik bir seyde tahammulsuz yapan ben degilim. Ama burda oldugu gibi cıkıntılık yapan ortamı istememekle geren ben oldum . Kararında diklenmeden dik durup sakince isi hallet diyorum kendime.

Ya isinize yarar mi Bilmiyorum ama Ben insanlardan beklentiye girmekten vazgectim. Ben de çok alingan biriydim hala öyle olduğumu dusunenler var ama eskiye göre çok daha Iyi olduğumu dusunuyorum. Gedcek anlamda kotu niyetinden emin olmadigim hic kimseye kusup darilmam. Yani zoruma giden bir davranış gorursem saka olarak dile getiririm. Karsimdaki de anlar. Ama bundan kırıldığımı bilir. Orneklemem gerekirse oğlum 20 aylikken ablam a misafir olarak girmistim ev zuccaciye dukkani gibiydi hic bir sey in yerini degistirmedigi gibi oğlumun hicbirine zarar vermemesi gerektigini alttan alttan veriyordu. Tabi haliyle Ben hep ayakta cocugun pesinde kosuyordum Aman Sunu kirmasin Aman buna zarar veemesin bir de O kosturmada ablam Bana bakip"ay Allah ne guzel ayarlamis sendeki bu enerji Ben de Yok Ben nasil buyutmusum3 cocugu Allah yardimcin olsun bu yasta Anne olsam nasil kosarim pesinde" deyip karsidan Dalga gecer gibi izliyordu.kizi da evlilik yasindaydi ki șimdi evli Ben de Tamam ablacim torunun olunca hepsini hatirlatacam sana Der kırıldığımı belli etmistim. Sürekli de lafimi yani gercek dusuncemi saka yoliyla belli ediyordum ha bu yontem ise yaradi mi yani ablam daha hassas davrandi mi hayir Ben O iskenceyi sonuna kadar cektim ama en azından ıcımı bosaltarak ani patlammain onune gectim hem de iliskimizi zedelememeye calistim. Ama NE oldu onla a rami bozmam ama evine de gitmem o da sebebini bilir yani seni olduğun gibi Kabul ediyorum ama bunlarda rahatsizim

Ahval1

New member
Annenizin sorumlulukları yükü fazla mı geliyor acaba ben kendimden biliyorum fazla sorumluluk aldığım zamanlarda omuzlarıma fazla yük bindiği zamanlarda tahammülsüzlük göstere biliyorum

Sorumluluklarının çok olduğunu düşünmede 3 gün kursa gidiyor. O zaman gitmez diye düşünüyorum. Ayrıntılı dikkat isteyen seylere tahammülü yok. Yavaşlığa tahammülü yok. Bir işe giristiğinde hızlı hızlı olsun ister. En basitinden şoyle bir örnek vereyim. Bulasık makinesinde yikanmış çatal kaşiği kaşık çekmesine ayrı ayrı koymaya sabrı yok. Icim sıkılıyor diyor. Tmm anne sen elleme ben koyarim dedim bir gün gülerek. Anladiğım biriken çok şeyi var. 50 yıldır tasımak.. zor olsa gerek.

Son düzenleme:

