Bir lise öğretmeni yaptığı veli toplantısında ebeveynlere nasıl rehberlik yapmalı?

Ahval1

New member
Dersler haricinde çocuklarıyla iletişimlerinin artması adına. Bir anne öğretmenden ne bekler?

Karanfil

New member
Dersler haricinde çocuklarıyla iletişimlerinin artması adına. Bir anne öğretmenden ne bekler?

Cocuguna karsi sayqili olmasini.dersleri kotu bile olsa insan olarak degerli oldugunu hiss etdirilmesini.ceza kayqi asagilama olmamasini.benim liseye kadar derslerim cok kotu idi ama lisedeki hocalarim ogretmenliginin hakkini vererek ogretmenlik yapan insanlaedi.siniftaki hepimize degerli oldugumuzu hiss etdirmislerdi.guvenli bir bag olusmustu her bir hoca ile sinif arkadaslarm arasnda.ne hocalarin sinifta bizi uyarmalarna gerek kalirdi ne de cezaya.biz hocalarmza karsi sayqili idik hocalar bize karsi .hic bir hocamiz kendisini ustun gormezdi.ucret beklemeden extra ders verirlerdi konuyu anlamayanlara..okul muduru bile hepimizi ismi ile tanirdi.. kendimi cok degerli hiss etmistim.lisedeyken..ogretmen sadece dersi anlatip cikan olmamali
.gerektiginde sefkati ile ssrmali ogrencileri.ders cikisi ayse seni durgun gordum bir sikintinmi var acaba diyebilmeli.yada ayse hadi gel.kantinde bir cay icelim.diyebilmeli..ben kendimi cok ama cok sansli hiss ediyorum lisede oyle hocalarla karsilastigim icin...hiss etdiklerimi anlatamadim tam.olarak yada cok azini anlatabildim...

Sumeyye91

New member
Cocuguna karsi sayqili olmasini.dersleri kotu bile olsa insan olarak degerli oldugunu hiss etdirilmesini.ceza kayqi asagilama olmamasini.benim liseye kadar derslerim cok kotu idi ama lisedeki hocalarim ogretmenliginin hakkini vererek ogretmenlik yapan insanlaedi.siniftaki hepimize degerli oldugumuzu hiss etdirmislerdi.guvenli bir bag olusmustu her bir hoca ile sinif arkadaslarm arasnda.ne hocalarin sinifta bizi uyarmalarna gerek kalirdi ne de cezaya.biz hocalarmza karsi sayqili idik hocalar bize karsi .hic bir hocamiz kendisini ustun gormezdi.ucret beklemeden extra ders verirlerdi konuyu anlamayanlara..okul muduru bile hepimizi ismi ile tanirdi.. kendimi cok degerli hiss etmistim.lisedeyken..ogretmen sadece dersi anlatip cikan olmamali
.gerektiginde sefkati ile ssrmali ogrencileri.ders cikisi ayse seni durgun gordum bir sikintinmi var acaba diyebilmeli.yada ayse hadi gel.kantinde bir cay icelim.diyebilmeli..ben kendimi cok ama cok sansli hiss ediyorum lisede oyle hocalarla karsilastigim icin...hiss etdiklerimi anlatamadim tam.olarak yada cok azini anlatabildim...

Allah Allah, Turkiyede mi bu okul hayret ettim, bana bir mubaregin tayfasini hatirlatti, kim kime boyle davranir ki bu zamanda, hem de lisede,hem de topyekûn bir bilinc, garip..ayip olmazsa okudugunuz okulun adini sorabilir miyim

Karanfil

New member
Allah Allah, Turkiyede mi bu okul hayret ettim, bana bir mubaregin tayfasini hatirlatti, kim kime boyle davranir ki bu zamanda, hem de lisede,hem de topyekûn bir bilinc, garip..ayip olmazsa okudugunuz okulun adini sorabilir miyim

Turkiyeli degilim ben..okul da memleketimde idi..az bile anlattim okulumu...hakkini vererek.isini yapan ogretmenlerin sayisini Artirsin insallah Allah...

Karanfil

New member
Hatra lise arkadaslarimdan birileri yazdiklarimi okusa ne kadar yavan anlatmissin ne kadar eksik derler bana...heryerde vardir hakkini vererek meslegini yapan hoca..Allah cocuklarimizin karsisina da cikartsin insallah

Ahval1

New member

Ne güzel sizin adınıza sevindim. Allah böyle yerlerin sayısını arttırsın. Bir insan kendisine değer verildiğini anlayınca hocayı da seviyor. Dersini de seviyor sanırım. Benim üniversitede okuduğum bölümde ortaokul hocam etkilidir mesela. Bu soruyu sormamda bir yerde etkili olan geçende kardeşim okula toplantıya gittim. Ortaokul. Hocamız kibar bir dille sınıfa giren talebelerin ailelerinden ismen öğrencileri sordurdu. Sınıfın düzenini bozan öğrencinin velisini arıyordu. Herkes de bu duruma şahit oldu. Kimisinin gelmiş kimi öğrencinin gelmemişti. O çocuk benim kardesim olsa o toplantıya gelmek istemezdim diye düsündüm. Hareketli olanların ailesi uyarıldı mesela. Enerjisini bir sporla atmayı tavsiye etmek yerine. Her gun internetteler. Simdi ki nesil internetin kurdu. Ne bileyim onunla alakalı bir hatırlatma.. hiçbiri. Bu bir yer değil, bircok yerde aslında yaşanan şeyler. Benim kendi öğrencilik hayatımda da aynı şekilde oldu. Bir kısır döngü müdür bilemedim

Hasret

New member

Bunu sevdim demekki cocuga değerli oldugu hissettirilmeli