Boşananlar yardım edin

Nazan H.

New member
Arkadaslar okuyan okumayan herkese merhaba ve okuyanlardan tek kelime olsa da bi yardım bekliyorm 3 senelik evliyim ve 10 aylık oğlum var eşim pc basında cok vakit gecrdiği için sürekli kavga ederz bz oğlula öğle uykusundaykn pc basında olur bz uyandığmzda cocuğuyla ilgilnsn bzmle iletişime gecsn isterm ama esim pcle kendını baska odaya kapatr ve bu yuzden ayrılma derecesine geldk en son dedm artık ayrılacz galiba eşim bnden 10 yas buyuk ve surekli bnm adıma kararlar alır susmamı ister itaat etmemi ister ama kendisi en ufak bı hatamda ailemden vurur hakaretler eder ama bnden susup gtmemi bekler bnde böle yapamıyorm cnku çok ağır konusuyor en son aytılalım dedik yatın annemn yanına gidecem bilmiyorm nolacak eğer bosanırsak oğlum kimde kalır bn lise mezunu annem babam ayrı annem baskasıyla evli eşim öğretmen nolur yardım edn

sekerparem

New member
Arkadaslar okuyan okumayan herkese merhaba ve okuyanlardan tek kelime olsa da bi yardım bekliyorm 3 senelik evliyim ve 10 aylık oğlum var eşim pc basında cok vakit gecrdiği için sürekli kavga ederz bz oğlula öğle uykusundaykn pc basında olur bz uyandığmzda cocuğuyla ilgilnsn bzmle iletişime gecsn isterm ama esim pcle kendını baska odaya kapatr ve bu yuzden ayrılma derecesine geldk en son dedm artık ayrılacz galiba eşim bnden 10 yas buyuk ve surekli bnm adıma kararlar alır susmamı ister itaat etmemi ister ama kendisi en ufak bı hatamda ailemden vurur hakaretler eder ama bnden susup gtmemi bekler bnde böle yapamıyorm cnku çok ağır konusuyor en son aytılalım dedik yatın annemn yanına gidecem bilmiyorm nolacak eğer bosanırsak oğlum kimde kalır bn lise mezunu annem babam ayrı annem baskasıyla evli eşim öğretmen nolur yardım edn

Merhaba,
Hiç mi olur yanı yok evliliğinizin.Boşanmak kolay değil.Ve inanın hemen hemen herkesin evliliğinde kimine göre küçük kimine göre büyük sorunlar var.
Size göre bütün sorun eşinizde olabilir.Eşinize göre de bütün sorun siz de olabilir.Aslında ortada sorun yoktur da bakış açısı farklı olabilir.
En başından başlamalısınız.Çocuğumuzla bağ kurmak için çabalarken eşimizle aramıza uçurumlar açıyoruz farketmiyoruz.Siz öyle şeyler yapın ki bilgisayardan daha cazip gelsin.Huzuru rahatlığı keyifi bilgidayarda değil de yavrusunu kucağına aldığında sizin gözlerinize baktığında alsın.Biliyomusunuz eşimle bağımı güçlendirmeye çalışırken eşimi kahve bağımlısı yaptım...
Sevdiği yemeği yapın mesela.Ve sürekli eleştirmeyin.O hatayı çok yapıyoruz.Babası tabi ki yavrusunu sevecek.İlgilen ilgilen dedikçe adamlar daha çok kaçıyor.
İçinizden istediğinizi söyleyin :) ama eşinizi yüzüne karşı eleştirmeyin.söylemek istediklerinizi burda bize söyleyin ama eşinize söylemeyin.
İlla bişiler söylemek istiyosanız iyi şeyler söyleyin.Siz bir adım atın.Oda size adım atacaktır.lütfen deneyin.boşanmak düşündüğünüz en son şey olsun...

Nazan H.

