Çaresiz hissediyorum

sevgi

New member
Merhaba
Nereden başlayacağımı bilmiyorum. Öncelikle pedagoji kitaplarını silip süpürmüş kendimi annelikliğimi nasıl daha ileriye götürebilirim diye çırpınan biriyim ancak son 5-6 aydır kendimi saldım içimden gelmiyor yoruldum sanırım çünkü herşey tersine gidiyor sanki hiç emek harcamamışım ele avuca sığmayan bir oğlum var ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum
Maddeler halinde yazmak istiyorum
1 - oğlum 4 yaşında inanılmaz hareketli yerinde duramıyor uykuyu sevmez sürekli konuşur soru sorar şarkı söyler
2- ona etki edemiyorum tahammül sınırımı zorlayıp sesim yükselen kadar beni zorluyor beni üzmek hoşuna gidiyor sanki
3- son 2-3 aydır benim göbeğime takmış durumda sıkıyor mıncıklıyor konuşuyorum anlatıyorum ama nafile sanki beni duymuyor inadına devam ediyor dışarıda bile yapmaya çalışıyor
4- en önemlisi 5-6 kez keşke kız olsaydım diyor çok korkuyorum cinsel kimliği oluşuyor nedeni sorduğumda senin eşyalarını kullanırdım diyor

Baba var elinden gelen herşeyi yapıyor ama bence yeterli değil baskın karakter benim daha çok kuralları ben koyarım onunla ben boğuşuyor ben oynuyorum daha çok babası daha nazik oyunlar seçer bogusmaktan hoşlanmaz
Herkes kendi rolünü oynasa . Anne annelik yapsa baba da babalık... babalık yapmaya çalışmak tabiki de yorar ve hepimizi yorar. Herkes kendi gibi olmaya çalışırsa babasını da görmüş olur çocuğunuz.

sevgi

New member
Herkes kendi rolünü oynasa . Anne annelik yapsa baba da babalık... babalık yapmaya çalışmak tabiki de yorar ve hepimizi yorar. Herkes kendi gibi olmaya çalışırsa babasını da görmüş olur çocuğunuz.

Çok haklısınız aslında o kadar çok yoruldum ki herşeye yetişmekten ama olmuyor erkek çocuğu boğuşmak koşturmak istiyor bende severim ayrıca kalabalık bir ailede büyüdüm. Oğlum çok hareketli durduğu yerde duramıyor baba bekleneni yapmayınca ( defalarca söylememe rağmen) biz koşturup egleniyoruz tam hareketli zamanı onun kahkahaları o kadar kıymetli ki ne yapacağımı bilmiyorum

Bence soru sorup yardım isteyen anneler cevabı vicdanlarıyla biliyorlar. Başkalarına soruyorlar ki başka bir neden söylerler de vicdanım rahatlar diye. Bunu sadece sizin için söylemiyorum. Ama yapılması gerekeni siz zaten biliyorsunuz. Nacizane;
- belki sizinle ortak bir şeyler kullanmak istiyordur.
-belki sizin huyunuzda bir çocuktur da sizi kendine yakın gördüğünden sizin gibi olunacak zannediyordur.
-mesela boğuşmayı seviyor dediniz, naif bir çocuk değil yani.bu iyi bir şey.
-bol erkek arkadaşlı ortamlara girebilirsiniz.
-konunun üstünde çok durmasanız mı acaba, çocuğa çok belli edercesine.
-bir de sizi üzmesi hoşuna gidiyor diye düşünmeyin çocuğa negative duygular göndermeyin
-esas yapmanız gereken şey bu konuyu kafanızdan atıp toparlanmanız gerektiği bence. Normal devam edin ama biraz daha arka planda kalın, babayı öne alın. Baban ne der bilemiyorum, babana soralım istersen, baban ne kadar güçlü bak vs..
Onun dışında Allah yardımcınız olsun.

sevgi

New member
Bence soru sorup yardım isteyen anneler cevabı vicdanlarıyla biliyorlar. Başkalarına soruyorlar ki başka bir neden söylerler de vicdanım rahatlar diye. Bunu sadece sizin için söylemiyorum. Ama yapılması gerekeni siz zaten biliyorsunuz. Nacizane;
-belki sizin huyunuzda bir çocuktur da sizi kendine yakın gördüğünden sizin gibi olunacak zannediyordur.
-bir de sizi üzmesi hoşuna gidiyor diye düşünmeyin çocuğa negative duygular göndermeyin
-esas yapmanız gereken şey bu konuyu kafanızdan atıp toparlanmanız gerektiği bence. Normal devam edin ama biraz daha arka planda kalın, babayı öne alın. Baban ne der bilemiyorum, babana soralım istersen, baban ne kadar güçlü bak vs..

Kaygılarımı ona belli etmiyorum oğlum keşke kız olsaydım dediğinde neden diye sordum küpe takarım dedi bir defasında sende takabilirsin erkeklerde küpe takıyor büyüdüklerinde aaa evet bazen görüyoruz abiler de diye cevap verdi konuyu orada kapattık bugünlerde bende gerginim oğlumda fazlasıyla hissediyor bunu bana çok bağlı yanlız oynamıyor bizi bir hayli yoruyor bağırarak konuşuyor bebek taklidi yapıyor babasını vurarak seviyor ( şiddet amaçlı değil bu ) belki de dikkatini cekmek istiyor benim kuzum kimseye zarar vermez ve en önemlisi kardeş istiyor ama ben o gücü kendimde bulamıyorum

sevgi

New member

Ayrıca vicdanımın rahatlamasına ihtiyacim yok çünkü anne olarak vicdanım çok rahat annelik vicdanla yapılan bir sanat insanlar yazıyorlar çünkü aynı sorunu yaşayan başka biri farklı bir yol izlemiş olabilir daha etkili bir yöntem olabilir