Cezasız Eğitim

Ayşe Gençer

New member
Arka Kapak Yazısı

Birçok yetişkin cezasız çocuk eğitimi olamayacağına inanır... Çocuğun neyin doğru, neyin yanlış olduğunu öğrenebilmesi için ceza ve mükâfatın iyi bir eğitim yöntemi olduğunu düşünür. “Ceza kötü bir şey olsaydı, çocukken cezalandırılan bizler de kötü insanlar olurduk” der. Ceza insanı kötü biri yapmaz belki… Ama hiperaktif yapar… Şımarık yapar… Yılışıklaştırır… Öfkeli hale getirir… Eşi ile bağ kuramaz, çocuğu ile oynayamaz biri yapar… Ceza bir eğitim aracı değil, bir aşağılama davranışıdır... Çocuk aşağılanarak değil, ancak değerlilik hissiyle kişiliğini geliştirir… Pedagog Adem Güneş, Cezasız Eğitim’de çocukluktan yetişkinliğe kişilik gelişimini inceliyor. Baskı, zorlama ve cezanın çocuğun kişiliğine nasıl yansıdığını gözler önüne seriyor. Cezasız Eğitim, çocuk eğitimine bakış açınızı kökten değiştirecek bir eser…

(Tanıtım Bülteninden)

Medya Cinsi : Ciltsiz

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 288

Ebat : 16x22

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Baskı​

Ekli dosyalar

• kitap.son.kırpık.jpg
    kitap.son.kırpık.jpg
    67.4 KB · Görüntüleme: 0

mercan

New member
Ceza bireyin kendi üzerinde oluşturduğu olumsuz durumları bile fark etmesini engelleyecek kadar insanlık dışı bir uygulamadır.

En çok ihtiyaç duyduğumuz konulardan birisi. Adem hoca ya teşekkür ederim. En yakın zamanda okuyacağım inşallah.