Bir Erkek Hanımından Neden Soğur ?

şima

New member
Arkadaşlar birkaç soru sormak istiyorum etrafımda bazı durumlar hissediyorum veya bazen görüyorum tabi bu sorunun farklı farklı bakış açısı olabilir , değerli cevaplarınızı merak ediyorum. eşinden soğuyan erkek nasıl durumlar sergiler nasıl davranır....

Kendi ic muhasebesini yapabilmeli bir Erkek. Tvden internetten ve disarinin karmasikligindan siyrilip kendindeki gucu kesfedebilmeli. Bir erkek esine gercek eş olabilirse bir aileyi bir aziz misafirin gelecegini bir toplumu kurtarabilir. Iste bu gucu kesfedebilmeli.
Aslında soğumak ile kastedilen, duygusal bağların zayıflaması değil mi? Acaba duygusal bağ neden zayıfladı diye de bakılabilir belki...

Güvenli Bağlanma'da bağlanmanın işareti olarak "kendini bırakabilme"den bahsetmiş Adem Hoca. Eğer eşler arası bağlanmada bir sorum varsa, eş eşe kendini bırakabiliyor mu, bu değerlendirilebilir. Bırakamadığı durumlar neler, neden bırakamıyor, bunlar üzerinde durulabilirse sanırım manzara biraz daha netleşir...

nureddinelmas

New member
Arkadaşlar birkaç soru sormak istiyorum etrafımda bazı durumlar hissediyorum veya bazen görüyorum tabi bu sorunun farklı farklı bakış açısı olabilir , değerli cevaplarınızı merak ediyorum. eşinden soğuyan erkek nasıl durumlar sergiler nasıl davranır....

Soru tam anlaşılmamış ki verilen cevaplar, sorunun cevabı değil. soru da hanımından soğuyan erkeğin nasıl bir tavır sergileyeceği soruluyor? ne yaparım demiyor?
Adem Hocamın, Pedagoji okulunda Aile ile Bağlanma-Aidiyet konusunda bundan da bahsediyor. Eşi ile bağ kuramamış veya eşinden soğumuş erkek işten eve gelince isteksizce gelir, gelirken markete uğrayayım, şuraya, buraya uğrayayım der, yani eve mümkün olduğunca geç gelir, arkadaşları ile takılır, kendince geç gelmek için bahane üretir. evdeyken telefon ile meşgul olur, iş takip ediyorum der. tabi kopmanın şiddetine göre tavırları da artabilir. Ama Adem Hocamın Pedagoji okulunda iki bölümlük Aidiyet konusunu iyi dinlemenizi tavsiye edebilirim. Dinlediğiniz de tavırlarının nasıl olacağını ve çözüm yollarını anlatıyor, istifade edeceksinizdir inşallah. Tabi iş yaparken değil, çocuklar ile meşgul olurken değil, zaman ayırarak dinlerseniz daha anlaşılır olur.

Hikmet

New member
Birde duyarsiz kalbi kapanmis erkek var ona ne yapmali?

Ben adem güneşten kadınlara söyle bir tavsiye duymuştum Eşinizin içindeki çocuğu uyandırın.uyurken üstünü örtün evden cikarken yakasını düzeltin. Bakın neler olacak.kalbi kapanmamistir.belki orselwnmis cocuklugu vardır kalbini korumak için kendini engelliuorxur bilmeden öyle bir Eşiniz varsa onun çocukluğunu iyi edin ben her kadında bu gücün olduğuna inanıyorum. Umarım oglumun karşısına öyle bi es çıkar

hzark

New member

Esinden soguyan erkege gore degisir bence... Herkesin piskolojisi ayridir kardesim, bence esine bagli olan hanim, esinin neyi ne zaman nasil yaptigini iyi bilir. Bazen cevap hanimda gizlidir.

hzark

New member
Birde duyarsiz kalbi kapanmis erkek var ona ne yapmali?

Ben adem güneşten kadınlara söyle bir tavsiye duymuştum Eşinizin içindeki çocuğu uyandırın.uyurken üstünü örtün evden cikarken yakasını düzeltin. Bakın neler olacak.kalbi kapanmamistir.belki orselwnmis cocuklugu vardır kalbini korumak için kendini engelliuorxur bilmeden öyle bir Eşiniz varsa onun çocukluğunu iyi edin ben her kadında bu gücün olduğuna inanıyorum. Umarım oglumun karşısına öyle bi es çıkar ��������

Bence bu durum bu olkonu uzerinde denenmeli... Aydinlatici sonuclar cikacagini düşünüyorum.