Ahval1

New member
Ya isinize yarar mi Bilmiyorum ama Ben insanlardan beklentiye girmekten vazgectim. Ben de çok alingan biriydim hala öyle olduğumu dusunenler var ama eskiye göre çok daha Iyi olduğumu dusunuyorum. Gedcek anlamda kotu niyetinden emin olmadigim hic kimseye kusup darilmam. Yani zoruma giden bir davranış gorursem saka olarak dile getiririm. Karsimdaki de anlar. Ama bundan kırıldığımı bilir. Orneklemem gerekirse oğlum 20 aylikken ablam a misafir olarak girmistim ev zuccaciye dukkani gibiydi hic bir sey in yerini degistirmedigi gibi oğlumun hicbirine zarar vermemesi gerektigini alttan alttan veriyordu. Tabi haliyle Ben hep ayakta cocugun pesinde kosuyordum Aman Sunu kirmasin Aman buna zarar veemesin bir de O kosturmada ablam Bana bakip"ay Allah ne guzel ayarlamis sendeki bu enerji Ben de Yok Ben nasil buyutmusum3 cocugu Allah yardimcin olsun bu yasta Anne olsam nasil kosarim pesinde" deyip karsidan Dalga gecer gibi izliyordu.kizi da evlilik yasindaydi ki șimdi evli Ben de Tamam ablacim torunun olunca hepsini hatirlatacam sana Der kırıldığımı belli etmistim. Sürekli de lafimi yani gercek dusuncemi saka yoliyla belli ediyordum ha bu yontem ise yaradi mi yani ablam daha hassas davrandi mi hayir Ben O iskenceyi sonuna kadar cektim ama en azından ıcımı bosaltarak ani patlammain onune gectim hem de iliskimizi zedelememeye calistim. Ama NE oldu onla a rami bozmam ama evine de gitmem o da sebebini bilir yani seni olduğun gibi Kabul ediyorum ama bunlarda rahatsizim

Rahatsız olan bir durumu farkettirmeye katılıyorum. Ne iliskini bozacak kadar ne de hicbir sey yokmuş gibi davranacak kadar. Bu dengeyi tutturursam daha sağlıkli bir iletişimimin olacagina inaniyorum.

Tuba12

New member
Sorumluluklarının çok olduğunu düşünmede 3 gün kursa gidiyor. O zaman gitmez diye düşünüyorum. Ayrıntılı dikkat isteyen seylere tahammülü yok. Yavaşlığa tahammülü yok. Bir işe giristiğinde hızlı hızlı olsun ister. En basitinden şoyle bir örnek vereyim. Bulasık makinesinde yikanmış çatal kaşiği kaşık çekmesine ayrı ayrı koymaya sabrı yok. Icim sıkılıyor diyor. Tmm anne sen elleme ben koyarim dedim bir gün gülerek. Anladiğım biriken çok şeyi var. 50 yıldır tasımak.. zor olsa gerek. Düzelmeye dair umit dahi kalmamiştir galiba.

Büyük ihtimal annenizin biyolojik ritmi bozuk ve en kötüsü bu durumum kendiside farkında değil

Ahval1

New member
Ben sizi cok iyi anladim suanda kiznkardesimin uyasadigini siz yasiyosunuz.benom.kardesimde kucuk 10byasinda hic kimse dinlemez onu.aslinda size birseynsormak.istiyorum ben herkeze karsi tahammulum az cok var ama kizkardesime karsi yok.hep onu susturmak istiyorum mesela sen ne anlarsinlari felan cok soyler annem bende o konustugunda ayri bi geriliyorum sebebini bilmiorum ama kardesime karsi davranirken hic ozenlindavranmiyorum.kendimi durduramiyorum oturup dertlesiyim diyorum o konusurken boguluyorum resmen bunun sebebininbulamadim.acaba annenizin hissettigide bumu.cunki benim.annemde kardesime ayni sekilde davraniyo.ve eminim kardesimde sizin hissettiklerinizi hissediyo:(

Tamamen bu diye diye düşünüyorum. Alıngansan bu kadar alingan olma güclü ol tavırlar. Konustuğunda deger vermeme. Hatta guzel bir sey yaptiğinda vay be sen boyle yapican gibi şasirmalar. Ne yaparsan yap begenmemeler kucuk bir sey icin kalp kirmalar buyutmeler degersiz yetersiz suclu hepsi.. Ah o yaslar :( benim en bunaldiğim donemlerin basladigi zamanlar

