Çıplak gezme / Cinsel Organ Elleme

GEN2013

New member
Merhaba, 2013 Eylül doğumlu bir kızım var.. son dönemlerde (yaklaşık 2 aydır) evde çırılçıplak soyunuyor ve cinsel organına eline götürüyor.. evde çıplak dolaşmanın doğru olmadığını söylediğimde ''ama ben böyle gezmek istiyorum'' dedi ben de ''evde çıplak dolaşmana izin veremem,çıplak durmak istiyorsan odanda durabilirsin,giyinmek istediğinde seslen,sana yardımcı olurum'' dedim.. Evde ben varken odasında bekliyor ve giyinmek istediğinde sesleniyor.. ancak okuldan eve 17:30 da geliyor ve yaklaşık 1-1.5 saat babanneyle birlikteyken bu kurala itaat etmiyor(her zaman da yapmıyor tabi ) sürtünme vs. gibi davranışları yok.. Cinsel organına elini götürdüğünde de ellerimizin her temiz olmadığını,o yüzden de ellerimizle özel bölge,göz,burun vs.. gibi yerlere götürürsek kızarıp kaşınabileceğini filan söyledim.. Adem beyin tüm kitaplarını okudum ancak spesifik olaylar karşısında bazen insan nasıl davranacağını bilemez hale geliyor.. Yaptıklarım doğru mu ? Değil ise hatalarımı nasıl telafi edebilirim.. Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, 2013 Eylül doğumlu bir kızım var.. son dönemlerde (yaklaşık 2 aydır) evde çırılçıplak soyunuyor ve cinsel organına eline götürüyor.. evde çıplak dolaşmanın doğru olmadığını söylediğimde ''ama ben böyle gezmek istiyorum'' dedi ben de ''evde çıplak dolaşmana izin veremem,çıplak durmak istiyorsan odanda durabilirsin,giyinmek istediğinde seslen,sana yardımcı olurum'' dedim.. Evde ben varken odasında bekliyor ve giyinmek istediğinde sesleniyor.. ancak okuldan eve 17:30 da geliyor ve yaklaşık 1-1.5 saat babanneyle birlikteyken bu kurala itaat etmiyor(her zaman da yapmıyor tabi ) sürtünme vs. gibi davranışları yok.. Cinsel organına elini götürdüğünde de ellerimizin her temiz olmadığını,o yüzden de ellerimizle özel bölge,göz,burun vs.. gibi yerlere götürürsek kızarıp kaşınabileceğini filan söyledim.. Adem beyin tüm kitaplarını okudum ancak spesifik olaylar karşısında bazen insan nasıl davranacağını bilemez hale geliyor.. Yaptıklarım doğru mu ? Değil ise hatalarımı nasıl telafi edebilirim.. Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Tüm çocukların bu yaşlarda çıplak gezme davranışı var sanırım bir kaç radyo programında da denk geldim ben normalmiş, müsaade edilmeliymiş. Çıplak tenine yürüyüp koşarken değen havayı hissediyormuş.

Cinsel organına dokunuyor olması da çok normal. Aynı keşif içgüdüsünün devamıdır bence.

Burada sizin tutumunuz doğal olmalı ama. Çocuğa orası pis dokunursan kaşınırsın falan deyince çocuk ya bundan ötürü takıntılar geliştirir ya da dokunup bir şey olmadığını görünce size olan güvenini kaybeder.

Yani bunu doğal algılar doğal davranırsanız zaten bir süre bu hissi tadıp bırakacaktır kendiliğinden. Engel koymak onu bu konuda ısrar etmeye yöneltebilir diye düşünüyorum ben.

Ruken

New member
bende aynı durumdayım. oğlum da bu aralar cinsel organını seviyor, elliyor. bezini takmak istemiyor. bende çok üstüne gitmiyorum. ama ortalığa işer diye ayıp gibi kelimeler kullanıyorum. tam da içime sinmiyor ayıp kelimesini kullanmak ama ne diyeceğimi bilemiyorum. adem hocanın kitaplarını da okudum ama bu konuda yetersiz kalıyorum... bu arada oğlum 33 aylık...