Çocuğa ölümü anlatmak

semraaydogan

New member
merhabalar

32 yaşındayım annemi kaybedeli 1 yıl olacak..2,5 yaşında bir kızım var annemin kabrini ziyerete kızımla birlikte gidiyorum ve orda doğal olarak ağlıyorum kızım sorunca anane uyuyo diyorum.iyimi yapıyorum kötümü yapıyorum karar veremiyorum ne yapmalıyım benim için oldukça zor bir süreç zaten

semraaydogan

New member
yorumunuz için çok teşekkürler sebebe vurgu yapmak daha dogru olabilir evet ancak ben anane uyuyomu demeliyim öldümü demeliyim ona beyin kanamasını anlatsam anlamaz ve ayrıca çok üzüldüğümü görmesi ona ne yapıyo etkisi ne oluyor bunlar hep kafamda düşünüyorum

hafsa5

New member
Benim oglumda 7 yasinda olunce gomulme isini sormustu sessuz kaldim . ne demeliyim .gomuldugunu topragin altinda oldugunu bilse agir gelir ona dusunuyorum ,sizce nasil yol izlenmeli [MENTION=320]Fatma[/MENTION] turkmen [MENTION=4991]Mina[/MENTION] gul hanim

Tuba12

New member
5 yaşında kızım anne neden herkes bir gün ölücek diye sordu bende hayatın kuralı bu kızım dedim normal bi şekilde onu kaygılandırmasan sonra bana sarılıp anne birlikte ölelim dedi bana o anda ne demeliydim sanki korkmuş gibi geldi yanlışmı yaptım acaba kızıma ben anlatmıştım her kesin hayvanların insanların bir gün öleceginin normal olduğunu

Tunil

New member
4 yaşında kızım anne sen ölürsen biz ne yapacağız diye soruyor bende ne diyeceğimi bilemedim. Daha genciz kızım yaşlanınca öleceğiz çok var dedim. bu cevabın doğru olmadığını biliyorum ama sessiz kalmamı kabul etmiyor. Ne demeliyim