Ahval1

New member
Ben sizi cok iyi anladim suanda kiznkardesimin uyasadigini siz yasiyosunuz.benom.kardesimde kucuk 10byasinda hic kimse dinlemez onu.aslinda size birseynsormak.istiyorum ben herkeze karsi tahammulum az cok var ama kizkardesime karsi yok.hep onu susturmak istiyorum mesela sen ne anlarsinlari felan cok soyler annem bende o konustugunda ayri bi geriliyorum sebebini bilmiorum ama kardesime karsi davranirken hic ozenlindavranmiyorum.kendimi durduramiyorum oturup dertlesiyim diyorum o konusurken boguluyorum resmen bunun sebebininbulamadim.acaba annenizin hissettigide bumu.cunki benim.annemde kardesime ayni sekilde davraniyo.ve eminim kardesimde sizin hissettiklerinizi hissediyo:(

En kotüsü de ne biliyor musunuz. Annenizden mahrum kalıyorsunuz. Ne sıkintinız varsa kendinizle rabbiniz arasinda. Destek yok. Bir gececek diyen yok. Yol gosterecek yok. Bak sen yaparsın başarırsın diye sana guc veren yok. Cunku konustugunuzda daha cok yara alacagini dusunuyorsunuz. Ya kızılacak ya kucumsenecek ya da umursanmamis olacaksiniz. Tum bu sefkatsizlik hissi anneniz hayattayken oluyor birde. Bir oda kadar yakininiz. Bir cekyat kadar yakininizdayken.

Ahval1

New member
Aynen aynen. Anlattiginiz gibi.bisi yaptiginda aaa cok buyuk bisimi yaptin sanki demeler.agladiginda ne var canim bunda aglancak bos bos aglayip durma demeler.ayni anlattiginiz seyleri yasiyo kardesim.ama ben bunun neden oldugunu bilmiorum.annem bize karsi oyle degil ama kardesime bu sekilde davraniyo.kardesim benim elimde buyudu cocugum gibiydi cok severdim kendisini.ama suanda kucukken sevdigim kadar seviyomuyum sorguluyorum kendimi.acaba ona neden boyle davraniyorum bazen dusunuyorum.ama bilmiorum onun hic bi hareketine tahammulum yok ahval hanim:( bu kasitli degil ama bisi yaptigi icinde degil harektleri cok garibime gidiyo.annem eskiden daha kotu davraniyodu ben biraz adem gunesten bahsettim simdi biraz duzeltti kendini ama genede tahammulsuzuz ona karsi.garibimin gunahi neki onu bize o sekilde gosteren guc neki kendime cok kiziyorum ya

Anlayamiyorum pek ama ben evde hassas olan cocuguyum mesela. Diger kardeslerime annem boyle degildir. Mesela bu aksam kizkardesim yurtta zehirlenmis annem yarin yanina gitmeye niyetli. Ben unideyken enfeksiyon kapmistim bir aksam. Gece hastaneye goturduler beni. Serum falan derken sabaha ezaninda ciktik ordan. Ama ben annemle konustugumda beni teselli yerine oyle bir durumda oldugum icin bunalmisti. Telefonda kizmisti bana. Hatta durumun devaminda haberdar etmek istemedim. Cunku kiziyordu bana. Yanima da gelen falan olmadi. Yeri gelir kizkardesinle can degilsin diye bana kizar. Kiz kardesim beraber disari ciktigimızda yedigimiz yemegin parasini bursu yaninda oldugu halde alman usulu odemistik ki ben denklestirerek cikardim parayi hic orali olmadi. Bende olacak ta ona odettiricem mumkun degil. Ama soguk olan ben oldum annemin gozunde.

Ahval1

New member
Cok haklisiniz cok dogrunseyleri soyluyosunuz yasinizi cok merak ettim sakincasi yoksa soylermisiniz? Suna inanin ayninseyi kardeim yasadigi icin soyluyorum size bi kasit olark yapmio bunu anneniz inanin bana cunki biz kardesime kasitli yapmioruz belki ccuklarim birazdaha buyudugunde onlara karsi bnde oyle olacagim cunki annemden gordugum bu.ama bikincli oldugum icin birazdaha kendime ceki duzen verebilirim.size yardimci olmayi cok isterdim ama inanin bana aklima hic bisey gelmiyo.kardesime benzetiyorum sizi.