Merve1987

New member
Soru tam anlaşılmamış ki verilen cevaplar, sorunun cevabı değil. soru da hanımından soğuyan erkeğin nasıl bir tavır sergileyeceği soruluyor? ne yaparım demiyor?
Adem Hocamın, Pedagoji okulunda Aile ile Bağlanma-Aidiyet konusunda bundan da bahsediyor. Eşi ile bağ kuramamış veya eşinden soğumuş erkek işten eve gelince isteksizce gelir, gelirken markete uğrayayım, şuraya, buraya uğrayayım der, yani eve mümkün olduğunca geç gelir, arkadaşları ile takılır, kendince geç gelmek için bahane üretir. evdeyken telefon ile meşgul olur, iş takip ediyorum der. tabi kopmanın şiddetine göre tavırları da artabilir. Ama Adem Hocamın Pedagoji okulunda iki bölümlük Aidiyet konusunu iyi dinlemenizi tavsiye edebilirim. Dinlediğiniz de tavırlarının nasıl olacağını ve çözüm yollarını anlatıyor, istifade edeceksinizdir inşallah. Tabi iş yaparken değil, çocuklar ile meşgul olurken değil, zaman ayırarak dinlerseniz daha anlaşılır olur.
Bir tek Ben anlayamiyorum heralde böyle formulleri. Çocuk Sunu yaparsa böyle olmustur Yok es böyle davranirsa sogumustur gercekten bakiyorum Adam eve gelmek istemiyor eve gelince telefonla ugrasiyor sonra da uyuyakaliyor sabah biz uyanmadan isine kosuyor agladigimda Goz yasimi silmeyi bırakın zaten sen takintili ya da hasta birisin bakıșı atiyor. Ama erkeklerde pek gorulmeyen sevgi ve ovgu kelimeleri dilinden dusmuyor. Anlattigina göre arkamdan konusan biri olsa hemen agzinin payini veeiyor. Cevresinde sözüm ona hanimkoylu olarak taniniyor ama yaptigi hic bir iste Bana danizmayi bir tarafa bırakın bir sey desem umrunda olmuyor. Aile me karșı çok hassas. Ondan bir sey Rica etsem(gerek cocukla ilgili olsun gerekse ev isi) hanım benden hicbir sey bekleme zorlaniyorsan kadin tut hic temizlik yapma Ben parasini veririm diyor șimdi Ben bunlari nasil aciklayacagim hadi Bakalim siz bulun Ben Iyi de diyemiyorum kotu de?

Üsküdar

New member
Başlığa cevabım,erkekler çok beklentili ve beklentilerini karsilayamadiklari için soğur.Nasil davranıra cevabım,ilgileri evin dışına kayar.Arkadaslariyla,internetle zaman geçirirler.Sizin istekleriniz ona batmaya başlar ve bir bakmışsınız dünyanın en doğru cümlesinide söyleseniz sizi eleştirir,eleştirir, eleştirir.. Kadın ne yaparsa ne ederse etsin eleştirir.Elestirilerden dolayı kadın tuhaflasmaya başlar hep kendini savunur bu defa da kadın bencillikle suçlanır,dırdir etmekle suclanir,hicbirsey bulamazsa da yıllar önceki bir davranışıyla suçlanır,suçlanır,suçlanır.. iletişim zedelenir böylece..Bence..

şifa

New member
Konuyu yeni gördüm Allah hiç bir eşi eşinden soğutmasın soğuma belirtilerini söylemiş arkadaşlar ilgisiz davranır tv telefonla internette zaman geçirir diye düşünüyorum. Ama bunları hayat tarzi haline getirmiş olan erkeklerde var bu da tamamen eşine bağlanamama problemiyle alakalı ozaman. Bilemiyırum hayat şartları çok zor eşler çalışmaktan harap oluyorlar ve ne hanımlarına nede çocuklarına yeteri kadar vakit ayıramıyorlar buda önce annelerin enerjisini tüketiyor oda illaki çocuklara yansıyor maalesef. Eşlerde haklı bizde haklıyız

Neva1

New member
Eşinizin içindeki çocuğu uyandırın, diye alıntı yapmışsınız. Mümkünse bunu biraz daha açabilir misiniz? Çocukluğunu iyi etmek için neler yapılabilir?

Eşinizin içindeki çocuğu uyandırın, diye alıntı yapmışsınız. Mümkünse bunu biraz daha açabilir misiniz? Çocukluğunu iyi etmek için neler yapılabilir?

Çocuğa şefkatle yaklaşırız ya, işte eşe de öyle bir şefkatle yaklaşmaktan bahsediyor aslında. pedagoji okulu videolarında uzun uzun anlatıyor Adem Hoca. Keşke fırsatınız olsa, eş ile ilgili videoları bi dinleseniz.
Koşulsuz bir sevgi, çünkü koşulsuz sevgiye kimse kayıtsı kalamaz. Ve bu sevgiyi, sen benim için önemlisin hissini, değerlilik hissini, eşe özel ve tensel temasın da içinde olduğu şekilde gösterebilmek. senin için pasta yaptım şeklinde değil de, mesela, eşin ense saçlarını kesmesine yardımcı olmak veya evden çıkmadan şöyle bir yakasını düzeltmek, belki kurumuş ellerine nemlendirici krem sürmek.. kendinizi yerine koyup alternatifler çoğaltılabilir. beni anladığım bu.

Neva1

New member
Teşekkür ederim cevabınız için, videoları zaman buldukça izlemeye başladım. Verdiğiniz örneklere benzer davranışları ben de yapıyorum bazen ve gerçekten etkili oluyor. Yalnız biz kadınlar şöyle bir yanlışa düşüyoruz sanırım bir süre bir şeyler yaptıktan sonra eşimizden de aynı güzellikleri bekliyoruz. Beklentimiz karşılanmayınca da boşveriyoruz.

Emek

New member
Çocuğa şefkatle yaklaşırız ya, işte eşe de öyle bir şefkatle yaklaşmaktan bahsediyor aslında. pedagoji okulu videolarında uzun uzun anlatıyor Adem Hoca. Keşke fırsatınız olsa, eş ile ilgili videoları bi dinleseniz.
Koşulsuz bir sevgi, çünkü koşulsuz sevgiye kimse kayıtsı kalamaz. Ve bu sevgiyi, sen benim için önemlisin hissini, değerlilik hissini, eşe özel ve tensel temasın da içinde olduğu şekilde gösterebilmek. senin için pasta yaptım şeklinde değil de, mesela, eşin ense saçlarını kesmesine yardımcı olmak veya evden çıkmadan şöyle bir yakasını düzeltmek, belki kurumuş ellerine nemlendirici krem sürmek.. kendinizi yerine koyup alternatifler çoğaltılabilir. beni anladığım bu.

Ne guzel ornekler vermissiniz Nalan hanim insaAllah uygulayanlardan oluruz:)