New member
Merhaba,
Hiç mi olur yanı yok evliliğinizin.Boşanmak kolay değil.Ve inanın hemen hemen herkesin evliliğinde kimine göre küçük kimine göre büyük sorunlar var.
Size göre bütün sorun eşinizde olabilir.Eşinize göre de bütün sorun siz de olabilir.Aslında ortada sorun yoktur da bakış açısı farklı olabilir.
En başından başlamalısınız.Çocuğumuzla bağ kurmak için çabalarken eşimizle aramıza uçurumlar açıyoruz farketmiyoruz.Siz öyle şeyler yapın ki bilgisayardan daha cazip gelsin.Huzuru rahatlığı keyifi bilgidayarda değil de yavrusunu kucağına aldığında sizin gözlerinize baktığında alsın.Biliyomusunuz eşimle bağımı güçlendirmeye çalışırken eşimi kahve bağımlısı yaptım...
Sevdiği yemeği yapın mesela.Ve sürekli eleştirmeyin.O hatayı çok yapıyoruz.Babası tabi ki yavrusunu sevecek.İlgilen ilgilen dedikçe adamlar daha çok kaçıyor.
İçinizden istediğinizi söyleyin :) ama eşinizi yüzüne karşı eleştirmeyin.söylemek istediklerinizi burda bize söyleyin ama eşinize söylemeyin.
İlla bişiler söylemek istiyosanız iyi şeyler söyleyin.Siz bir adım atın.Oda size adım atacaktır.lütfen deneyin.boşanmak düşündüğünüz en son şey olsun...

Arkadasım işin içinde siddet de var hem de kendi ailesin yanında bnm dun boğazıma yapıstı pc basından ne yapsam kaldıramadm bağımlı

Nazan H.

New member
Merhaba sevgili anne.Oncelikle hayat sizin hayatiniz ama Adem hocamizin bu konuda ki video ve radyo programlarini dinlemeden karar vermemenizi rica edicem sizden.Cunki gercekten olaylara oyle yaklasiyor ki aa burda bi sorun yokmus ya da soyle yapiyim diyorsunuz.Ben bile bazen pisman oluyorum neden daha once dinlemedim bu programlari diye.Eminim size de bi kapi acilicaktir dinlerken.Sevgili sekerparemin de dedigi gibi bosanmak en son yolunuz olsun.Allah yar ve yardimciniz olsun.Yapmasi cok zor yikmasi cok kolay...Vesselam...

Çok tesekkur ederım ama işin içinde siddet hakaret kufur olunca katlanamıyorn

Nazan H.

New member
Bir ya sabir cekip bir besmele cekip yeniden deniycez sevgili Nazan yeniden basliycaz. Onarirken onarilmanin mutlulugunu yasiycaz ama bosanmiycaz cunku bosandiktan sonrasini kestirmek nerdeyse imkansiz. Basimiza neler gelir bilemeyiz yavrumuz bu olaydan nasil etkilenir bilemeyiz. Guler yuzle karsilayarak basliycaz sicacik yemegini corbasini hazirlarken daha dualarla sofrayi kurucaz ardindan cayini ikram edicez guler yuzumuzle. Adem hoca derki evladinizi bir şahin gibi korumasini istiyorsaniz sevin kocanizi çok sevin. Sonrasi gelecek inanin gelecek hemde tam istediginiz gibi tam da ihtiyaciniz varken ona. Biraz ofkenizi dindirmeye ihtiyaciniz var. Birikmis ofkenizi sevgili Şekerparem ve sevgili Nurdan arkadaslarimin dedigi gibi yazın bir defter alin yazin sonra gececegine inanin. Guzel guzel giyinin suslenin kendiniz bu en cok size iyi gelecek sonra esinize ve etrafinizdaki herkese. Olumsuzda takilip kalmamaya guzel seylerin hayalini kurmaya odaklanin yapamadikca bir daha deneyin. Acin pencerenizi temiz hava girsin evinize de ruhunuzada... son olarak arsivden evlilik konularini dinleyin orada esinizinde yapmasi gerekenleri anlatir Adem hoca ama siz size verdigi tavsiyeleri uygulamakla baslayin ikinci adiminda zaten esinizin yapacagi seyler kendiliginden oluverecek goreceksiniz.

İnanın herseyi yaptm herseyi ama eşim hep daha fazlasını istedi

Nazan H.

New member
Bilgisayarina telefonuna tvsine laf etmeyin bir sure lutfen. O onlarin oyalanma ve kendini onarma araci. Baska turlude kendilerini iyi hissedeceklerini ogrenmediler onlar. Bunu sizden ogrensin izin verin sizde sakinlessin dinlensin huzur bulsun. Ve son olarak asla bosanma kelimesini kullanmayin o oyle şeyki adinin gecmesinin bile tesiri var. Baginiz koparsa bir daha toparlamak çok zorlaşabilir.

