Cevresel baskilar

Mahirhira

New member
Hepinize.merhabaa. uzun zamandir acmak istedigim ve dahi burda acilan bir konuda yasadigim.yanlis anlasilamalar uzerine actigim.konudur..belki pek cogunuzun Okudugu gibi sanki tv iyi evinizden cikarmayin demisim.gibi gozukuyorum..aslinda goruyorum.ki.buradaki anne ve babalar olarak hepimiz toplumsal.baski altindayiz ve bu baskilar bizi yipratmis..bende cocuguma.herseye ragmen maddi durumlara ragmen anneme.bile baktirmazken yannimda.yatirip emzirirken aman uyaninca beni gormesi gerek guveni sarsilir diye asla.kimseye 5 dakika.birakmazken igne zamani kendim.tutmamak.icin cebellesirken baskalarinin cocuguna kas cattigini gorunce uyarirken ...mahremiyet egitimi vermeye calisirken sizler gibi bende amannnn biz buyutkte noldu senin psikolijin bozulmus nidalari yiyorum ve bu bana bicak.gibi saplaniyor..amacim.iste bu annelere.gunde 10 dakika.nefes aliyorsaniz.uzulmeyin demekti...tabiki.tv izletmeyenler hic acmayanlar sizi tebrik ediyor ve dahi dogru oldugunu soyluyorum.ama.dilegim.burda.uzerimizde.bukadar yuk baski varken biraz daha ilimlu olmak..bunu rutin haline getirmedikce sorun yok demek izletmiyor sayilirsiniz demekti hala iyi annesiniz demekti ..inanin sayimiz okadar az ki...burda birbirimizi anlayan azinlikta ayni yola.bas koymus insanlariz..kimi kirdiysam.surcu lisan ettiysem.affola..bende sizdenim.ey yolcular

Son düzenleme: