çalışan anne olmanın zorluğu

Mkds

New member
Iyi günler arkadaşlar ben size birşey danışmak istiyorum
ben çalışan bir anneyim ve kızıma komsumuz bakıyor 2 yaşından beri o bakıyor saolsun güzelde bakıyor ekim ayından beri kreşe yollamaya başladım yarım gün yarım günde yine komsumuzda
1 aydır özellikle ağlama krızleri sabah ben onu bıraktığımda üzerimden tutup bırakmamalar lütfen gitme anne demeler çoğaldı.. Normalde hiç böyle yapmazdı sana kızıyorlarmı diyorum yok diyor
neden böyle yapıyorsun diyorum canım sıkılıyor diyor komsumuzun 5 yaşında oğlu var onunla oynuyor tabi bazen kavgaları oluyor acaba ondan mı diyorum bilemiyorum..
Birde arkadaşlar benim tayin durumum var okula gitme
konusunda da biraz sıkıntılar yaşıyorum istemiyor, ödülle filan gönderiyorum okulda sadece kazanamayınca ağlama krizine giriyormus oda yeni olan bir durum diyor hocamız
acaba 2 dönem okula göndersem mi göndermesem mi bilemiyorum...
Onunla etkinlik yapıyorum aksamları oyun oynamaya çalışıyorum tabiiki yetmiyor anlıyorum ama bir yerde bir problem var onu bulamıyorum
siz farklı bir göz olarak bana yardımcı olurmusunuz sonuçta herkesin kendine göre yaşanmışlıkları var böyle durumları nasıl atlattınız bana da yardımcı olursanız sevinirim.

Babalık

New member
Merhabalar. Kızınızın şu anda kaç yaşında olduğunu söyleseniz daha iyi olurdu. Normalde iki yaştan itibaren çocuk güvenle ayrılma dönemine girer ancak bu gün boyu bırakabileceğiniz anlamına gelmez. Bu nedenle çocuğun sizden gün boyu ayrı olması güvenli bağlanmaya zarar veren bir faktör olabilir. Size ihtiyacı olduğu için, siz olmayınca kaygılı olduğu için ağlıyor olabilir. Kreş için ise iki yaş bence çok erken 4 yaşından itibaren çocuk anne babadan ayrı sosyalleşmeye başlar demişti Adem Hoca ve anca yaşı kadar saat. (4 yaşında 4 saat 5 yaşında 5 saat gibi.) Bana kalırsa çocuğu hiç kreşe göndermeden sadece komşunuzun bakması, sizin de ona veda ederek (gizlice değil bu durumda kaygı olur. Öfke ve kaygı arasında seçim olacaksa kaygı tercih edilesidir.İki kötüden az olanı.) evden ayrılmanız daha doğru olur.
ÖDÜL KONUSU İSE BAŞLI BAŞINA UZAK DURULMASI GEREKEN BİR DURUM SADECE ADEM BEY DEĞİL DİNLEDİĞİM AKLI BAŞINDA HANGİ EĞİTİMCİ VARSA ÇOCUĞUN ÖDÜLLE CEZALANDIRILMAMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYOR. ÇOCUĞA ÖDÜL VEREREK BİR ŞEY YAPTIRIYORSANIZ ZARAR VERİYORSUNUZ DEMEKTİR UZUN UZUN YAZMAYA GEREK DAHİ YOK. ÖDÜLLE HİÇBİR ŞEY YAPTIRMAYIN. Güvenli bağlanma kitabını okuyabilirsiniz, beni ödülle cezalandırma kitabını okuyabilirsiniz, Adem Bey'in çalışan anneleri anlattığı pedagoji okullarına bakabilirsiniz, ödülle iş yaptırmayı acilen bırakabilirsiniz.

Elifannesi4

New member
Cocugu olan bir komsuya bakicilik yaptırmak cok yanlis. Ben yaptim ayni yanlisi kizim masanin altina gizleniyordu sureklj once anlamadim sonra oyuncak ayinin icine ses kayit cihazi koyup komusya verdim baktim ki komsunun kiziyla benim kizim her kavga edisinde komsu kizima kizmiyor ama kemdi kizina gidip sariliyor. Benim kizim da oylece ortada kaliyor hemen aldim kizimi komsudan ve artik tovbe ettim cocugu olan bir bakiciya cocugumu vermem ya da kimsenin evine cocugumu vermem diye. Artik bakici tutyorsam ilk sartim bizim eve geleceksin ve tanidigin kimse bize gelmeyecek oluyor