Bıraktım kendi haline ramazanda 1 ay sabahın 6sına kadar girdi aksamlara kadar uyudu yanımda yatmadı sonra baktm olmuyor konustum ama yine değişen bişey yok

Nazan H.

New member
Merhaba,

Çok güzel şeyler yazmıssınız da bn asla eşime küsmem bişey olduğunda günlerce o bna küser yanıma gelmez yatmaz konusmaz yemek hazrlarım yemez kendi kendine bişeyler hazrlar sora hep bn giderim özür dilerm haklınolsam bile ve öle hemen affetmez yalvar diyip bni asalar bbde sıkıldım artık her sefernde aynı sey olamsnda mesela esimin neye kızcanı bilsem yapmam ama bazen kızılacak seye kızmaz bazen kızılmayacak seye çok kızar bnde allak bullak oluyorm

neyzo

New member
mrb soru 1 eşim PC başında bütün gün diyorsunuz peki PC başında ne yapıyor ne izliyor bir takip edin PC girip biriyle mi sohbet ediyor , yoksa müstehcen film mi izliyor bilgisayarın ayarlardan gir geçmişe göz at neden sürekli PC başında bunu öğren lütfen sorunun kayn
soru 2 Sizin boşanma nedeniniz ne olacak gerekçe nedir

eşler anlaşamıyorsa ayrılmalıdır diye bir sey yok ayrılık kararı en son verilecek bir karardır. Ayrılık çözüm değil, daha büyük sorunların kaynağıdır
Görünen o ki Ben nasıl haklı olurum? Kendimi nasıl haklı gösteririm?” çabasına giriyorsunuz maalesef. Dolayısı ile çözüme ulaşamıyorsunuz Halbuki bir problemle karşılaştıklarında birbirlerinizi karşılarına almak yerine, problemi karşılarına alırlarsa, el ele vererek, haklı olma çabasına girmeden birlikte çaba sarf ederseniz problemleriniz çözeceklecek Ama böyle yapmadığınız için , prob*lem çözülemiyor, karşılıklı ola*rak çatışıyorsunuz. Sonuç olarak da daha büyük problemler*le, boşanma aşamasına doğru gitmeye devam ediyorsunuz

Elbette boşanmak da bir çözüm. Çünkü boşanmayan çiftler sorunu çözüme de götürmediklerinde birbirlerini çok fazla yıpratıyorlar. Çocuklar da arada kalarak bu yıpranmadan nasibini alıyor maalesef. aslında sorunuz basit boşanmanız için bir neden henüz yok eşinizi bir takibe alın sosyal medya hesabını PC yi telefonu vb. kontrol edin İKİNCİ KİŞİ mi var diye

sekerparem

New member
Çok güzel şeyler yazmıssınız da bn asla eşime küsmem bişey olduğunda günlerce o bna küser yanıma gelmez yatmaz konusmaz yemek hazrlarım yemez kendi kendine bişeyler hazrlar sora hep bn giderim özür dilerm haklınolsam bile ve öle hemen affetmez yalvar diyip bni asalar bbde sıkıldım artık her sefernde aynı sey olamsnda mesela esimin neye kızcanı bilsem yapmam ama bazen kızılacak seye kızmaz bazen kızılmayacak seye çok kızar bnde allak bullak oluyorm

İşe kendinizle başlayın lütfen.En başta hayata bakış açınızı değiştirin.Size boşanmayın demeyeceğim.Benim dememle olacak birşey değil ki zaten.Siz yapılması gereken sizin payınıza düşenleri yapın.Hala olmayan bişeyler varsa onu ozaman düşünelim.aynısını hatta daha fazlasını bende dahil yaşayan çok arkadaşım var emin olun.Yapmanız gereken çevrenizdeki güzellikleri görüp hissetmeniz.Bu konuda yavrucuğunuz size yardımcı olabilir.Bırakın kendinizi yavrunuza.Oyun oynayın.Koşun zıplayın.Sarılıp öpün.Sevgiyle hissederek yapın hepsini.Çiçek dikin.Ya da evcil bir hayvan edinin.Kuş balık hangisini isterseniz.O hayvanı taklit edin mesela.Küçük bir kuş olun cik cik ötün evin içinde.cıvıl cıvıl sesleriniz duyulsun :) eşinizi bir süre kendi haline bırakın.sorgulamayın.Eş olarak üzerinize düşeni yapın.Küçük bir önerim var size.Efendimiz in güzel ahlaklarını mutlaka biliyosunuzdur.Bu güzel ahlaklardan biri de neymiş biliyomusunuz.Düşmanına bile iyilik yapması.İlk öğrendiğimde çok şaşırdım.Bian aklıma kızdığım öfkelendiğim nefret ettiğim insanlar geldi :mad: asla öyle bişey yapamam dedim kendime.sonra kardeşim bana dedi ki abla yaptığını ALLAH rızası için yaparsan yapabilirsin dedi.Mesela eşinle kavga ettin.kızgınsın laf söyleyip cevap vermek yerine içinden dua et dedi.Susmayı dene.Denedim çok kolay olmadı ama oldu sonunda.Sonra da eşin bir bardak su bile istese o bardağı uzatırken Allahım Senin Rızan için dedim.
Lütfen kendinizi üzmeden sakin kalmayı deneyerek başlayın ve umarım başarırsınızda sorun kalmaz.
Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

