Bursa-Gemlik'te oturan arkadaşlar var mı aramızda?

gülçinn

New member
Arkadaşlar iyi akşamlar. Biraz doldum sizinle paylaşmak istedim. Oğlum 18 aylık. etrafımda ve arkadaşlarımın çocukları arasında akranı çocuk yok. bende kendi çabalarımla kendi yaşıtları veya biraz büyükleri ile sosyalleşmesi için girişimlerde bulunuyorum. mesela eşimin iş arkadaşlarının aynı yaşlarda çocukları varsa eşleriyle tanışıp çocukları bir araya getirmek istemek gibi.
Amacımı en başta söylüyorum. "benim yapmak istediğim şu: mesela haftada 1-2 gün, birimizin evinde,parkta vs başka bir yerde toplanalım, önceden planlayalım ve aktiviteler yapalım oyunlar kuralım, çocuklarımız sosyalleşsin, gelişimlerini takip edelim falan falan. amacım gün yapmak değil, pasta börek yapalım oturalım sohbet edelim değil. eğer ki isterseniz ona da varım ama mesela pazartesi-perşembe çocuklar için toplanıyorsak istediğiniz başka bir gün bizler sohbet muhabbet için toplanalım. uyar mı size?" diyorum aa ne güzel olur cevabı alıyorum. ok süper. sonra toplanılır. anneler başlar anlatmaya o öyleymiş bu böyleymiş onun evi kiraymış da bilmem kim ev almış da bilmem neymiş de. utana sıkıla "tv yi kapatabilir miyiz?" diye sorarsın "ay izlesin çocuklar azcık kafa dinleyelim" cevabı alırsın. bide üstüne niye tv izletmiyorsun, aa niye tatlı vermiyosun vs.
ya arkadaşlar ben mi çok abartıyorum ?? ama bıktım artık markette parkta yolda sürekli insanlarla mücadele halindeyiz resmen. geçen gün parkta kadın ısrar kıyamet şeker vermeye çalışıyor. beni dinle yesin bak diyo bide. ablacım ben henüz tatlı vermiyorum yine de teşekkürler diyorum kibar kibar çünkü oğlumun yanında içimden canavar çıkartmak istemiyorum. yok arkadaş duvara konuşuyorum sanki.
neyse uzattım diyeceğim o ki. gemlikte oturuyorum, Adem beyi takip edip buraya üye olacak kadar çocuk dostu insanlar varsa yaşadığım yerde çevremde ne olur iletişime geçelim :) en azından birşey söylediğimde aaa nedeeeeen diye eleştirmek gözlerini pörtletmek yerine bilgi alışverişinde bulunur birbirimize akıl danışır yardımcı oluruz ya :)
vallahi dolmuşum :) hiçbirinizi tanımıyorum ama iyiki varsınız..

Henna

Member
Ben de son zamanlarda bunu düşünüyordum biliyor musunuz? Etrafımda benim gibi düşünen insanlar olsa belki daha kolay olur hayatımız. Son zamanlarda bana kendimi kotu hissettiren şeylerin başında geliyor bu durum. Sürekli kendini, yaptığın şeyi karşı tarafa savunma hali. Olması gereken bu deme hali. Uzayliymisiz gibi yorum yapanlar, "hep böyle yapışık bu annesine, yazık, bırakmıyor hiç kadını bir yere" demeler vs...Bunlarin hepsi tanıdık size değil mi? Herkes normal bir biz mi anorlamaliz diye kendimle bile çelistigim zamanlar oluyor. Annelik yeterince zor zaten, bir de üstüne cevredekilerin söyledikleri... Ne zaman bu savunma hali gerçekleşse dışarda bende, eve gelince daha tahammülsüz olduğumu görüyorum. Haklılar belki de diyorum. Niye 5 dakika kendi halinde oynamiyor, niye hep bana her istediğini yaptırıyor vs. Kafamda deli sorular. Allah hepimizin karşısına halis niyetli düşünen, davranan insanları çıkarsın.

