Çalışan Anne Psikolojisi

burcum

New member
merhabalar malesef ki calisan anneyim yetemiyorum çalışan anne psikolojisi cocugumla yeteri kadar ilgilemiyorum 4 gun calismama ragmen yetemiyorumyada oyle dusunuyorum eve geldigimde cocugumu aliyorum oynuyoruz 1 saat sonra uyuyor toplasaniz gunde beni 3 saat goremiyordur.ayrica ek gidalarada gectik benim icin zor bir surec kaşığa alistı simdi de biberonlari red ediyor kendimi sutumi iciremiyorum ne yapmam lazim kafam karışık..

Saidem

New member
çalışan anne sorunları ile ilgili bir konu vardı aslında sizin de fikirlerinizi almak isterdim

elif0210

New member
Ahh çok zor Çalışsan olmuyor çalışmasan olmuyor hep vicdan azabı şartlar imkanlar ama herşey onları düşünerek eve gelince bütün vakti onlara harcamak nitelikli zaman geçirmek onların duygularını anlamak ben bile bu yaşımda annemi özlüyorum onlar nasıl özlemesin ki :((çalışıyoruz diye bağlarımız zayıf olacak diye düşünmemek lazım kalan zamanları onlara bırakmak lazım sürekli evde olup bağ kuramayan ilgisiz anneler var dizi program karşısında evde ama aslında yok böyle olanda var çalışmak zorunda olup yaşam mücadelesi verip çocuklara için mücadele edende zor Allah yardımcımız olsun

Esmazeynep

New member
Allah yardımcımız olsun gerçekten çok zor benimde 4 aylık kızım var ve şubatta çalışmaya başlamak zorundayım nasıl birakicam bilemiyorum 9 ile 1 arası ama yinede hiç içimden gelmiyor birde 3 buçuk yaşında kızım var ona 22 ay kendim bskabilmistim

Evanjelin

New member
Merhabalar
Kızım 18 aylıkken çalışmaya başladım ve şu an 40 aylık. Artık kabullenmeye başladı çalışmamı. Ama buruklukta yok değil hani. Bana da zor geliyor ama onun için mecburen çalışmalıyım tabi kendim içinde. Allah yardımcımız olsun. Haftanın 6 günü tam gün çalışıyorum. pazar tatilim ama hafta içi çalıştığım zamanlar kızımı sadece 4 saat kadar görebiliyorum. Çok üzülüyorum ama artık onunla etkili nasıl zaman geçirebilirim diye araştırma yapıyorum. Beraber kitap okuyoruz, kurabiye yapıyoruz, doktorculuk oynuyoruz vs. onun hoşuna giden ne varsa yapmaya çalışıyorum. Tabi sonrası pert oluyorum :) Olsun mutlu olalımda gerisi gelir. :)