Merhaba Nazan H.
Mesajlarınızı okuduğumda aslında esinizin ne kadar zor durumda oldugunu hissettim. Yaşadıklarıniz, size yapılan hakaretler ve şiddet asla haketmediğiniz, hicbir insanin haketmeyeceği yanlış muameleler. Ama eşiniz, bu kadar duyarsizlastiran, kendi evladini eşini göremeyecek derecede hislerinden kaçmasına sebep olan neler yaşadı? kendini duymamak icin ekran arkasına sığındı? Ne kadar şanslisiniz ki, sizin bunlari farkedecek duyarliliginiz kaybolmamis bir çıkış yolu ariyorsunuz. Eşinizi iyi bir uzman ile görüşmeye ikna edebilmeniz, birlikte daha yapıcı bir yol arayışına girmeniz evladıniz icin de boşanmaktan cok daha iyi bir seçenek olucaktir. Esiniz buna yanaşmıyorsa, tenkit edici, elestirel bir dil ile degil, ben dili kullanarak kendinizi ifade ettikten bir sure sonra ( dusunup anlamlandirmasi icin bu sure gerekli) hatri sözü sayilir bir aile büyüğü, tanıdıktan yardim isteyebilirsiniz?

InsaAllah huzurunuzu yeniden yakalarsınız

Nazan H.

New member
Merhaba Nazan H.
Mesajlarınızı okuduğumda aslında esinizin ne kadar zor durumda oldugunu hissettim. Yaşadıklarıniz, size yapılan hakaretler ve şiddet asla haketmediğiniz, hicbir insanin haketmeyeceği yanlış muameleler. Ama eşiniz, bu kadar duyarsizlastiran, kendi evladini eşini göremeyecek derecede hislerinden kaçmasına sebep olan neler yaşadı? kendini duymamak icin ekran arkasına sığındı? Ne kadar şanslisiniz ki, sizin bunlari farkedecek duyarliliginiz kaybolmamis bir çıkış yolu ariyorsunuz. Eşinizi iyi bir uzman ile görüşmeye ikna edebilmeniz, birlikte daha yapıcı bir yol arayışına girmeniz evladıniz icin de boşanmaktan cok daha iyi bir seçenek olucaktir. Esiniz buna yanaşmıyorsa, tenkit edici, elestirel bir dil ile degil, ben dili kullanarak kendinizi ifade ettikten bir sure sonra ( dusunup anlamlandirmasi icin bu sure gerekli) hatri sözü sayilir bir aile büyüğü, tanıdıktan yardim isteyebilirsiniz?

InsaAllah huzurunuzu yeniden yakalarsınız

O kadar çok dedim ki bnm ihtiyacım var bn kendimde eksiklikler görüyorum bunlardan rahatsızım ben gideym falan dedim daha nasıl ben dili kullanabilirm bna iftiralarda atıyor kendini haklı çıkarmak için

Ayşe Gençer

New member
İnanın herseyi yaptm herseyi ama eşim hep daha fazlasını istedi

Merhaba Sevgili Nazan Hanım,

Bir kitapta okumuştum. Odaklandığınız şey büyür diyordu.
Gelin biraz da eşinizin iyi yönlerini konuşalım mı?

Söylesenize eşinizin en iyi yanı nedir?
Dinleyelim biraz ne dersiniz...

Olur mu?
:)