Keşke Istanbul'da otursaydiniz Sevgili [MENTION=245]Atika[/MENTION] :)

Pınar Güzel

New member
Böyle birşeyi bende çok istiyorum hatta uzun zamandır düşünüyordum da ama malesef bende İzmirdeyim :( ne güzel olurdu..

gülçinn

New member
Ben de son zamanlarda bunu düşünüyordum biliyor musunuz? Etrafımda benim gibi düşünen insanlar olsa belki daha kolay olur hayatımız. Son zamanlarda bana kendimi kotu hissettiren şeylerin başında geliyor bu durum. Sürekli kendini, yaptığın şeyi karşı tarafa savunma hali. Olması gereken bu deme hali. Uzayliymisiz gibi yorum yapanlar, "hep böyle yapışık bu annesine, yazık, bırakmıyor hiç kadını bir yere" demeler vs...Bunlarin hepsi tanıdık size değil mi? Herkes normal bir biz mi anorlamaliz diye kendimle bile çelistigim zamanlar oluyor. Annelik yeterince zor zaten, bir de üstüne cevredekilerin söyledikleri... Ne zaman bu savunma hali gerçekleşse dışarda bende, eve gelince daha tahammülsüz olduğumu görüyorum. Haklılar belki de diyorum. Niye 5 dakika kendi halinde oynamiyor, niye hep bana her istediğini yaptırıyor vs. Kafamda deli sorular. Allah hepimizin karşısına halis niyetli düşünen, davranan insanları çıkarsın.

Keşke Istanbul'da otursaydiniz Sevgili [MENTION=245]Atika[/MENTION] :)

dediğiniz gibi işimiz çok zor. sürekli açıklama yapmak zorunda bırakılıyoruz. sanki birtek sen çocuk büyütüyorsun bakışları, ben bilmem kaçta ne çocuk büyüttüm tv de izlettim onu da yaptım bunu da yaptım. ay tamam iyi yaptın büyütmüşsün çocuğunu bu çocuk benim bırak da ben karar vereyim neyi nasıl yapacağıma. insanlar da saygı yok onların gözünde kafayı yemiş pimpirik takıntılıyız ha bir de çook bilmiş :) valla kimse kusura bakmasın da 5dakikalık uykuya bile hasretken kitap okuyor araştırma yapıyor ve çocuğuma en güzelini sunmaya onun duygularını anlamaya incitmemeye çalışırken bu kadar çaba sarfederken bir dangozun gelip de bişeyleri mahvetmesine izin veremem. çocuğun elindeki arabayı alıp benim oldu bu çok beğendim demek nedir ya?? şaka yapıyormuş!! vallahi üstüne atlayıp parçalamak istiyorum fakat sanki bir kutu sakinleştirici almışcasına sakin cevaplar veriyorum. ama birgün birine fena patlıcam hissediyorum :) Allah yardımcımız olsun :)

gülçinn

New member
Böyle birşeyi bende çok istiyorum hatta uzun zamandır düşünüyordum da ama malesef bende İzmirdeyim :( ne güzel olurdu..

ahh şimdi izmir'de olmak vardı :( 3senem geçti orda çok özledim :(
gerçekten anlaşıldığını hissettiğin seni yargılamayan sürekli açıklama yapmak zorunda olmadığın insanlarla birlikte olmak güzel olurdu :(

gülçinn

New member
Ah ne ıyı olurdu [MENTION=1973]Henna[/MENTION]
Kalp kalbe karsıymıs . sabah ıcımden sız gecmıstınız ne yapıyor acaba Henna . bayadır yazmıyor dıye dusunmustum kı yazmıssınız �� burda sızlerle bır yakınlık oluştu yakın arkadaşlarımı bu kadar dusunmez oldum. Cunku szlerle cok ortak noktamız var. Bırbırımızı anlıyoruz ısımızı kolaylastırıyoruz. Bosverın etrafı duymayın dogruyu yapıyoruz ınanın. Ben burda sızlerle konuştuğum gıbı dısarfan bırne konusacak olsam anlamszı bakışlar yıldırıyor benı. Dılım dondugunce anlatıyorum ama konuşmanın sonu benım abartıyor olmama gelıyor. En yakınımdan bazen esıme bıle tesır edemıyorum. Konusurken ıyı de uygulamaya gelınce yan cızıyor esım. Komsu akraba arkadas zaten ıyıce dıslıyor fıkırlerımı. Iyı kı burası var ��

gercekten iyiki burası ve sizler varsınız. birbirimizi anlamaya destek olmaya devam :)