25. Cogu kez bende goruyorum annemin derdi benimle degil. Ama bunu 24umde gordum ben. 14 yılim kendimi suclu yetersiz degersiz gormekle gecti. Ve hic kolay degildi

Ahval1

New member
Gecmis olsun.ahh ahval hanim ahhh annemde bize karsi hic boyle degildir.ama.kardesie tahammulsuzdur iste.kiskanmak degil sizinkisi ayni degeri sizde gormek.istiyosunuz.ve bu degeri gormek istemek sizin en dogal hakkiniz.ama sise verebilcegim tek tavsiye su cok onemsemeyin kafaniza takmamaya calisin duseltemiyosunuz belliki.kendinizi yipratmayin o yuvadam ucup gidene kadar kendinizi yipratmamaya calisin.cunki siz bu sorunlari kafaniza taktikca daha cok kirilcaksiniz daha cok yiprancaksiniz.icinizde buyuyecek ve birgun cok baska sekilde patlayabilirsiniz.

Elhamdülillah çooooook daha iyiyim. Ben 24 umde kendimi yeniden doğmuş hissediyorum. Her farkettiğim adımda hüngür hüngür ağladım icimden geldiği gibi. Sonra bir bir gördüm problemleri. Simdi bahsederken oyle canım yanmıyor. Eminim annem farkında değil. Bir yuva kurmak da nasip. Ucup gideyim bir an once telasinda değilim biliyor musunuz. Tam tersine. Allahım nasibimde yoksa annemle babama bakarım. Her ihtiyaclarinda yanlarinda olurum. Bu mutluluk bana yeter diyorum. Cunku artık ofkem yok. Kırılmışlığım var. Üzülmüslüğüm var ama öfkeli değilim. Öfkem de hatta bana nasıl yaparsınız degil. Nasıl görmezsiniz. Keşke görebilseniz sizde iyi olacaksiniz anlami tasiyor. Siz sordukça da mesele derinlesti.artik kafamda buyutmuyorum. Daha kabul edebilirim de bir ruh halindeyim. Bir insan olduğu gibi kabul ediliyorsa konuştuğunda gozunun icine bakılıyorsa yaptigi işe tebessümle bir karsilik veriliyorsa o insanin mutlu olmamasi mumkun degil gibi geliyor. Kızkardesiniz de insaallah iyi olur.

Ahval1

New member
Gecmis olsun.ahh ahval hanim ahhh annemde bize karsi hic boyle degildir.ama.kardesie tahammulsuzdur iste.kiskanmak degil sizinkisi ayni degeri sizde gormek.istiyosunuz.ve bu degeri gormek istemek sizin en dogal hakkiniz.ama sise verebilcegim tek tavsiye su cok onemsemeyin kafaniza takmamaya calisin duseltemiyosunuz belliki.kendinizi yipratmayin o yuvadam ucup gidene kadar kendinizi yipratmamaya calisin.cunki siz bu sorunlari kafaniza taktikca daha cok kirilcaksiniz daha cok yiprancaksiniz.icinizde buyuyecek ve birgun cok baska sekilde patlayabilirsiniz.

Benim aklıma artık şu geliyor. Annem tam da benim gibiymiş. Ben ona çocukluğunu hatırlatıyorum. Yasanan degersizlikleri sucluluklaei yetersizlikleri aşağılanmaları şefkatsizlikleri.. ona ne yapılmışsa aynısını yapıyor. Hatırlattığım da iyi seyler olmuyor. Ondan tepkili. Bu geliyor aklıma. Yüzleşmek ağır geliyor. Hatırlamak istemediklerimiz gözümün önündeyse bir evlat kadar yakınındaysa her seyi goze batar. Hatta soyle de soyleyim ben annemle cok benzerim. Elimden annemi bilmis insanlar vardir. Bir ise baslarsak ikimizde candan yapariz mesela.

Son düzenleme: